JanuldaN JanuldaN komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Poslouchala jsem audiokonihu a musím říct, že mě příběh nesmírně zasáhl. Kolik drobností dokáže člověka ovlinit - rozhodnutí, náhody, osudová setkání, dotek, vyřčené slova a dokonce i mlčení. O výchově a době, ve které žijeme ani nemluvím... Audio verze mě přiměla knihu si objednat a hodlám si ji přečíst. Jsem zvědavá, zda se mi bude líbit stejně jako její sestřička.

14.01.2021 5 z 5

Vzdělaná Vzdělaná Tara Westover

Já memoáry nečtu, toto byl nejspíše můj první (jestli si to správně uvědomuji). Musím ale říct, že mě kniha zaujala. Skvěle se četla, byla dobře napsaná. Příběh, který nám Tara Westoverová překládá, je neuvěřitelný. Až má člověk pocit, jestli je přece jen skutečný. Na některých místech totiž její vyprávění působí až moc přehnaně - co se týče neustálých zranění, rodinných financí, jejího studia, které po počátečních problémech bez obtíží zvládá... Každopádně kniha je to inspirativní, otevírá mnoho otázek a myslím si, že by si ji mělo přečíst co nejvíce lidí. Proto DOPORUČUJI. Po dočtení jsem si na internetu musela vyhledat několik rozhovorů s autorkou, natolik mne její život zaujal.

13.01.2021 5 z 5

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

Musím říct, že příběh je brilantně vystavěn. Konstrukce je neuvěřitelně vymyšlená. Je vidět, že si s tím pan autor musel řádně pohrát. Klobouk dolů před ním. Kniha se čte jedním dechem, atmosféra - děsivá, tíživá. Skvěle stupňované napětí... Opravdu propracovný thriller. Pět hvězd jsem nedala z důvodu, že na mne, už to bylo až příliš překombinované. Stále nějaké dějové zvraty... Musíte být velmi pozorní, abyste se vyznali v celém příběhu a neztratili se. SPOILER: Útočiště v útočišti - to jako vážně? Všechno, co jsem četla byl jen myšlenkový konstrukt? Vážně to pan Loubry udělal? Ihned po přečtení jsem vlastně byla opravdu naštvaná, trošičku jsem totiž, po těch všech zvratech něco takového čekala (že vůbec nepůjde o Sandrine; sázela jsem právě na Damiena, nebo Melánii) :-) Promyšlené to bylo ale parádně. Hned jak se tam objevila postava Damiena, jsem si říkala, že bude určitě důležitá. Na jeho životní příběh byl totiž kladen až moc velký důraz.

09.01.2021 4 z 5

Šéf Šéf Vi Keeland

Opět oddechovka, přesně do téhle doby. U tohoto typu literatury, se mohu vždycky spolehnout, že konec bude dobrý :-) Což mi momentálně opravdu vyhovuje. Za mne však lešpí Alfa samec. Proč jsou ale ty obálky takto nevkusné? Já si nemůžu pomoc, vždycky mě od čtení těchto knih spíše odrazují. Asi jsem ale jediná :-)

07.01.2021 3 z 5

Alfa samec Alfa samec Vi Keeland

Poslední dobou nemůžu číst nic jiného, než samé oddechovky. Asi je to dobou... Poslední kniha s vážnějším tématem mne na několik dnů doslova "odstavila". Takže jsem i tentokrát sáhla po něčem jednoduchém, milém a zamilovaném. Příběh byl krásný, hlavnímu páru jsem fandila.

07.01.2021 3 z 5

Ukradený polibek Ukradený polibek L. J. Shen

Po sérii Hříšnici jsem se pustila i do tohoto samostatného románu. A chybu jsem neudělala! Autorka evidentně ráda píše o lásce ke komplikovaným mužům. Kniha byla dobře napsaná, oddechová, milá a čtivá - přečetla jsem ji za necelé dva dny. Jediné s čím jsem měla větší problém, bylo časové zasazení příběhu. Vím, že tam bylo několikrát řečeno, že se příběh odehrává v 21. století, ale na několika místech jsem tomu prostě nevěřila. Celá zápletka s mafii pak byla za mne tak trochu "na hraně". Tudíž ubírám jednu hvězdu. Jinak ústřední pár jsem si zamilovala, moc jsem jim přála šťastný konec.

02.01.2021 4 z 5

Scandalous: Šokující láska Scandalous: Šokující láska L. J. Shen

Podle mne autorka s každou další knihou roste. Trent a Edie jsou sympatická dvojice. Díl se mi líbíl stejně jako Ruckus. Oba sexy zamilovaní chlapy, kteří jsou v jádru hodní a ještě k tomu bohatí...

Ruckus: Šílená láska Ruckus: Šílená láska L. J. Shen

Deana a Rosie jsem si oblíbila, moc jsem jim fandila. Za mne určitě lepší než Vicious - Dean mi byl totiž víc sympatičtější.

