janqa410 janqa410 komentáře u knih

Malum – část druhá Malum – část druhá Amo Jones

(SPOILER) Poslední díl série dává více nahlédnout do světa králů, a to především samotné Tillie, která je v něm prakticky nová. Tillie mám ráda za to, že dokázala znovu nalézt sílu se vzchopit a znovu se zpříma postavit všemu, s čím se musela vypořádat, přesto, že uvnitř zůstane pokroucená už napořád. Nate se k ní stále chová hrozně, ale už mívá světlejší chvilky, kdy jsou jeho skutečné, ale zlobou přebíjené city, více než zřejmé. Moc jsem těm dvěma fandila a jsem ráda za ten konec, že se sobě navzájem dokázali znovu otevřít, i za další šanci, být šťastná rodina. Jen stále lituji rozkolu mezi Madi a Bishopem a taky mi do hlavy moc nejde poslední věta, kdy se tam zjeví Saint, ale kdo ví, třeba se dočkáme ještě nějakého dalšího dílu, kde bude vše ještě vysvětleno.

10.05.2021 4 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

(SPOILER) Knihu jsem přečetla jako první a jsem za to moc ráda, člověk si pak dle mě, seriál užije daleko více, navíc když na pár odlišností, což je ve skutečnosti velmi osvěžující. Na příběh Daphne a Simona jsem se moc těšila a i přes očekávání, které jsem měla, jsem velmi spokojená. Jejich osud je skvělé provázáný vtipem, láskou a štěstím, ale i obavami, trablemi a zklamaním. Tak, jak to v životě chodilo a chodí. Rodinu Bridgertonových jsem si zamilovala, takoví trošku jiní magoři své doby. :-D Seriál je oproti knize, která je zaměřena především na Daphne a Simona více obsáhlý dalšími postavami, a vybízí k zamyšlení, jak bude asi pokračovat a tak to na být, moc se těším na další knihy i seriálové pokračování.

14.03.2021 5 z 5

Skandální obchod / Fingované zásnuby Skandální obchod / Fingované zásnuby Ann Hulme (p)

(SPOILER) Co by se dalo čekat od Harlequin. Kdo je někdy četl, tak ví o čem mluvím. Začátek, zápletka, šťastný konec, jak jinak. Ale ono proč ne, šťastný konec chce číst každý, a tak se to zde nevyhlo ani Emily a Adamovi. Kit mě od začátku pěkně štval, ale nějaký ten "záporáček" byl také nezbytný. Ve skutečnosti to byl sice spíš jen blbec, ale to je odpuštěno, dál je přece dohromady. oddychové čtení, nad kterým nemusí člověk přemýšlet, a to jakože vůbec ne, raději. Neurazí, ale ani vyloženě nenadchne.
tak ještě uvidím co druhý příběh... Samantha, Mark a prostředí koní, dobrý příběh, který se četl o něco lehčeji než ten předešlý, přesto typicky předvídatelný, ve stylu Harlequinek. Dokonce i Emily dostala rozum a vše dobře dopadlo.

09.03.2021 3 z 5

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

(SPOILER) Byly chvíle, kdy jsem se do četby musela nutit, nicméně pohled fotografa byl velice neobvyklý a o to víc jej oceňuji, přesto nemůžu říct, že mě kniha bavila a že byla skvělá. To se o knihách s takovým tématem, nedá říct nikdy. Co mě však zklamalo a zranilo, bylo to, jak se zachovala Baśka. Čekala jsem happyend, který by si Wilhelm po to všem více než zasloužil, a ona o něj sotva zavadila pohledem? To mě mrzelo hodně. Na stranu druhou, přežil a mohl žít, co je víc... Nic... Dokonce i tu svoji milovanou rodinu nakonec měl a za to jsem vděčná, i za jiné, neznámé, který se to také poštěstilo.

07.03.2021 4 z 5

Tajemství sokolího hradu Tajemství sokolího hradu Jayel Wylie

(SPOILER) Příběh je čtivý, přesto místy zbytečně zdlouhavý. Geoffrey i Dru mě štvali od začátku, jen je třeba si počkat až do konce. Docela mě překvapilo, jak lehce to Dru prošlo, já bych ji tedy minimálně vyhnala. Ale tak snad si ji Raynard pak srovnal. Zápletka s vílami, mi přišla už i moc, trošku natahování děje - bez toho by byla kniha možná i lepší.

