Jane417 Jane417 komentáře u knih

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

"Jeden za druhým"... co pořád psát? Knihy Chrise Cartera jsou ve svém žánru dokonalé a autor je špička ve svém oboru. I v pátém díle ze série se detektivové Hunter a Garcia potkávají se šíleným vrahem, co než svoje oběti zabije, tak je šíleně mučí, vše vysílá online a zapojuje i internetové diváky, když nechává rozhodovat o způsobu smrti, jakým dotyční zemřou. Krutost, brutalita, akce, napětí, zvraty a překvapení v ději..., tak to už je standard Carterových příběhů. "Jeden za druhým" není výjimkou! Zvláštní je, že na konci, znovu chování vraha trochu chápete...

07.11.2018 5 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

"Není úniku" je výborný thriller! Jeden z nejlepších, co jsem četla vůbec! Děj se rozjíždí po úvodních cca 10 stranách, ale pak nedokážete přestat otáčet stránky! Studentka Darby jede domů na Vánoce a za svou nemocnou maminkou, jenže uvízne ve sněhové kalamitě na odpočívadle v Coloredu. Uvízne tam spolu s dalšími čtyřmi lidmi. Při hledání telefonního signálu Darby uvidí v jednom ze zaparkovaných aut dětskou ručičku... nahlédne do auta a.... Příběh je napínavý, plný zvratů, akce, chvil beznaděje, krutosti a sadismu, boje o přežití a záchranu nevinné holčičky! Je pravda, že autor vsadil na osvědčená témata jako je únos dítěte, sociopati, psychopati, noc, nepřízeň počasí, absence telefonního signálu (případně vybitý telefon) a je také pravda, že hodně situací se dá předvídat - všechny ale určitě ne! Já byla ve spoustě momentů hodně překvapená, protože já bych to prostě takhle nenapsala, jelikož by mě to nenapadlo! Mě překvapil i úplný konec!!! Za mě velké doporučení! Lehce mi to připomnělo film Divoká řeka.

29.10.2018 5 z 5

Sama v černém lese Sama v černém lese Cass Green (p)

"Sama v černém lese" je thriller, ve kterém hlavní hrdinka Neve náhodně a záhadně získá dědictví, o které vůbec nestála... chalupu na samotě v lese. Její životní situace není zrovna ideální, takže se rozhodne v chalupě dočasně bydlet. Jenže netuší, že ji bydlení tam, bude stát spoustu psychických sil. Straší v chalupě nebo ji straší někdo z masa a kostí? Samo se zapíná rádio, zmizí sekera, dům je odemčený, i když ho zamknula... Neve chce chalupu prodat, ale nejdřív by ráda zjistila, co se v jejím novém domově vlastně děje a proč toto šílené stavení bylo odkázáno zrovna jí! Příběh je místy napínavý a mrazivý, ale není to nic děsivého. Hlavní hrdinka je dost nesympatická a rozhodně mě nedojímala. Knížka je čtivá, ale i tak tomu něco chybělo! Čekala jsem děj napínavější a děsivější. Začátek se zbytečně táhne a věci se hodně opakují. Ačkoliv je závěr šokující, je podle mě, odhalitelný. Mně se to povedlo. Kdybych měla od autorky číst další knihu, klidně to udělám, ale prostě to nebylo ono... Příště by to chtělo více doladit a tolik neokecávat.

22.10.2018 3 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

"Houbařka" je zvláštní příběh, který nám ukazuje život jedné zničené duše. Sára Tichá je samotářská podivínka, která se každý den vydává na svoji trasu po šumavských lesích a sbírá houby. Sbírání hub bývalo dříve její vášní, protože na houby jako malá chodila s tatínkem, ale teď je to spíš způsob obživy. Její život je jednotvárný, nedokáže ho změnit, žije sama, nemá ráda společnost, rodiče jí již zemřeli a se svými bratry také nevychází dobře. Je opravdu velmi svá, introvertní a nepřizpůsobivá. Jenomže to, jaká je, to není náhoda. Život se jí v deseti letech radikálně změnil a změnila se i ona! Knížka vypráví osud zvrácené rodiny a jejího obrovského kostlivce ve skříni, který zničil život právě Sáře! Příběh o tajemství, zradě, strachu, nenávisti, ponížení, depresích, ale i lásce a odpuštění. Měla jsem přečteno za dva dny a byla jsem moc spokojená. Popisy hub a jejich sbírání je napsáno moc zajímavě a čtenáře to baví! Pokud se toho někdo bojíte, tak nebojte! Zní to nudně, ale opravdu není!

