Januli Januli komentáře u knih

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Prvně jsem četla Ty chladné oči, a bylo mi řečeno, že je lepší než Až uvidíš moře, tak se mi do no moc nechtělo, ale líbila se mi moc. Téma, o kterém jsem nic nevěděla, takže dost poučné a zajímavé. Plus navíc za to, že sama pocházím z Poruby, takže jsem si to vše pěkně mohla představit podle skutečnosti. Jsem ráda, že kniha a její hrdinové dopadli většinou dobře, což mě potěšilo a byla to taková náplast za to, co se odehrávalo dříve...

13.12.2023 5 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Sandie Jones

Kniha se čte dobře, děj se střídá z pohledu dvou sester. Ale není to žádná závratná bomba. Ani nic moc překvapivé.

05.12.2023 3 z 5

Krutá pravda Krutá pravda Tina Seskis

Začátek byl fajn, zajímavé čtení a byja já zvědavá. Pak ten střed byl takový románový a vlastně mě moc nebavil, čekala jsem na nějaký zvrat a ten když přišel, tak lehké překvapení, ale nic moc. Za pár týdnů nebudu vědět o čem kniha byla.

03.12.2023 3 z 5

Jsi na řadě Jsi na řadě Holly Seddon

Zajímavé téma a kniha se četla dobře,jen ten závěr a odhalení mi nesedělo.

03.12.2023 3 z 5

Dvakrát měř, pak manžela řež Dvakrát měř, pak manžela řež Alena Jakoubková

Tentokrát mě paní autorka překvapila. Nevynechala sice jídlo (což jsem ráda, to mě tam baví) obrovskou rodinu a jejich podporu, cestování, finanční nezávislost, ale závěr neskončil svatbou jako obvykle.

27.11.2023 3 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

(SPOILER) No zajímavé ukončení série. Vzhledem k tomu, že mi hlavní postava Laura zrovna k srdci nepřirostla, tak mě až tak moc nemrzi, když už je konec. No ale k příběhu - super, bavilo mě to a četlo se dobře. Autorka asi není velká fanynka happy endu. Ne že bych ho taky za každou cenu musela, ale tak jako....

25.11.2023 3 z 5

Omluva nestačí Omluva nestačí Jane Bailey

(SPOILER) Čekala jsem thriller, ten to sice nebyl, leč počtění slušné. Čtenář zde najde napětí, lítost, smutek, záhadu a někdy i žasne. Za Stefanie jsem byla ráda, že si v dospělosti našla jakž takž cestu k matce, jen bohužel netrvalo to dlouho. A smrt malého dítěte, to mě vždycky úplně dorazí... Takový lehce nadprůměrný psychologický román.

25.11.2023 3 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Knihu jsem už měla dávno půjčenou a po přečtení anotace jsem ji vrátila. Nějak mě to nezaujalo. Teď v rámci výzvy jsem se do ní tedy pustila a asi nelituji. Jen pro mě to není až taková hitparáda. Ne že by se mi nelíbila, to určitě, jen příběh s Harriet mě bavil více a zbytek už jen okrajově, ale doplňoval knihu dobře. Myslím, že když hodně lidí knihu hodnotí fakt dobře, že to trochu strhne i ostatní, ale možná jsem jen já nějaká "divná" :-D určitě že zvědavosti přečtu pokračování a jdu stáhnout film. Ať si můžu ponadavat. (Film mě vždycky vytočí :-D)

17.11.2023 4 z 5

Študentka Študentka Tess Gerritsen

Hlavní hrdinka není zrovna nejsympatičtější osoba pod sluncem, tak není moc divu, že se jí něco přihodilo (samozřejmě že jsem ji to nepřála) . Pachatel mě napadl asi v prostred knihy a nebýt toho přehnaného závěru,kdy se vše rozsekne, bych knihu asi hodnotila lépe. Jinak čtivé, zmaknuto za dva dny :+)

09.11.2023 3 z 5

Po bitvě je každý manžel generál Po bitvě je každý manžel generál Alena Jakoubková

Podle níže uvedených komentářů, že stát se to může každému z nás... No to může, jen nevím, jestli by i to pokračování bylo takové;-D no dalfi romantika od autorky. Proč ne.