02.03.2021 3 z 5

Ženy z ostrova kamélií Ženy z ostrova kamélií Tabea Bach (p)

(SPOILER) Druhý, znamená i dvojnásobně lepší. Kniha měla větší spád, více napínavých a nepředvídatelných pasáží, občas jsem dokonce čekala, kdy Chloé jedna přiletí, opravdu si zasloužila pořádně proplesknou, mrcha jedna. Noaha mě bylo často líto, ale nakonec přesto, že tolik ztratil, vlastně ještě více získal. Maël mě chvíli štval, opravdu jsem si myslela, že na to žé mrše zase skočí, a možná by se tak i stalo, kdyby nebylo Sollenn, na kterou naštěstí dal, když mu myla hlavu. Sylvie se ukázala jako diplomatka, a tím si manžela i udržela, ikdyž mě pak i mrzelo, že jsem mu také více nedůvěřovala. No já být na Sylviině místě, Chloé by na ostrově nestrávili ani noc. Zápletka se Sylvianou se nebízela už když je Gurvan přemístil, ale že až tak, to jsem nečekala. Kniha je skvělá, parádně se čte, nelze odložit, a já jsem spokojená, že Sollenn, Sylvie s Maëlem i Noahem, našli své štěstí a že se jim to vše podařilo tak, jak to už od začátku mělo být.

18.02.2021 4 z 5

Válečný kůň Válečný kůň Michael Morpurgo

(SPOILER) Moc se mi líbilo vyprávění z pohledu ne koňského hřbetu, ale z pohledu koňských očí. Osvěžující pohled nejen na život koně, ale i na to, co všechno musel zažít.
Znám film, moc se mi líbí, ale v tomto případě je lepší, propracovanější (už jen Joyeho útěk dráty, nebo třeba Topthornova smrt), a v tomto případě, je dle mě kniha, lehce přehodnocená. Ale fajn čtení, o tom žádná, ale už se k ní vracet určitě nebudu.

18.12.2020 3 z 5

Vysněný valčík Vysněný valčík Catherine Anderson

(SPOILER) Tato kniha mi ležela v knihovně již delší čas a já se pro její četbu teď rozhodla vlastně bezdůvodně, prostě jsem ji vzala a četla. A četla a četla, čím dál tím více pronikala do příběhu překrásného Ryana, který byl na ženské a paraplegičky Bethany, která v jistém slova smyslu, vůbec nebyla na chlapy. Moc se mi líbilo, jak celý děj prostupuje jejich a nejen jejich emocemi, díky Bethany jsem mohla více nahlédnout do světa lidí na vozíku a za to díky. Láska na první pohled je možná jen knižní záležitost, ale i kdyby, je to krásné o ní číst a opravdu uvěřit. Kniha má několik krásných detailů, které dokreslují celkový děj, který se mile netočí jen okolo ústředního páru, což mnohdy vyvážilo vážnější pasáže a dodalo to vtip těm veselejším. Mezi takové se zaručeně zařadil býk Biftek, Ryanova rodina a Sly, Bethanin bratr Jake. Jak jsem se blížila ke konci, stále jsem si říkala, "ok, ale?". A pak BUM! Pasáž s medvědem a já v tu chvíli, než jsem se dozvěděla jak to teda dopadne, dokonce zadržovala i potřebu navštívit WC, a hltala jsem děj po několika slovech současně, jen abych už věděla. Pak mě ještě zatrnulo při Keefově potyčce s býkem, ale vše dobře dopadlo a kniha končí jak se patří, správným happyendem. Moc se mi líbila.

16.11.2020 4 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Třetí díl a stále se opakující se fráze o šedivých očích, o jeho vůni, až příliš na můj vkus, si přejížděli zuby po hranách čelistí, přesto je to dobrý díl, čtivý, nechybí ani napětí. Líbí se mi více rozvíjený děj, který zrovna ve filmu nebyl nebo jen okrajově, nicméně stále jde o jednoduchý sloh, který nijak zvlášť neohromí, zároveň však ani neurazí. Filmy mám ráda, příběh Any s Christianem mě baví a jsem ráda, že jsem zvládla přečíst i tuto trilogii. Knihy jsou čtivé, tato z nich asi nejlepší.

