Janca007 Janca007 komentáře u knih

Pekařova dcera Pekařova dcera Sarah McCoy

Příběh mě naprosto pohltil. Opět jsem sáhla po knížce s tématikou války - ale knížka je psána z pohledu obyčejného člověka. Knížka měla dvě dějové linie, které se prolínaly a krásně doplňovaly. Celou dobu pro mě byla hlavní postava pekařovi dcery z Garnische Elsie, společně s Tobiasem, a druhá linie novinářka Reba, a jejich osudy. Určitě knížka stojí za přečtení :)

11.04.2020 5 z 5

Krycí jméno Verity Krycí jméno Verity Elizabeth Wein

Knížka se mi líbila, byla o silném přátelství, z doby války, žena v hlavní roli, ženy umí bojovat... Určitě stála za přečtení :) Četla jsem víc knížek o válce, ale tato byla stylem jiná a uměla mě vtáhnout do děje.

08.04.2020 5 z 5

Sítě z pavučin Sítě z pavučin Táňa Keleová-Vasilková

Knížka se mi nakonec celkem líbila, akorát mi trvalo se jí prokousat - měla jsem na mysli jiné věci než si číst :-/ Co jsem si vzala - lhát a tajit pravdu se nevyplácí, protože je jako bumerang...

24.03.2020 4 z 5

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Ze začátku jsem knížku chtěla odložit, ale prokousala jsem se a nelituju. Knížka postavená na skutečných událostech. Nedovedu si představit, co pro rodiče musí být, když jim je ukradeno dítě a adoptováno jiným lidem... smutný a drsný příběh, knížka, kterou se nakonec nedalo nedočíst.

08.02.2020 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Byla to druhá knížka od autorky, po Haně. Knížka se mi líbila, četla se sama, oceňuju vhled do delšího časového období a více generací rodin, období, míst. Příběh byl pěkný, jen se mi občas pletly jména žen, když byly všechny na A. :-) Ale Hanu Slepá masa za mě o tolik nepředčila.

02.02.2020 4 z 5

Holčička, kterou tam nechali Holčička, kterou tam nechali Roxanne Veletzos

Knížka se mi četla dobře. Silný příběh o době války v Rumunsku, poválečné době a nástupu komunismu. O bolesti, štěstí, naději... Líbilo se mi, že knížka měla skutečný základ a byla doplněna i fotografiemi.

20.01.2020 4 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Příběh tří generací žen, jejich vztahů, v místě, kde jakoby se zastavil čas... Poutavý příběh, ke kterému bych se klidně znovu za čas vrátila....

02.01.2020 4 z 5

Z valašských chalup, kopců a strání Z valašských chalup, kopců a strání Ludmila Portlová

Knížku jsem přečetla téměř celou v mém milovaném jazyku. Jedná se o knížku plnou zajímavých příběhů, co se udály. První polovina se mi četla líp, konec knížky už jsem nedočetla, ale třeba se k ní vrátím.

18.12.2019 4 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Ze začátku jsem se špatně orientovala, nakonec jsem se začetla a knížka mě pohltila... Osud lidí může být nevyzpytatelný. Knížka se mi moc líbila, Jojo nezklamala :-)

18.12.2019 5 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Pěkně napsaná knížka, rodinné vztahy jsou pojaty ze všech podstatných úhlů pohledu - Vikiho, maminky i babičky. Na začátku jsem trošku bojovala se způsobem psaní, kde se střídali řeči hlavních postav a nebyly vyznačeny přímou řečí, ale nakonec mi to ani nepřišlo. Uvědomila jsem si, že občas si člověk myslí, že pro všechny je něco nejlepší, jen nedomyslí důsledky. Knížka stojí za přečtení :)

06.11.2019 4 z 5

Madisonské mosty Madisonské mosty Robert James Waller

Příběh se mi líbil, ukápla mi na konci i slza. Nicméně před knížkou jsem viděla i film a musím říct, že filmové zpracování mě oslovilo více než kniha.

25.10.2019 4 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Knížka se mi líbila, pohodová četba. Zaujal mě příběh i prostředí, ve kterém se odehrávalo.

25.10.2019 4 z 5

Malinka Malinka Dita Táborská

Knížka mě moc neoslovila. Jedná se sice o příběh adopce a osudů lidí, kterým se dalšími okolnostmi změnil život, ale ač se knížka četla dobře, nevrátila bych se k ní...

14.10.2019 4 z 5

Všechno, co máme Všechno, co máme Kerry Lonsdale

Netušila jsem, co mám od knížky čekat, jen mě zaujala v knihovně. Nakonec jsem ji přečetla jedním dechem, pochopila jsem, jak je někdy těžké se odpoutat od toho, koho/co milujeme...

22.09.2019 5 z 5

Hvězdy nad námi – Vzpomínky dítěte, které přežilo osvětimské peklo Hvězdy nad námi – Vzpomínky dítěte, které přežilo osvětimské peklo Eva Slonim

Příběh o holokaustu je zachycen jiným směrem pohledu. Velmi čtivá knížka, dobře, že vznikla :)

15.09.2019 5 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Na úvod - nejsem věřící. Knížku jsem ale přečetla a něco si z ní i odnesla. Zajímavý příběh. Možná po ní sáhnu znova a zase si z ní něco vyberu :)

09.09.2019 3 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Knížka mě moc překvapila, líbil se mi příběh, přečetla jsem jí jedním dechem. Víc takových knížek.

02.09.2019 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Upřímně jsem od knížky čekala víc. Příběh byl myšlen dobře, jen se mi nelíbil styl zpracování. Jinak je ale příběh zajímavý a je mi blízké i lokální umístění.Knížku bych si ale znovu nepřečetla.

28.08.2019 3 z 5

Oči války Oči války Miroslav Beňo

Knížky s tématikou války mám ráda. O to líp se mi knížka četla, protože z oblasti Jižního Valašska pocházím. Souhlasím s komentářem níž, že fotbalu bylo v knížce dost, ale i přesto to neubírá na tom, že bych se ke knížce v budoucnu klidně znovu vrátila :)

11.08.2019 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Další knížka od p. Moyesové, která se mi líbila. Pěkný příběh. Osudy lidí jsou nevyzpytatelné. :)

11.08.2019 5 z 5