17.10.2018 5 z 5

Nenalezená Nenalezená Remigiusz Mróz

"Nenalezená" neboli česká prvotina od polského R. Mróze je velmi, velmi povedená. Zahoďte předsudky, že by se Vám to nemuselo líbit a že máte raději ověřené autory. Mróz se světovým jedničkám v žánru thrilleru může opravdu s klidem rovnat. Příběh snoubenců Damiána a Ewy je tragický... po přepadení několika muži skončí Damián v bezvědomí a Ewa zmizí. Slehne se po ní zem a spoustu let je nezvěstná. Po deseti letech od zmizení se na FB objeví její fotografie. V tu chvíli začíná Damiánovi životní drama, protože se rozhodne Ewu vypátrat. Jenže to samozřejmě nebude jednoduché. Je to opravdu Ewa? Co se s ní stalo? Kam zmizela a kde celou dobu žila? Nebo je vše úplně jinak? Knížka obsahuje spousty současných témat -která byste ani nečekali, je hodně originální, čtivá a překvapivá po celou dobu čtení. Kniha má vše, co od napínavého thrilleru očekáváte. Někomu může příběh připadat nereálný a překombinovaný, ale v dnešní době bych s tou nereálností bohužel šetřila. Dneska už je možné asi vše a když se vyznáte v darknetu... Osobně hvězdičky ubírám za nějaké nesrovnalosti v závěru... chybí mi jedno podstatné vysvětlení. Pokud bych ale měla říct, jestli bych si chtěla přečíst další Mrózovu knížku, tak určitě ANO!

11.10.2018 3 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

"Pokrevní pouta" jsou, za mě, zatím nejlepší knížkou ze série s inspektorkou detektivem Kim Stone! Proč? Kim znovu řeší vraždy. Řeší vraždy složité, kdy oběti spolu nemají nic společného, "jen" způsob, jakým byly zabity. Co mrtvé spojuje a existuje vůbec nějaké pojítko? Tak to se snaží detektivka se svým týmem zjistit. Detektivní zápletka je dobrá, já vraha absolutně neodhadla, ani náznakem! Konec je velmi napínavý a akční. Nenudíte se během celého čtení, ale na konci nemůžete přestat číst. Jenže je tady ještě jedna dějová linka... ta, která se táhne už z předchozích dílů, ale teď je jí věnováno asi nejvíce prostoru. Je to linka, která nám ukazuje soukromí Kim, její strachy a to, jak je poznamenaná z šíleného dětství. Doporučuji tuto sérii číst od prvního dílu, protože osud Kim se vypráví postupně a je dobré ho znát od začátku se všemi detaily. Ke všemu se také znovu setkáváme s psycholožkou Alex, která se objevuje už v Ďábelských hrách a na svoje působení v ději navazuje. Angela Marsons Alex vymyslela a napsala tak, že ji opravdu nesnáším a nedá se nazvat jinak, než je to hrozná svině! Omlouvám se za ten výraz, ale musela jsem to takto napsat, protože to prostě vystihuje povahu Alex... Musím přiznat, že tato část příběhů o osudu Kim a teď i Alex, mě v tomto díle opravdu hodně bavila. Tak, jak mi byla inspektorka v prvním díle nesympatická, tak teď ji mám opravdu ráda. Ve chvílích, kdy není v přímé konfrontaci s nějakým psychopatem nebo vrahem, tak mi místy připomíná Gracie Hartovou!