04.11.2023 3 z 5

Prolhané městečko Prolhané městečko Diane Chamberlain

Začátek knihy byl vlažný, "takový o ničem" tak jsem čekala kdy se to rozjede a rozjelo. Je fakt, že spíše příběh Anny je tahoun knihy. Morgan je spíše v pozadí. Závěr tak trochu možná dost přitaženy za vlasy. Ale jinak slušné počteníčko.

02.11.2023 4 z 5

Vždycky když se mi do rukou dostane takováto kniha, tak může být sebelépe napsaná a přesto jsem ráda, ze ji mam už "za sebou" . Zajímavé čtení pro mě z druhé strany republiky, kdy jsem nevěděla jak to tam za války probíhalo. Deník male holčičky, která si vlastně hrůzu toho co je a co příjde neuvědomuje a žije si život tak, jak dítě má. Bavi se a užívá si s kamarády a zažívá dobrodružství a první "lásky" . No a pak přijde to, co nepřejete ani nejhoršímu nepříteli a nedovedete si to představit a jen si přejete, aby se to už nikdy neopakovalo. Děkuji paní Poncarové a spol že knihu napsali a vydali.

27.10.2023 5 z 5

Strmý pád Strmý pád Linda Castillo

Opět dej odsejpa,jen ten důvod k vraždě už se mi zdá že se opakuje. Nemyslím vydírání... A Kate a její "nesmrtelnost". Samozřejmě že nechci aby se jí něco stalo, ale hon na její osobu, by se mohl v jednom díle klidně vynechat.

25.10.2023 3 z 5

Mrazivá náruč Mrazivá náruč Jana Jánská

Nechala jsem se zlákat tak vysokým hodnocením knihy a že se jedná o psychotrihller. A bohužel za mě se nejedná o tak výbornou knihu na pět hvězd. Tím, že nemela moc stran, tak dej rychle tekl a pomohlo tomu i střídání postav. Valerii mi bylo moc líto, to co zažívala, by neměl zažívat nikdo. Pachatel a závěr mě taky nijak "neuspokojil".

23.10.2023 3 z 5

Otočení klíčem Otočení klíčem Ruth Ware (p)

Dlouho jsem nenarazila na knihu, která by mě tak strhla. Velmi dobře se četla, a i když jsem si anotaci přečetla, tak mi vůbec nevadilo, je něco prozrazeno, protože v knize bylo více tajemství k odhalení. A závěr? Já vlastně nevím jestli jsem ho správně pochopila :-D avšak překvapivý!

18.10.2023 4 z 5

Jedna z pěti Jedna z pěti Dagmar Digma Čechová

Za mě fajn počtění, ze života, humor nechyběl. Šok na závěr po odhalení se nekonal, myslela jsem si to... A asi zkusím další knihy autorky.

16.10.2023 4 z 5

Samotářky Samotářky Barbora Šťastná

Zajímavé čtení o osudech tří generací a tří žen. Někdy nepochopitelné jednání, což mě vedlo k zamyšlení. Čtenář čte a čte a čeká na nějaké to slunce co vysvitne v příběhu a udělá ho veselejší... a kdyby nebyly postavy ( postava) tvrdohlavá nebo jak to říct, mohlo se nějaké to tajemství ví záhada vysvětlit a mohli to mít v životě " veselejší"...

10.10.2023 4 z 5

Hospodyně Hospodyně Joy Fielding

Už vlastně od začátku víte, jaká kniha bude a kam dej bude směřovat. Bohužel mě nic nepřekvapilo. A všechny postavy mi lezly něčím na nervy. Ale oddychové čtení k večernímu víno to jde.

06.10.2023 3 z 5

Co oči nevidí, to manžela nebolí Co oči nevidí, to manžela nebolí Alena Jakoubková

Další klasická romanovka paní Jakoubkové... tentokrát plus za Mircino tajemství, na jehož odhalení jsem byla zvědavá.

04.10.2023 3 z 5

Moje báječná žena Moje báječná žena Samantha Downing

(SPOILER) Musím říct, že jsem knihu nebo záměr a hlavně postavy nepochopila... hlavně ty postavy, ty dvě hlavní. Millicent od začátku jasné co je zač.... závěr? Vážně beztrestně vyvázne? No nevím.

29.09.2023 3 z 5