Janizoun Online Janizoun komentáře u knih

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Billy Summers nájemný vrah - odstřelovač a k tomu ještě bývalý válečný veterán se smutným dětstvím. Chce už skončit se zabíjením a je mu nabídnuta poslední práce. Je nejlepší z nejlepších, ale dokáže svou práci úspěšně dokončit?
Nájemný vrah, kterého jsem si zamilovala, byl pro mě jako Johny Coffey (Zelená míle), na kterého také nezapomenu.
Stephen King mě opět nezklamal. Kniha mě úplně pohltila a líbila se mi moc a moc.

20.02.2024 5 z 5

Pohádka Pohádka Stephen King

Stephen King je jeden ze spisovatelů, od kterého jsem ještě nikdy nic kupodivu nečetla. Je to asi i tím, že píše převážně horory a na ty moc nejsem, ale má starší dcera mi koupila tuto knihu se slovy " ...to se ti bude určitě líbit". Když jsem "lustrovala" všude možně jméno Stephen King, zjistila jsem, že tento spisovatel patří mezi ty nejlepší. Někteří moji oblíbení uživatelé na databázi knih mají pana spisovatele také velmi v oblibě, tak jsem byla zvědavá jak se mi bude "Pohádka" líbit.
Příběh jsem četla se zatajeným dechem.
Charlie měl těžké dětství, díky ranám osudu. Když se seznámí téměř v plnoletosti se starcem a jeho psem, objeví jiný svět, svět plné fantazie...
Nic tak neuvěřitelně pěkného v tomto žánru, jsem opravdu dlouho nečetla. Mám ráda scifi, mám ráda vesmír a tato kniha se mi moc líbila, neuvěřitelně mě vtáhla do děje. Příběh je napínavý, plný magie, lásky a oddanosti, je perfektně napsaný. A mimo jiné, obálka se také moc povedla, je úžasná.
Jsem moc ráda, že jsem tento skvost od tohoto pana spisovatele přečetla a mám ho ve své knihovně. Ještě dlouho ve mně bude tato kniha doznívat.

11.09.2023 5 z 5

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Nádhera i po X letech. Moje další srdcovka a oblíbený spisovatel. Mám ráda všechny knihy od tohoto autora. V mém mládí jsem četla spoustu krásných knih, které jsou krásné dodnes. Četba pro všechny, pro mládež, pro dospělé, pro všechny generace. Doporučuji všem, koho se tato četba zatím nedotkla. Je to skvělá kniha, skvělý autor.

21.08.2022

Já, robot Já, robot Isaac Asimov

Tato sci-fi knížka je tak krásně napsaná a tak moc povedená, že by si jí měl přečíst snad každý. Doslova zbožňuji tuto knihu povídek a četla jsem jí teď po letech opět jedním dechem. Autora této knihy i knihu samotnou doporučuji naprosto všem, protože tato kniha je úžasná a dokonalá.

25.06.2023 5 z 5

Kurátor Kurátor M.W. Craven

Tak tento thriller má snad úplně všechno co má mít. Pět hvězdiček je málo. Kniha je napínavá a nechtěla jsem se od ní vůbec hnout. Je skvělá. Doporučuji všem, kdo tento žánr četby má v oblibě. Myslím, že tato kniha fanoušky detektivek - thrillerů nemůže zklamat.

09.09.2022 5 z 5

Zvonokosy Zvonokosy Gabriel Chevallier

Tato kniha nemá chybu. Je to pohodové, úsměvné, zábavné počteníčko. Tuto knihu jsem četla vícekrát a vždy mě pobavila. Za mě ihned pět hvězdiček a knížku doporučuji.

30.08.2022 5 z 5

Povídky Povídky Zdeněk Svěrák

Pana Svěráka mám moc ráda, jsem "povídková" a tyto pěkné povídky mi naprosto sedly, jsou ze života a to se mi moc líbí. Vyzdvihnu povídky "Ruslan a Ludmila", nebo "Ivanka a Lenin", ale líbily se mi všechny.
Krátké, ale velmi milé, čtivé povídky, které mohu jen doporučit.