29.10.2020 3 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Druhý díl byl už o chloupek lepší, než první. Ve spoustě scénách jsem znovu poznávala film, ale našly se i takové, které pro mě byly nové, příjemné zpestření. ALE to mě docela často narušovaly stále opakující se přirovnání, jako třeba jak Christian neustále voněl prádlem, sprcháčem a sám sebou, navíc Ana stále rudné, ikdyž neber než v jedničce a podobně. Jsem ráda že jsem se do trilogie pustila a nejvíc se těším na díl třetí, avšak moji pozornost získávají i knihy z pohledu Christiana, Grey a Darker - netuším proč, ale mám pocit že ze všech těch ostatních, budou tyto dvě nejlepší. UVIDÍME.

22.10.2020 3 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

To bylo poprvé, co jsem četla něco od Joa Nesbø. já teda nevím přesně proč, ale jeho styl mě moc nesedl. Nevím jestli to bylo mou nesoustředěností, ale udržet pozornost pro mě bylo náročné. Nakonec mě příběh Olava oslovil, a mrzelo mě, jak dopadl, ale nemůžu říct, že bych si s chutí knihu znova přečetla. To se nestane. Ale mám jeho ještě další knihy, tak uvidíme, jestli mě budou bavit víc.

27.08.2020 2 z 5

Hříšné sny Hříšné sny Nicole Jordan

(SPOILER) Zatím nejslabší kniha od Jordan, co se rozjezdu knihy týká. Začala mě bavit až po sté straně, do té doby jsem se musela do četby dost i nutit. Ale nakonec jsem zdlouhavý úvod, než se začalo něco dít přelouskala a knihu dočetla. Druhá polovina knihy už byla lepší, svižnější a zajímavější. Trey Deverill byl sympaťák a bojoval za správnou věc a naštěstí nemusel Antonii dlouho o své nevinně přemlouvat a mezi nimi to bylo opravdu vášnivé. Jsem ráda, jak to dopadlo, že spravedlnost zvítětila, ale to nezmění nic na tom, že ke knize, se již vracet nebudu. Jsem však velice zvědavá na Alexe Rydera v posledním dílu.

04.08.2020 2 z 5

Obchodník Obchodník John Grisham

(SPOILER) první kniha od Grishama a musím říct, že zpočátku se mi četla docela těžko. Námět sympatický, prostředí knih se líbí snad všem knihomolům, ale než se to po větší polovině rozjelo, nebylo to příliš záživné. Nicméně nejsem čtenářka, která se hned po pár kapitolách vzdá, ostatně dalo by se říct, že jsem čtenářka jako babička Tess, přečtu knihu celou za každou cenu. I když i na tom druhém postupu, je něco do sebe. Rozuzlení celé detektivky jsem ale už hltala a skoro do poslední chvíle jsem nevěřila, že to fakt udělal a navíc v tom jela i Noelle, to jsem hleděla. Knížka fajn, ale přesto že Grishamovi šanci ještě dám, tohle už nejspíš znovu číst nebudu.

04.07.2020 2 z 5

Netušená láska Netušená láska Barbara Cartland

(SPOILER) Velmi krátké milostné vzplanutí, ale to pouze do počtu stran. Příběh a jeho průběh, načasování, tím jak se děj vyvíjel - skvělé, odpočinkové čtení, napsáno přesně tak, jak má román vypadat. Gina od první chvíle padla Johnovi do oka a to i přesto, že to byl zpočátku takový cynik, bylo naprosto zřejmé. Hlavní zápletka, snaha o zachránění hradu mě velmi bavila, ale nesobeckost a starost nejen bohaté Giny, ale také těch "zbloudilých oveček", to byla v dnešní sobecké a bezohledné době, opravdová radost pro oko.

24.06.2020 4 z 5

Dáma v modrém Dáma v modrém Valerie Bowman

Pro tentokrát jsem se opravdu nemýlila, když jsem už po prvním díle prohlásila, že nejlepší bude třetí. A měla jsem pravdu, líbil se mi nejvíc. Jane s její povahou, kdy se jen tak nedala,když do ní někdo ryl, mě byla maximálně sympatická. Pevně stojící na zemi, přesto knihomolka, tedy pohádkářka,, mě velmi bavila a její slovní konflikty s kýmkoli, byly velice zábavné. Celou sérii musím ohodnotit jako, dobře čtivou, zábavnou, nicméně dle mě průměrnou. Nenadchne, ale určitě ani neurazí.

