Jane100 Jane100 komentáře u knih

Druhý život Marýny G. Druhý život Marýny G. Vladimíra Klimecká

Pěkný příběh, o tom žádná, ale přece jen jsem čekala více, takže pro mě trochu zklamání. Kniha byla psána velmi prostě, prostě takový raw styl.

24.09.2018 3 z 5

Kníže z mlhy Kníže z mlhy Carlos Ruiz Zafón

Celý příběh je hezkou pohádkou pro malé děti :-) Jestli si chcete oddychnout a na chvíli vypnout u dětského příběhu, vsaďte na Kníže z mlhy.

24.09.2018 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Ale jo, celkem ucházející. Sice si nejsem jistá, zda ještě někdy po Bryndzovi šáhnu, ale spíš bych řekla, že jo :-)

24.09.2018 4 z 5

Báječné dny Báječné dny Raphael Montes

Uf, tak to byl těžký kalibr. Přestava, jak někdo na zemi řeže tělo a vedle na posteli někdo spí (samozřejmě ho nic nevzbudí, ani zvuk pily) je na mě opravdu moc.

24.09.2018 1 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Ke knihám s touto tematikou, ovšem z edice Světový bestseller jsem trochu skeptická, neboť to nemá tu správnou šťávu, ale tady to bylo příjemné překvapení. Příběhy byly velmi smutné a jednotlivé postavy se v příbehu hezky prolínaly. Určitě doporučuji k přečtení.

24.09.2018 5 z 5

S pečetí viny S pečetí viny Jiří Hanibal

Krásný a velmi dobře propracovaný příběh obyvatel pohraničí během 2. světové. Rozhodně doporučuji k přečtení. Ke knize se budete rádi vracet.

17.04.2018 5 z 5

Prokletý rod Palmisanů Prokletý rod Palmisanů Rafel Nadal (p)

Knížka s obrovským potenciálem, který však zůstal nevyuzit. Chyběla jakakoliv zápletka, bylo to jen takove vyprávění, a ještě docela bez šťávy.

12.11.2017 3 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Bohužel nic moc :-( Je mi to líto, ale víc jak tři hvězdy dát nemůžu. První aristokratkou nahodil celkem slušnou laťku (četla jsem ji jako vůbec první knihu od něj), ale pak už jen takové slabší vývary. To ale neznamená, že si od něj již nic dalšího nepřečtu.

18.10.2017 3 z 5

Světové krimipovídky Světové krimipovídky * antologie

Na tyhle povídky jsem se strašně těšila, ale bohužel to nebylo to, co jsem očekávala. Povídky byly nezáživné, nudné a nebavily mě.

23.07.2017 2 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Bohužel oproti Zmizelé hodně slabý odvar a zklamání.

23.07.2017 2 z 5

Šepot vzdálených chvil Šepot vzdálených chvil Kate Morton

Bohužel zatím nejslabší kniha od Kate Morton. Mírné (ale opravdu jen mírné zklamání). Doufám, že se jedná jen o výjimku a její další kniha už bude opět na takové úrovni, jako třeba Dům u jezera.

23.07.2017 4 z 5

Kdo má právo soudit Kdo má právo soudit Alafair Burke

Nic moc. Příliš mě nezaujala.

Hranice věčnosti Hranice věčnosti Ken Follett

Opět nemůžu hodnotit jinak něž jako ohromující, strhující a dech beroucí dílo, které nebude NIKDY překonáno.

Dlouhé stíny Dlouhé stíny Leila Meacham

Úchvatný příběh. Meacham má skutečně výjimečné nadání pro vykreslení postav, děje. Její knížky chytnou za srdce :-)

V plamenech V plamenech Rosamund Lupton

Na můj vkus byla kniha až moc plná sentimentu, což není úplně můj šálek kávy. Další knihu od této autorky již asi nezvolím.

Mráz Mráz Bernard Minier

Povedená kniha, ale některé pasáže byly dost přitažené za vlasy. Ale je to příjemná změna od převážně severských autorů k francouzskému.

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Pořád přemýšlím, jaký mám na tuto knihu vlastně názor. Na jednu stranu mám dost výhrad, na druhou stranu jsem nadšená. Libilo se mi, jaké to bylo psycho. Skoro na každé stránce se příběh překulil tak, že podezření padlo na někoho jiného. Byla to taková bláznivina. Trochu mi to připomínalo Paulu Hawkins a jeji Dívku ve vlaku. Co se mi ale nelíbilo byl styl psaní. Jako kdyby to psal deváťak při nějaké pololetní slohové práci. Nebo to možná bylo překladem, nevím. Ale některá volená slova, obraty nebo celé věty byly skutečně hloupé. Ale to nevadí, třeba autorka ještě vypiluje jazyk a další kniha již bude na plný počet hvězdiček :-)

Krycí jméno Verity Krycí jméno Verity Elizabeth Wein

Tato kniha mi nesedla, nevím, asi ten styl, jakým byla pojatá. Nemohla jsem se začíst, pořád jsem se do toho musela nutit. Nějak jsem se tím vším nakonec proskákala, čili celkový dojem nic moc.

Spi,děťátko, spi Spi,děťátko, spi Mary Higgins Clark

Jednoduše a prostě obyčejná sympatická knížka, navíc s pár stránkami, takže pokud hledáte něco krátkého na jedno odpoledne ke dvěma kafím, sáhněte po této knížce.

Kdo musí jít z kola ven Kdo musí jít z kola ven Mary Higgins Clark

Moje první kniha od této autorky a jsem naprosto nadšená! Skvělá zápletka, plynulost děje, žádné zbytečné a zdržující texty navíc, žádná zbytečná vata, napínavé od začátku až do konce. Super detektivka, žádný thriller, ve kterém mám pomalu na každé straně tendence pochybovat, zda je odehrávající se děj vůbec reálný. Přesně takovéto knihy mě baví nejvíc.