21.03.2024 5 z 5

Noční směna (20 povídek) Noční směna (20 povídek) Stephen King

Skvělé povídky, které se mi moc líbily. Nemůžu jim vůbec nic vytknout a líbily se mi všechny bez vyjímky.
Kdo umí ten umí, nezbývá mi nic jiného než dát plný počet hvězd a vybrat si další knihu od pana spisovatele, ale je jich tolik, že vždy přemýšlím kterou, když každá je top a je tolik knih, které chci v životě ještě stihnout přečíst.
Každopádně, kdo hledá zajímavé příběhy, které jsou plné napětí, tato povídková knížka může být pro mnohé ta, která nezklame.

13.02.2024 5 z 5

101 minut 101 minut Štěpán Kopřiva

Příběh se odehrává brzy ráno v pražském metru, vlastně krátce po otevření metra. Lidé jedou do práce, někteří možná z práce, cestuje i matka s malým tříletým dítětem... a najednou je výpadek elektřiny, vlakové soupravy se zastaví a jedna zůstane stát v tunelu na trase B, mezi stanicí Anděl a Karlovo náměstí, nestojí minutu, ale nakonec 101 minut, protože nic nejde tak jak by mělo...
Smyšlený, napínavý příběh, který by se mohl kdykoliv stát a rozhodně bych ho nechtěla nikdy zažít. A pan spisovatel to má už u mě jistý, přečtu si zbytek jeho knih, které jsem nečetla a budu čekat na další, které napíše.

20.11.2023 5 z 5

O chytré kmotře lišce O chytré kmotře lišce Josef Lada

O chytré kmotře lišce je moc pěkná knížka, která mi opět připomněla mé dětství. Lištičku jsem zařadila jako čtení na dobrou noc a mým malým ratolestem se vyprávění moc líbilo. Další milá knížka od Josefa Lady, která baví, líbí se stále a je oblíbená u dětí i v dnešní době, z toho mám obrovskou radost.

22.09.2023 5 z 5

Ferda Mravenec Ferda Mravenec Ondřej Sekora

Musím se přiznat, že tyto příběhy jsem mým už dávno dospělým dětem vůbec nečetla a připomenula jsem si knihu až zde a to díky komentáři. Tak jsem to teď malinko napravila a četla kouzelné příběhy Ferdy Mravence, Brouka Pytlíka a krásné nafrněné Berušky mým mladším dětem až teď. Úžasný hmyzí svět, hmyzí dobrodružství se dětem moc líbilo a určitě se k němu zase někdy vrátíme.

23.07.2023 5 z 5

Později Později Stephen King

Jamie Conklin vypráví svůj příběh. Žije jen s matkou a někdy mluví s duchy. Jeho matka to tuší a jednoho dne ji o tom sám přesvědčí. Mělo to být jejich společné tajemství, ale matka ho prozradí své přítelkyni, tím Jemiho nejen zklame, ale později se zjistí, že měla raději mlčet.
Kniha se mi moc líbí, líbí se mi i název "Později" a nesmím zapomenout zmínit i krásnou obálku knihy, která mě jako první upoutala při výběru dalšího čtení od mistra hororů.
Příběh, který sice není úplně hororový, což mně osobně vůbec nevadí, ale je tak geniálně, perfektně napsaný, že mě naprosto vtáhl do děje a ačkoliv jsem chtěla tento komentář napsat "později", musela jsem ho napsat hned.

25.02.2024 5 z 5

Pátá čtvrtina (13 povídek) Pátá čtvrtina (13 povídek) Stephen King

Stephen King mi ještě nedávno nic neříkal a nyní mám období, kdy jeho knihy přímo vyhledávám.
Tato povídková, hororová knížka se mi líbila. Knihy pana spisovatele mě přesvědčily, že i horory mohou být skvěle napsané, ještě nedávno jsem se tomuto žánru knih obloukem vyhýbala. Jenže psaní pana spisovatele mi nepřijde jen hororové, v jeho psaní je toho mnohem víc. Je v něm sice hodně děsu, ale i hodně tajemna a to se mi moc líbí. A v některých těchto povídkách, na Vás tajemno nejen dýchne, ale máte ho "přímo za zády", například v povídce "Lituji, voláte správně". Skvělá povídka.
Celkově pro mě opět napínavé čtení.