17.05.2020 3 z 5

Temný safír Temný safír Lisa Jackson

Třetí díl. Co k tomu napsat... Od začátku přibližně do větší poloviny, jsem si myslela, že to ani nedočtu. Ale to bych nebyla já, protože já knihu vždycky dočtu! :-D Nicméně, děj byl takový nijaký, sem tam nějaké to vzrůšo, ale nic co by mě donutilo se u stránek udržet a hltat slova dál a dál... Takže jsem se do četby vyloženě nutila. Vlastně několik prvních stran, kde začínala zápletka, tak byly velmi čtivé - pak nuda - až v poslední třetině se to zase rozjelo a už jsem poznávala to, co mě normálně u jiných knih drapne za flígr hned zpočátku. Příběh Keegana a Sheeny mě bavil, sympatický pár. Oba dva rebelové, co si nenechají líbit nic, co nechtějí. Nicméně, románová tvorba Jacson mě příliš neoslovila, tedy trilogie Dark Jewels. Nevadí, oblíbenkyně těchto románů už mám a myslím, že ty už žádná jiná románopisatelka zřejmě nepřekoná. Každopádně, Jackson dám ještě šanci na poli trillerů.

03.04.2020 2 z 5

Temný rubín Temný rubín Lisa Jackson

Musím říct, že knížka mě bavila, ale teda že bych si ji ještě chtěla znovu přečíst? Zatím ne, možná za pár let a i tak mám více knih, které jsem si vyloženě zamilovala a tato se mezi ně bohužel nezařadila. Příběh Gwynn a Trevina mě bavil, ikdyž byl hodně předvídatelný. Velký plus za mě dostává Muir, ten mě bavil, takový správný dědula. Nicméně se těším na další díl, snad bude povedenější.

27.01.2020 2 z 5

Pokušitelka Pokušitelka Lisa Jackson

Pokušitelka - příhodný název pro toto dílo. Morwenna, která mě ve Zrádkyni připadala jako zpovykaná dámička, se vybarvila a to v tm pravém slova smyslu. Uznávám, křivdila jsem jí. Kniha mě bavila, líbilo se mi propletení osudů, dokonce jsem se přistila, že nejen že tajím dech při napínavých scénách, ale při Vykupiteli, který je pozoroval, jsem zažívala odpor, při scénáh s obětmi zase dojetí a lítost. Především chůvy, té mě bylo fakt líto, dle mě to totiž byla čupr babča. A pak tu byl Carrick, kterému jsem věřila, že je nevinný, avšak ukázalo se, že to vlastně není tak, jak jsme všichni mysleli. Takže Carrick byl ve skutečnosti doopravdy pěkný hajzlík, ale jen trošku. Theron, od počátku sympaťák a správný chlap, to s bráchou teda neměl jednoduché, ale kdo ví, třeba to srovnají v posledním díle. Od počátku čtení, jsem neustále přemýšlela, kdo je Vykupitel, a podezřívala jsem postupně různé postavy. No konečný tip padl až na posledních stránkách a já jsem ráda, že se Jackson povedlo to co zamýšlela, protože udržet čtenáře v napětí až do konce, se podaří jen málokomu. Běžně se setkávám spíše s opačným případem, kdy je již zpočátku jasné, kde je zakopaný pes. Četlo se to báječně a já se už těším na Bryannu a její dobrodrůžo, protože tahe cácorka, ta je mi sympatická hodně a to nejen její zálibou v bylinkách.

18.12.2019 5 z 5

Dívka s hnědýma očima Dívka s hnědýma očima Lisa Kleypas

Páni, snad první kniha, kdy Lisa nepsala román z dob dávných. A upřímně, byla jsem dost skeptická, jsem prostě zvyklá na ten "retro styl" a po této knížce jsem sáhla prakticky z donucení, protože byla prostě na řadě. Takže jsem jednoho večera otevřela první stránky, začetla se a najednou koukám, čumím jako prase, jak mě to chytlo. Říkám si no tak tohle mě bude bavit. A víte co? Fakt bavilo. Lichotila mi postava nejen Avery, v mnoha odhedech jsem se v ní sama poznávala a taky Joe, krasavec, který mě bavil svým humorem, miloval a živil se focením, což máme společné (zatím se tím neživím, ale ... :) ) Kniha mě naprosto nadchla - vtipná, romantika a svižné tempo nechybělo. Zhltla jsem ji během dvou večerů, což se mi teda dlouho nepovedlo a končila jsem se čtením s úsměvem na rtech. Rozhodně doporučuju přečíst a já osobně, se už těším na další Lisinu novodobou tvorbu.

26.10.2019 5 z 5

Nevinná svůdkyně Nevinná svůdkyně Teresa Medeiros

Velmi milé dílko, plné vtipných, milých a romantických situací. Příjemné potěšení pro oko i fantazii :)

21.12.2017 4 z 5