Janizoun Janizoun komentáře u knih

Jarek Nohavica Jarek Nohavica Dana Čermáková

Jarek Nohavica zpěvák - písničkář z Ostravy. Ostrava!!! patří mezi město, které mě kdysi dávno okouzlilo a rodí se tam nejlepší české pěvecké hvězdy.
Knihu jsem objevila díky mému oblíbenému čtenáři "konicekbily" a byla jsem zvědavá na tohoto barda, krále folku a knihu o něm.
Není to vůbec špatné čtení, rozhovory a spoustu informací, jsem spokojená, ale na pět hvězd to u mě není.

16.03.2024 4 z 5

V pravěku bylo blaze člověku V pravěku bylo blaze člověku Jiří Žáček

Pana Jiřího Žáčka mám v oblibě, knihu jsem dětem s nadšením koupila.
Vzhledově moc pěkná knížka, určitě vtipně, "moderně" napsaná, ale tento pravěk s Pepanem a s Madlou mé děti bohužel moc neoslovil.
Chválíme krásné ilustrace.
Určitě si tato kniha najde mnoho příznivců, kterým se bude víc líbit než nám a budou mít radost, když ji objeví. Proto už putovala za rodiči malých čtenářů do knihobudky.

13.03.2024 3 z 5

Verše Verše František Branislav

Kniha "Verše", byla vydaná v březnu roku 1960 k šedesátým narozeninám autora pana Františka Branislava. Dle mého názoru, se tento výběr sbírky lyrických básní k životnímu jubileu velmi podařil.
Branislavova poezie je o lásce k přírodě, k domovu, k ženám, matkám...
Tento druh poezie se mi líbí a tuto knihu hodnotím velmi kladně a k přečtení ji doporučuji.

O tobě

O tobě krásnou báseň chtěl jsem psát,
dát z křišťálu ti malé zrcadlo.
Na papír, přichystaný tolik neděl,
dnes ráno jarní slunce dopadlo.
Víc krásnějšího bych ti nepověděl.
K paprskům připsal jsem jen: Mám tě rád.

11.03.2024 4 z 5

V tajemné lesní říši V tajemné lesní říši Josef Kubálek

Jeník, chlapec z hájovny chce mamince k svátku natrhat borůvky a brusinky. A tak se vydá do lesa, kde rostou, ale má smůlu, téměř žádné tyto lesní plody nenajde.
Když smutný, unavený, usedá na pařez, objeví se před ním malý skřítek - král z Borůvkového království, který mu nabídne, že s ním Jeník může jít do jeho království, kde má borůvek víc než dost a Jeník souhlasí.
Král ho tedy promění do malé velikosti skřítka a Jeník se spolu s králem vydává do tajemné lesní říše mezi její obyvatele.
Co všechno zažije, s kým se seznámí, jestli se mu povede natrhat borůvky i brusinky pro maminku a zda šťastně dorazí zpátky domů do hájovny, to se dozvíte, když se do této moc pěkné knihy začtete.

Kniha z roku 1943, ve které je kouzelný dětský příběh, jsou v ní krásná říkadla, rozpočítadla, písničky, hry pro děti a nádherné ilustrace, se mně i dětem hodně moc líbí.

11.03.2024 5 z 5

Mám ráda hajného Mám ráda hajného Milena Kozderová

Milá, vtipná knížečka, která je napsaná podle skutečnosti.
Paní Milena Kozderová píše o svém životě. Píše o tom, jak se zamilovala, vdala a přestěhovala se z Prahy na venkov. Jak se z pražské zubní instrumentářky stala ženou v domácnosti, pečující nejen o rodinu, ale i o pole a spoustu zvířat. Jaké strasti a "radosti" jí to přineslo, co se všechno musela naučit, o co všechno se musela postarat, to se dočtete v této milé knížce, která se mi moc líbila. Moc se mi líbí i obálka a ilustrace, které knihu provází.
Ráda čtu komentáře ke knihám a tentokrát mě navnadil komentář mé oblíbené čtenářky "4xbabča". Děkuji za objevení příjemného čtiva, krásně jsem si početla.
Komu se líbí knížka "Vejce a já" od paní spisovatelky Betty MacDonaldové, může se mu líbit také tato nenápadná, malá, ale velmi pěkně napsaná knížka.

10.03.2024 5 z 5

44 známek punku 44 známek punku Vítek Formánek

V této brožované knize s pěknou obálkou, která mě hned na první pohled zaujala, je moc pěkné čtení, plné rozhovorů, ve kterých se dozvíme mnoho informací o punkových kapelách. Antiseen, Resistance 77, The Restarts, The Skeptix, The Damnet .... a mnoho dalších skvělých kapel a zvučných jmen, které mnozí, kdo se o tuto hudbu nikdy nezajímali neznají, ale to vůbec nevadí, protože tato kniha je s nimi seznámí.
Zajímavé, pěkné čtení, které se mi líbilo, které moc ráda všem milovníkům nejen punku, ale i milovníkům hudby doporučuji.