03.10.2018 5 z 5

Černá díra Černá díra Yrsa Sigurðardóttir

"Černá díra" je kvalitní detektivka a Yrsa opět ukazuje, že umí psát poutavě a originálně. Její rukopis je rozeznatelný... nikdo nenapíše tak zamotaný děj a nikdo ho nedokáže tak krásně a logický rozmotat a vše pospojovat dohromady tak, že to dává naprostý smysl! Když píši spojení "zamotaný děj", není to myšleno pejorativně, spíš naopak... moc dobře zamotaný děj! Příběh vypráví smutný osud dvou dětí, který začíná napsáním dopisu - předpovědi vražd, kdy je psaní vloženo do časové kapsle, která se po letech otevře. Obsah dopisu se po deseti letech začíná děsivě vyplňovat! Napínavá, nepředvídatelná detektivní jízda, kde vyšetřovatel je sympaťák a psycholožka sympatická... jejich vztah je dějová linka, která celé sérii dodává šťávu! Poslední stránka a to, co se tam stane... dokonalé!

27.09.2018 4 z 5

Světelný klam Světelný klam Louise Penny

"Světelný klam" je další skvělou klasickou detektivkou od L. Penny. Autorka totiž nedostává ceny "Agatha Awords" náhodou! Její příběhy jsou krásné, milé, mají atmosféru a přitom jim napětí ani akce nechybí. Kdo byl vrahem jsem neuhádla ani tentokrát. Opět se dostáváme do kanadské vesničky Three Pines, kde se znovu stane vražda... tentokrát na oslavě k výstavě malířky Clary. Kdo knihy čte, důvěrně zná i obyvatele Three Pines, kteří jsou po sedmi příbězích, které už u nás vyšly, starými známými. Šestý díl série byl, pro mě, slabší, ale teď se L. Penny s hlavním vyšetřovatelem Armandem Gamaschem vracejí v plné síle. Ostatní dějové linky, co se týkají našich hlavních hrdinů, dělají čtení ještě lepší, protože ukazují obyčejné lidské osudy a že i literární hrdinové jsou jenom lidi!

20.09.2018 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

"Sochař smrti" je další skvělá kniha od Chrise Cartera. Každý autorův příběh se mi zdá lepší, než ten předchozí. Evidentně se mám ještě na co těšit, protože toto je 4. díl ze série. Znovu se setkáváme s detektivy Hunterem a Garciou a znovu potkáváme dalšího šíleného, brutálního a nelítostného zabijáka, který z částí těl, svých obětí, vytváří sochy... Co sochy znamenají a jaká poselství ukrývají? Proč je vrah tak drsný, zlý, oběti mučí a po jeho útoku z člověka zbude jen krvavá kaše? Možná ho na konci pochopíte a budete na jeho straně... Vraha jsem sice odhalila, ale i když mě to napadlo, absolutně jsem nevěděla jak, proč... a souvislosti bych dohromady nedala. Tak to umí vymyslet a napsat jen Carter... Použiji slova z dvou předchozích komentářů... je to perfektní a hrůzné!!!

10.09.2018 5 z 5

Útěk Útěk C. L. Taylor

"Útěk" je psychothriller, který jsem přečetla za pár hodin, protože nešel odložit. Od prvních stránek má kniha napětí, spád, krátké kapitoly a stránky opravdu utíkají. Jo Blackmoorová je maminka malé Elisy a manželka Maxe. Max je investigativní novinář, a proto nikoho nepřekvapí, když rodině začne vyhrožovat jakási Paula, protože Max jí něco provedl. Jo má strach, trpí agorafobií a její manželství je v rozkladu. Stává se z ní nervózní, vystresovaná a vyděšená žena, která chce před vším zlem svou dceru ochránit... utíká i s Elisou! Netuší však, že po cestě narazí na spoustu dalších překážek a ke všemu ji budou dohánět děsivá tajemství z jejího dětství... Na konci je příběh určitě k zamyšlení, protože já například toho "padoucha" svým způsobem chápala... proč se vše rozbilo a že vina nebyla jen na jedné straně! Naprosto doporučuji! Pokud je tato autorčina kniha hodnocena jako nejslabší, nemohu se dočkat těch, co mají hodnocení vyšší!!! Se C. L. Taylor jsem určitě neskončila!