10.12.2023 5 z 5

Český Honza Český Honza Jiří Horák

Pohádky Český Honza se mi vždycky moc líbily, mým už nyní dospělým dětem také a nyní se líbily i mým ještě malým dětem. Tato pohádková knížka nestárne a bude dál sloužit dalším generacím ke čtení, jako úžasné počtení. Krásné ilustrace od Josefa Lady, to už je jen pověstná třešínka na dortu v této knize.

05.09.2023 5 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Kniha má velmi vysoké hodnocení a podle mě, zaslouží si to stoprocentně. Je to opravdu krásný, velmi uvěřitelný životní příběh. Knihu hned doporučuji, kniha je čtivá, krásně napsaná a mně se hrozně moc líbila.

15.05.2023 5 z 5

Zapomeňte na neděli Zapomeňte na neděli Valérie Perrin

Má oblíbená francouzská spisovatelka napsala dvě dějové linky - příběhy dvou žen, velmi mladé ženy a starší dámy, které budu mít v hlavě dlouho, nebo spíš napořád.
Justine žije s prarodiči společně s jejím bratrancem, protože jim společně zemřeli rodiče při automobilové nehodě. Pracuje v pečovatelském domě a seznámí se s Hélène, o kterou pečuje a ta vypráví svůj životní příběh. Dozví se Justine víc o svých rodičích a jejich smrti? A jak dopadne Hélènin příběh?
Tento druh knih čtu velmi málo, ale Valérii Perrin si ujít nenechám, je ve psaní skvělá a její knihy zbožňuji, píše totiž naprosto uvěřitelně, nepřikrášleně a srdečně.

"Co mi na sobě nepřijde hezké, o tom si říkám, že to jednou bude krása někoho. Někoho, kdo mě bude milovat a kdo bude můj malíř. To on bude na mně pokračovat. Kdo ze skici udělá mistrovské dílo, když se stanu jeho velkou láskou. Všichni se můžeme stát pro někoho Michelangelem, problém je, že ho musíme potkat."

26.01.2024 5 z 5

Kubula a Kuba Kubikula Kubula a Kuba Kubikula Vladislav Vančura

Další má oblíbená pohádková knížka z dětství. Díky mým dětem se denně vracím do pohádkového světa a i díky vnoučatům z pohádek asi nikdy nevyrostu a to se mi moc líbí :-)
Medvědář, medvídek a kouzelné strašidýlko a jejich příběhy se mým dětem moc líbí.
Krásné, stále i pro mě kouzelné čtení, další z těch co nikdy nezestárne.

13.10.2023 5 z 5

Rozhovory s Janem Werichem Rozhovory s Janem Werichem Jiří Janoušek

Výborné čtení plné moudra, to mě pokaždé napadne po přečtení této knihy. V knize najdete také úryvky z divadelních her, pohádky, mnoho krásných fotografií a dokonce i texty písniček V & W.
Kdo má rád Jana Wericha, úžasného člověka, který žije stále v mnoha našich srdcích, ten si krásně počte.

27.09.2023 5 z 5

Krakonošovy pohádky Krakonošovy pohádky Hana Primusová

Krakonošovy pohádky se moc dětem líbily a mně také. Pohádek je v knížce sedm a je to příjemné dětské počtení srozumitelně napsané pro děti.
Pán hor vždy zajistí, aby vše dobře dopadlo a každý si vzal také z pohádek nějaké to ponaučeníčko :⁠-⁠) Knížka je i moc pěkně ilustrovaná.

19.09.2022 5 z 5

Tak nevím, čtu hodně zklamaných komentářů..., mně se tato kniha moc líbila. Je to trochu jiná "káva" , ale dle mého názoru velmi zdařilá. Jsem ráda, že tuto knihu mám ve své knihovně a není to jen tím, že jsem fanynka Harryho Pottera, ale kniha se prostě povedla. Za mě určitě knihu doporučuji.

27.08.2022 5 z 5