"Věnováno všem, kteří zůstali sami sebou a nenechali si mluvit do života."

07.03.2024 5 z 5

HC Slavia Praha: 120 let nejstaršího klubu HC Slavia Praha: 120 let nejstaršího klubu Jiří Stránský

Jsem letitou velkou fanynkou HC Slavia Praha a pokud mi to čas dovolí tak i nové generaci Slávistů chodím moc ráda fandit a tak jsem tuto výroční krásnou knihu musela mít.
Kniha mapuje historii tohoto hokejového klubu od roku 1900 do součastnosti. Připomíná i nejlepší hráče Slávie, jako byli Jiří Holeček, Josef Hronek - nejznámější brankáři Slávie, Josef Beránek- útočník Slávie a další skvělé hráče.
Knihu určitě doporučuji fanouškům nejen tohoto slavného hokejového klubu HC Slavia Praha, ale i všem příznivcům hokeje.

06.03.2024 5 z 5

Staré pověsti české Staré pověsti české Jitka Škápíková

Kniha byla dceřin dárek ze školky , tři roky byla v knihovně a nyní jsem ji dětem připomněla. Společně jsme tyto pověsti v komiksovém vydání prohlíželi, četli a děti nezaujaly ani ilustrace, ani obsah. Musím jim dát bohužel za pravdu, nelíbí se mi miniaturní písmenka pod kresbou, ani kresby.
Upřímně musím napsat, že kdyby knihu neměla dcera jako vzpomínku na školku, skončila by v knihobudce.

02.03.2024 3 z 5

Carrie Soto se vrací Carrie Soto se vrací Taylor Jenkins Reid

Má oblíbená, úžasná paní spisovatelka napsala, teď už to mohu za sebe potvrdit, další moc pěknou knihu "Carrie Soto se vrací". Carrie Soto byla od dvou let vedena svým otcem ke sportu - tenis se stal jejím životem. Chtěla být nejlepší a tou také byla, dokud neukončila kariéru. Ve sportovním důchodu pak sleduje, jak její rekord překonává jiná tenistka - Nicky Chanová. Carrie se rozhodne vrátit na kurt a získat rekord zpět. Dokáže to? A je to vůbec v životě tak moc důležité?
Příběh se mi moc líbil. Knihu určitě doporučuji.

02.03.2024 5 z 5

Mravenci se nedají Mravenci se nedají Ondřej Sekora

Jedno z dalších vyprávění o mravenci jménem Ferda, který potká v lese mravenčí maminku a pomáhá se jí postarat o vajíčka a později o malé červíky, které se z vajíček vyklubou.
Na knize je znát, že je z padesátých let a tak to u nás chtělo i trochu vysvětlování některých významů, slov a obsahu, aby děti pochopily o čem kniha je.
Dobrodružství Ferdy mravence se dětem líbilo, ale chyběla jim tam a i mně Beruška s broukem Pytlíkem :⁠-⁠) I bez nich jsme však objevili další pěknou knížku o hmyzím životě, která rozhodně stojí za přečtení.

27.02.2024 4 z 5

Jestli vůbec někdy Jestli vůbec někdy * antologie

Povídky našich předních nejlepších autorů, které nás vrátí v čase do dob minulých. Osm perfektně napsaných povídek, kterým nemohu nic vytknout a líbily se mi naprosto všechny, přestože to bylo i dost smutné čtení, u kterého jsem potřebovala kapesník.
"Jestli vůbec někdy" je kniha, která by neměla uniknout žádnému čtenáři.

27.02.2024 5 z 5

Později Později Stephen King

Jamie Conklin vypráví svůj příběh. Žije jen s matkou a někdy mluví s duchy. Jeho matka to tuší a jednoho dne ji o tom sám přesvědčí. Mělo to být jejich společné tajemství, ale matka ho prozradí své přítelkyni, tím Jemiho nejen zklame, ale později se zjistí, že měla raději mlčet.
Kniha se mi moc líbí, líbí se mi i název "Později" a nesmím zapomenout zmínit i krásnou obálku knihy, která mě jako první upoutala při výběru dalšího čtení od mistra hororů.
Příběh, který sice není úplně hororový, což mně osobně vůbec nevadí, ale je tak geniálně, perfektně napsaný, že mě naprosto vtáhl do děje a ačkoliv jsem chtěla tento komentář napsat "později", musela jsem ho napsat hned.