03.09.2018 5 z 5

Byly tady, a už nejsou Byly tady, a už nejsou Haylen Beck (p)

"Byly tady a už nejsou" je thriller, který mohu jedině doporučit! Příběh nešťastné Audry, která se rozhodne, že se svými dvěma dětmi uteče od manžela. Bohužel její cesta pryč z nešťastného života nabere děsivé obrátky ve chvíli, kdy ji zastaví policista, protože má prý přetížené auto... Její děti totiž v jednu chvíli v autě jsou a pak jsou pryč... Jenže to říká jen ona! V tu chvíli je Audra zatčena a nemůže nic dělat... Dokonale napínavý děj, zmizení dětí, ale zpracované zase trochu jinak, téma darknetu, prohnilost policie a vyšetřovacích složek, zoufalství matky i dětí, tíživá atmosféra knihy hned od samého začátku, gradování děje a zločiny páchané na dětech. To všechno a ještě víc má v sobě toto skvělé čtení, které ale není pro slabší povahy.

29.08.2018 5 z 5

To mi zaplatíš To mi zaplatíš Lisa Jackson

"To mi zaplatíš" je první knížka, kterou jsem od Lisy Jackson četla a nechápu, proč jsem ji, jako autorku, tak dlouho odkládala. Tento příběh byl napínavý, měl spád, přišlo mi, že nemá hluchá místa, stále se něco dělo a konec jsem neuhádla. Námět byl vcelku originální a typicky letní... děj se odehrával na letním církevním táboře a také ve dvou časových rovinách. Před dvaceti lety, kdy se na táboře staly dost divné události a zmizeli čtyři lidé a v současnosti, kdy se k záhadným případům vracíme, protože v areálu bývalého tábora jsou nalezeny něčí ostatky a začíná vyšetřování... Ano souhlasím se spoustou komentářů, v knize je hodně postav, ale mně to nevadilo a po začtení jsem se úplně v pohodě zorientovala, protože vše bylo napsáno logicky a srozumitelně! Naopak musím napsat, že se mi tento styl líbil. Když vidím hodnocení ostatních čtenářů, tak je někdy docela negativní a o to víc se těším na další knihy Lisy, protože pokud je tato hodnocena jako ta slabší, další musí být naprosto skvělé.

24.08.2018 5 z 5

Není co ztratit Není co ztratit Rowan Coleman

"Není co ztratit" vypráví úplně jiný příběh, než jaký jsem si, podle anotace, představovala. Přesto, že Rose uteče společně se svojí dcerou Maddie, od svého tyranského manžela a téma domácího násilý je vážné. Knížka je milá, je to hezky napsané životní obrodružství osamocené, smutné, zklamané, ale odhodlané ženy, která se dostává ze spárů despoty a dá se říct, že začíná rozkvétat a poprvé v životě žít. Postaví se na vlastní nohy, potkává nové přátele, staré přátele, zažívá milostná dobrodružtví a např. poprvé v životě flirtuje. Setká se i s lidmi, co jí i její dceři zméní život. Příběh je na mě docela sladký, romantický a místy dost naivní. Rose občas působí jako školačka, až přímo puberťačka. Děj se nese i na vtipném duchu, ale hodně situací je, podle mě, v normálním životě nereálných, ale třeba jen nejsem romantička. I tak hoodnotím vysoko, protože někdy je potřeba přečíst si takový pohádkový příběh.

