V tajemné lesní říši

V tajemné lesní říši https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/268357/bmid_v-tajemne-lesni-risi-4g2-268357.JPG 5 1 2

Janizoun
11.03.2024 5 z 5

Jeník, chlapec z hájovny chce mamince k svátku natrhat borůvky a brusinky. A tak se vydá do lesa, kde rostou, ale má smůlu, téměř žádné tyto lesní plody nenajde.
Když smutný, unavený, usedá na pařez, objeví se před ním malý skřítek - král z Borůvkového království, který mu nabídne, že s ním Jeník může jít do jeho království, kde má borůvek víc než dost a Jeník souhlasí.
Král ho tedy promění do malé velikosti skřítka a Jeník se spolu s králem vydává do tajemné lesní říše mezi její obyvatele.
Co všechno zažije, s kým se seznámí, jestli se mu povede natrhat borůvky i brusinky pro maminku a zda šťastně dorazí zpátky domů do hájovny, to se dozvíte, když se do této moc pěkné knihy začtete.

Kniha z roku 1943, ve které je kouzelný dětský příběh, jsou v ní krásná říkadla, rozpočítadla, písničky, hry pro děti a nádherné ilustrace, se mně i dětem hodně moc líbí.

Bonda
07.04.2023

Zajímavé ilustrace Artuše Scheinera (omezená škála barev v některých ilustracích, jednoduchá barevnost).

Josef Kubálek
česká, 1876 - 1968
1938  0%Pedagogická encyklopedie
1943  100%V tajemné lesní říši
1927  60%Radost
1932  0%Dětem o zviřátkách
1947  %Slabikář český

Kniha V tajemné lesní říši je v