25.02.2024 5 z 5

Neviditelní zloději Neviditelní zloději Pavel Toufar

Vědeckofantastické povídky tehdejších mladých českých autorů. Má oblíbená kniha z mládí. Tato kniha z osmdesátek v sobě skrývá krásné, napínavé čtení, ke kterému jsem se moc ráda vrátila.
U sci-fi se fantazii meze nekladou a v této povídkové knize je skvělé čtení plné fantazie, nebo možná "odkaz na budoucnost"? Jedno je jisté, je v ní napsané sci-fi tak, jak se mi líbí.
Před každou povídkou se dozvíme i něco ze života autora. Co autor, to krásné psaní.
Tento žánr literatury mám moc ráda, milovníkům starého dobrého českého sci-fi, by se tato kniha mohla líbit, i když tu je v modrém - nízkém hodnocení. Ode mě má nyní to nejvyšší hodnocení!

22.02.2024 5 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Billy Summers nájemný vrah - odstřelovač a k tomu ještě bývalý válečný veterán se smutným dětstvím. Chce už skončit se zabíjením a je mu nabídnuta poslední práce. Je nejlepší z nejlepších, ale dokáže svou práci úspěšně dokončit?
Nájemný vrah, kterého jsem si zamilovala, byl pro mě jako Johny Coffey (Zelená míle), na kterého také nezapomenu.
Stephen King mě opět nezklamal. Kniha mě úplně pohltila a líbila se mi moc a moc.

20.02.2024 5 z 5

Mach a Šebestová ve škole Mach a Šebestová ve škole Miloš Macourek

Jedna z krásných knížek, které děti dostaly letos za pololetní vysvědčení od babičky a výběr se povedl na výbornou.
Mach a Šebestová, kouzelné utržené sluchátko, paní Kadrnožková a její pes Jonatán, celý kouzelný svět žáků 3.B se dětem i mně moc líbil a nádherné ilustrace Adolfa Borna také.
Krásné počtení i pro dospělé, pro mě tedy určitě, čtení jsem si užila stejně jako mé děti.

20.02.2024 5 z 5

Nymfomanka Nymfomanka Sonia Rosa

Příběh ženy, která zoufale touží po lásce, ale potýká se s hypersexualitou - s diagnózou F52,7, která jí ztěžuje život. Stěhuje se, utíká, ale neuteče před sebou, ani před svou závislostí na sexu, po kterém tolik touží. Její sexuální pud je natolik silný, že vyhrává nad ní samotnou.
Z příběhu jsem vyčetla obrovskou touhu, chtíč, posedlost, ale i marnost, bezradnost nad sama sebou.
Tento příběh má mé nejvyšší hodnocení, byl pro mě zajímavý, velmi čtivý a perfektně napsaný.

15.02.2024 5 z 5

Krysáci Krysáci Jiří Žáček

Krysáci z Moravy, kteří bydlí nedaleko Vizovic - Hodan, Hubert a jejich kamarád sádrový trpaslík Ludvíček, přivítají ve svém bydlišti na smetišti pražského potkana Edu, kterého u sebe ubytují a zažívají s ním dobrodružství.
Příběhy se dětem líbily a rádi se k nim ještě někdy vrátíme.

14.02.2024 4 z 5

Železná Sparta 1 Železná Sparta 1 Vítězslav Houška

Železná Sparta 1,2 nescházela tátovi v knihovně a když jsem tyto knihy zdědila, což už je dlouhá řádka let, s chutí jsem se do nich pustila.
Líbily se mi a možná se k nim v budoucnu ještě vrátím.
Fanouškům kopané by rozhodně tyto dvě knihy v knihovně scházet neměly, jsou totiž velmi zdařilé.

Starý trenér vzpomíná Starý trenér vzpomíná Emil Seifert

Kniha začíná Žižkovem, kde autor žil a pražským slavným klubem Viktoria Žižkov, za který autor ve svém fotbalovém začátku kopal a pokračuje dalším nádherným fotbalovým vzpomínáním.
Tuto knihu jsem četla mockrát a je pro mě výjimečná, mám ji po mém otci, který v ní má i krásné, srdečné věnování ze dne 11.4.1962 od samotného autora, přítele.
V knize je nádherné čtení, které určitě doporučuji všem milovníkům dřívějších "hadráků" a kopané.

Noční směna (20 povídek) Noční směna (20 povídek) Stephen King

Skvělé povídky, které se mi moc líbily. Nemůžu jim vůbec nic vytknout a líbily se mi všechny bez vyjímky.
Kdo umí ten umí, nezbývá mi nic jiného než dát plný počet hvězd a vybrat si další knihu od pana spisovatele, ale je jich tolik, že vždy přemýšlím kterou, když každá je top a je tolik knih, které chci v životě ještě stihnout přečíst.
Každopádně, kdo hledá zajímavé příběhy, které jsou plné napětí, tato povídková knížka může být pro mnohé ta, která nezklame.