12.08.2018 4 z 5

Manželský pakt Manželský pakt Michelle Richmond

"Manželský pakt" vypráví o Alici a Jakeovi, kteří jako svatební dar dostanou členství v tzv. Paktu. Počáteční nadšení ale vystřídá strach a hrůza z toho, co jim Pakt zase nařídí, protože úkolem "sekty" je udržet manželství páru za každou cenu. Manželé se musí řídit danými pravidly a jejich porušení se tvrdě trestá... Příběh byl ujetý... nenapadá mě jiné přídavné jméno, jak ho charakterizovat. Kdyby měl o 200 stran méně, byl by mnohem akčnější a čtivější. Takto se děj někdy dost táhl a byla i nuda. Jake stále vzpomíná, vaří, něco řeší, dělá, pracuje... toto se hodně opakuje a zbytečně! Přišlo mi, že když už děj začínal gradovat a něco se dělo, autorka to zase něčím zazdila a bylo po napětí. Nebylo to špatné, námět originální, ale zpracování, za mě, takové kostrbaté. No a konec... tak to je asi můj problém, ale úplně jsem nepochopila, jestli to skončilo dobře nebo špatně. Nejspíš je to na pohledu každého čtenáře... Přečtěte si "Pakt" a pochopíte!

08.08.2018 3 z 5

Řvi potichu, brácho Řvi potichu, brácho Ivona Březinová

"Řvi potichu, brácho"... tak tuto větu v knížce vyslovuje její hlavní hrdinka 14tiletá Pamela, která žije jen s maminkou a stejně starým bratrem, dvojčetem Jeremiášem. Jeremiáš má ale bohužel poruchu autistického spektra se silnou mentální retardací. Její a maminčin život není vůbec jednoduchý, naopak... je složitý i v jednoduchých, každodenních a běžných věcech. Neustále se řeší problémy s čím dál silnějším a nezvladatelnějším Jeremiášem. Žijí podle Jeremiášových pravidel a to je někdy hodně složité. Pamela chodí také do školy a zažívá první lásku. Trochu mi vadilo, že její první láska je... to už bylo trochu moc! V knížce je spousta témat k zamyšlení a to vážných a smutných témat. Přesto je napsáná vtipně a s lehkostí. Je určena pro děti od 10 let a je to znát. Neznamená to, že je špatná, ale potřeba s tím počítat. Měla jsem přečteno za jedno dopoledne.

29.07.2018 3 z 5

V úkrytu V úkrytu Liz Nugent

"V úkrytu" je výborný a originální psychothriller s dobře vykreslenou psychologií postav! Manželé Lydia a Andrew udělají něco, co jim naprosto změní celý život. Do jejich psycho života a do velkého tajemství se bohužel zaplete i jejich syn Lawrence a i on je ovlivněn tím, co jeho rodiče provedli. Příběh je vyprávěn z pohledu několika postav a odehrává se v průběhu několika let. Asi nejvýraznější postavou je Lydie, která vzbuzuje u čtenáře spousty emocí, což je známkou dobře odvedené autorčiny práce. Konec je možná trochu rychlý, ale zároveň absolutně dokonalý a šokující! Někomu se asi líbit nebude, ale to nevylučuje to, jak je zápletka a její vyústění výborně vymyšlené a napsané. Toto je opravdu 100% psychothriller!

28.07.2018 5 z 5

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

"Vteřinu poté" je asi nejrozporuplnější knížka, co jsem kdy četla. Na jedné straně se mi líbila moc a na druhé straně vůbec. USA jsou napadené jadernou bombou, která způsobí apokalyptickou katastrofu. Země zůstává bez proudu a vše, co bylo elektronické nefunguje. Lidé stojí na prahu pekla, umírají po tisících, fungování společnosti se totálně hroutí. Námět i děj je opravdu děsivý, protože stojí na reálném základu. Hrozba napadení EMP opravdu existuje. Slabší povahy by se románu měly rozhodně vyhnout. V knize jsou neuvěřitelné, šílené, smutné a dojemné momenty, u kterých se čtenář děsí nebo brečí, ale... Celkový dojem z knihy mně kazil americký kýč, který se prolíná celou knihou a je obsažen ve velké části textu. Přehnané vlastenectví mi dost vadilo. Měla jsem dojem, že jen Američané jsou lidé a zbytek světa jsou zřejmě opice! Hlavní hrdina mi byl nesympatický, spousta dialogů zbytečných a trapných. Autor tímto, do očí bijícím patriotismem, udělal z příběhu něco mezi Válkou světů a Dnem nezávislosti.