Vicious: Divoká láska Vicious: Divoká láska L. J. Shen

Asi jsem v menšině, ale za mne díl s Vicousem jeden z nejslabších z Hříšníků. Hlavní mužská postava mi nepřirostla k srdci, na mě byla až moc krutá... Být Emilií nikdy bych mu neodpustila.
Kniha se však četla dobře a na odreagování ji s klidným srdcem mohu doporučit.

Bane: Prokletá láska Bane: Prokletá láska L. J. Shen

Za mne asi nejlepší kniha ze série. Bane a hlavně Jesse mi přirostli k srdci. Těším se a doufám, že bude vycházet spin-off All Saints High, kde se autorka zaměřuje na děti HotHoles. (Alespoň v této knize na konci bylo uvedeno, že se vydání připravuje, tak doufám, že to Baronet splní, jelikož podle Goodreads jsou díly této série skvěle hodnocené)... Každopádně za mě Hříšnici celkově dobří, dávám všem stejné hodnocení - tři hvězdy.

Defy: Nebezpečná láska Defy: Nebezpečná láska L. J. Shen

Krátký úvod do série, který jsem bohužel četla jako poslední - ale to nevadí. Rychlá romance na odreagování. Přečteno za tři hodiny. Škoda, že nebyl příběh rozpracován na více stránek. Kdyby autorka přidala pohled Jamieho, byla by kniha delší a za mne víc úplná. Jamie by si to zasloužil, byl mi ze čtveřice asi nejvíc sympatický. Musím však vytknout, že se v tomto díle, přestože byl nejkratší, vyskytovalo nejvíc vulgarit. A to mi trochu vadilo. Těším se a doufám, že bude vycházet spin-off All Saints High, kde se autorka zaměřuje na děti HotHoles...

Boháč z Park Avenue Boháč z Park Avenue Vi Keeland

Čtivé, milé, pohodové... Dávám tři hvězdy - neurazí / nenadchne. Prostě klasická, oblíbená romantická oddechovka.

29.12.2020 3 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Strohost. Opravdovost. Čtivost. Bolest!
Zuzanin dech mě uhranul. V hrudi po dočtení prázdno. Nádherný jazyk! Styl psaní připomíná Sally Rooney. Krásná kniha, která se mi vryla do paměti.

20.12.2020 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Za mě nejslabší díl ze série Romantické útěky. Do čtení jsem se musela nutit. Asi mi nesedl vývoj mezi ústředním párem. Každopádně atmosféru v odlehlém hotýlku autorka popsala krásně. Hned bych se tam vydala a seznámila se všemi zaměstnanci :-)

18.12.2020 3 z 5

Gentleman devět Gentleman devět Penelope Ward

Oddechová knížka plná romantiky. Jak nemám ráda příběhy, kde se vyskytuje milostný trojúhelník, tady mi vůbec nevadil - spíše naopak :-)

18.12.2020 3 z 5

River Wild River Wild Samantha Towle

Krásný romantický příběh postavený na bolesti, utrpení a lásce. Rivera a Carrie miluju - silné postavy s těžkou minulostí! Přečteno za jedno odpoledne. Škoda, že nebyla kniha delší. :-)

14.12.2020 4 z 5

Sběratel přání Sběratel přání Mia Sheridan

Mia Sheridan prostě romantiku umí! V tomto případě je příběh okořeněn tajmstvím, nadpřirozenem, mystikou... Sledujeme dvě dějové linky - současnost a minulost, které se nádherně prolínají. Opět mužský hrdina, kterého vám je líto. Pomalý, uvěřitelný vývoj milostného vztahu. Prostě krásná pohádka! Doporučuji...

13.12.2020 4 z 5

Sexy profesor Sexy profesor Vi Keeland

Já nevím... Na jednu stranu se mi to četlo dobře, děj rychle ubíhal, u knihy jsem si odpočinula. ALE už od začátku bylo jasné, jak jsou osudy dvou hlavních hrdinů propleteny, vývoj vztahu nebyl vůbec uvěřitelný (stráví s ním dvě noci a už ho miluje?), láska mezi učitelem a studentem nebyla skoro žádným problémem, některá slova užitá v překladu děs a našla jsem na můj vkus i dost překlepů (možná to je ale jen u e-knihy).

11.12.2020 2 z 5

Turbulence Turbulence Whitney G. (p)

Kniha přečtena za dva dny. Žhavá romanťárna u které si odpočinete. Sice příběh obsahoval řadu klišé a nepravděpodobností, ale to v tomto žánru musí být... Oceňuji především letecké prostředí, kde se děj odehrává - přitažlivé. Za mě 3,5 hvězdy :-) Musím vyzdvihnout epilog, názvy kapitol, novinové titulky a články na blogu - zpracování je neotřelé.

09.12.2020 4 z 5

Stingerův pád Stingerův pád Mia Sheridan

Moje třetí kniha od M. Sheridan. Musím se přiznat, že se mi asi líbila o trošku více než Archerův hlas. Pro mě byla uvěřitelnější. Vtipné, dobrodružné, vášnivé, zamilované čtivo. Ideální, když se vám vůbec nechce přemýšlet a potřebujete se pobavit, odreagovat. Příběh odsýpá.

07.12.2020 4 z 5