22.07.2018 3 z 5

Tvář mojí dcery Tvář mojí dcery Kathryn Croft

"Tvář mojí dcery" je skvělý thriller, který je nabitý akcí. Neznám žádnou jinou knížku, kde by opravdu každá stránka byla tak plná děje a akce. Zdá se, že příběh bude vyprávět o únosu dítěte... Ano, ale nenechte se zmást. Když totiž Simone, hlavní hrdinku, které bylo před osmnácti lety ukradeno miminko, osloví na ulici neznámá mladá žena, která tvrdí, že ona je její unesená dcera, začnou se dít neuvěřitelné věci a zvraty v životě Simone, jejího manžela, ale i dalších lidí. Zjistí Simone, co se před lety stalo a zda Grace, která tvrdí, že je její dítě, lže nebo mluví pravdu? Stane se opravdu spousta událostí... a někdy opravdu neuvěřitelných. Konec je opravdu šokující a hlavně k zamyšlení... Jak byste se zachovali, kdybyste byli v kůži Simone? Hvězdičku ubírám za lehkou překombinovanost. Jednoduší by to možná bylo lepší. Jinak, já si "záporáka" typla dobře. U mě to takové překvapení nebylo. Spíš jsem nevěděla "jak"? Na konci je ale vše vysvětleno. Určitě doporučuji všem, co mají rádi thrillery a hodně akce!

19.07.2018 4 z 5

Dítě ohně Dítě ohně S.K. Tremayne (p)

"Dítě ohně" je mrazivý thriller plný tajmeství, lží, tajemna a hlavně mateřské lásky. Rachel je šťastně vdaná, má krásný život s bohatým a úspěšným Davidem a je novou maminkou pro malého Jamieho. První žena Davida, Nina, totiž tragicky zemřela. Jenže malý Jamie svou mrtvou maminku vídá, cítí ji, říká divné věci a své okolí děsí. Je Nina opravdu mrtvá? Rachel začne pátrat, co se s Jamiem děje a co se vlastně doopravdy s Ninou stalo. Tím Rachel otevře Pandořinu skříňku a začnou se dít neuvěřitelné věci, život se jí otočí a totálně změní. Celá kniha je skvělá. Děj je mysteriózní, napínavý a nepředvídatelný. Příběh lehce kazí posledních dvacet stránek. Konec je opravdu divoký!!! Nevím, jak jinak to popsat... Vše jsem snad pochopila, ale u toho konce jsem si některé pasáže četla dvakrát, abych se zorientovala. Podobnost s první knihou autora "Ledové sestry" moc nevidím, jen v některých prvcích, ale v ději ne.

15.07.2018 4 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

"Otevřený hrob" je další z detektivních lahůdek Angely Marsons. Všechny její knížky jsou výborné a o žádné se nedá říct, že by byla slabší a to platí i v případě čtvrtého případu inspektorky Kim Stoneové. Tentokrát někdo vraždí ženy a nechává je pohozené v ústavu pro výzkum mrtvol. Kim a její tým se opět pouštějí do pátrání po vrahovi, který se zabíjením rozhodně nechce skončit. Co mají oběti společného a proč si vrah vybral pro jejich odložení zrovna tento ústav? Spousty dalších otazníků musí Kim rozluštit... Jinak znovu nahlédneme i do soukromého života detektivky, který ale není až tak veselý. Místy až velmi smutný a dojemný. Tato vedlejší linka dodává knihám lidštější podobu a i když není veselá, líbí se mi. Celkově jde, za mě, o nejlepší detektivní zápletky a vyšetřování!

11.07.2018 5 z 5