JanaJanska JanaJanska komentáře u knih

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Bylo to tajemné, neřekla bych detektivka. Chválím nádherné popisy, jediné moje výhrady jsou hodně pomalý spád a úplný konec. Celkově ale knihu hodnotím velmi kladně a určitě doporučuji k přečtení.

04.07.2022 4 z 5

Ano, pane řediteli Ano, pane řediteli Lucie Srňánková

Tento erotický román byl mou premiérou v daném žánru. Bála jsem se, co vám budu povídat. Ale tady jsou všechny se* scény napsány velice vkusně a přitom mají šťávu. Děj ubíhal, v podstatě to byl milostný román s hodně, ale hodně se*u (se bojím, že to smažou). :D

16.11.2022 5 z 5

Déjà vu Déjà vu David Urban

Spisovatel David Urban zraje každou další knihou. Déja vu jsem měla čest, stejně jako Hru o přežití betovat, a být tak trochu součástí jejího vzniku. Je surová a překvapivá. Rozhodně doporučuji všem, kteří mají rádi drsnější severské krimi, poctivou policejní práci a přitom známé české prostředí. Déja vu se klině mohlo stát. A vy na něj jen tak nezapomenete, budete mít pocit... déja vu.

14.04.2023 5 z 5

Hra o přežití Hra o přežití David Urban

Skvělá krimi. Kniha, kterou neodložíte, dokud se nedozvíte, co to je za hru. A hlavně kdo a proč za ní stojí. Chcete ji hrát také, i když víte, jak může skončit. Autor knihu za knihou stoupá na pomyslném žebčíčku umu, čtivosti a zejména příběhů, do nichž zahrnuje roky své praxe u policie. Doporučuji všem milovníkům tajemna a detektivek.

12.11.2022 5 z 5

Klára a Slunce Klára a Slunce Kazuo Ishiguro

Dojmný příběh ukrytý na pozadí futuristické společnosti. Klára je úpéčko - android, který je tak neuvěřitelně lidský a laskavý, až to jednomu nejednou nahrne slzy do očí. Oproti tomu "jejího teenagera" Josii jsem si neoblíbila. Nelíbilo se mi povětšinou její chování a v závěru už vůbec ne. Tato kniha je skvost emocí, jazykového pohlazení, dojemného a tajemně vystavěného příběhu. Zkrátka by tato kniha neměla minout nikoho, kdo má rád dobré čtení, nad kterým také trochu zapojí mozek.

26.10.2022 5 z 5

Nepečené dezerty Kateřiny A. Nepečené dezerty Kateřiny A. Andrea Čekanová

Téma domácího násilí je stále, bohužel, pro mnohé tabu. V roli oběti se může ocitnout každý, ať má siláckých řečí, kolik chce. Autorka ve svém psychothrilleru ukazuje plíživé zlo, jak se kolem oběti ovíjí. Moment, kdy se nemůže pohnout tam ani zpátky, i když by moc chtěla. A neskutečně složitou cestu se z něj vymanit. Možná je konec na české poměry maličko přehnaný, ale - kdo ví?

17.10.2022 4 z 5

Příběh akvamarínu Příběh akvamarínu Miriam Blahová

Krásná kniha o nekrásných věcech. Dvě časové linky, dva zdánlivě odlišné světy, které spojuje spousta věcí. Jak dopadne setkání Joachima z doby dávno minulé s moderní Jasmínou? A je to vůbec možné? Přečtěte si :)

16.02.2023 5 z 5

Pošli svíci po řece Pošli svíci po řece Vlaďka Sacká

V této krásce dostanete vůni dalekého Vietnamu i český smog. Beznaděj i romantiku. Budete hrdince fandit a proklínat ji. Něco jako ženský román, ale s hromadou přidané hodnoty. Autorčina prvotina, u které to ani nepoznáte a budete chtít ještě víc.

15.07.2022 5 z 5

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Zmizení Sáry Lindertové je pro mě příjemným překvapením. Ano, měla bych pár výtek, ale kniha byla velmi čtivá, napínavá a kombinace urban fantasy a prvků mystické krimi mně velmi sedly. Knihu rozhodně doporučuji.

11.03.2022 5 z 5

Rozsudek smrti Rozsudek smrti David Urban

Co se stane s čestným strážníkem, milujícím manželem a nastávajícím otcem, pokud mu kdosi vezme všechno, co měl? Originální česká detektivka, u které oceňuji hlavně prostředí a bravurně zvládnutou psychologii postav. O popisech pátrání nemluvě, autor je kriminalista, takže v knize najdete uvěřitelné a pravdivé vyšetřovací postupy. Také jsem se ráda setkala s některými protagonisty z předchozí knihy. Těším se na další autorovu tvorbu, vím, že rozhodně nebudu zklamaná.

19.10.2021 5 z 5

Příběh slunečnice Příběh slunečnice Miriam Blahová

Prvotina české talentované autorky, u které jsem měla čest být od jejího vzniku, a která mi učarovala. Příběh propojuje dvě mladé ženy - Natálii a Evu. Obě linky by mohly obstát jako samostatné knihy, autorka je ale skvěle propojila osobou Hedviky. Pokud čekáte jednoduchou romantiku, tahle kniha vás zklame. Příběh slunečnice totiž nabízí mnohem víc, vyvolává spoustu otázek, budete napjatí, doufat s hrdiny, bát se o ně a fandit jim, aby našli své místo v životě. Možná stejně jako vy...

09.04.2022 5 z 5

Třetí zahrada Třetí zahrada Sarah Parsley (p)

Jestli čekáte plnotučný zážitek, sáhli jste po správné knize. V jednom příběhu dostanete emoce všemožných barev, na vlastní kůži pocítíte krutost i něhu, intriky i lásku, slast i ponížení. Autorka píše s lehkostí, humorem a s pokorou, hrdinové jsou skutečně reální a jejich příběh vás chytí a nepustí. Doporučuji všemi deseti.

30.09.2021 5 z 5

Příběh mateřídoušky Příběh mateřídoušky Miriam Blahová

Nejlepší autorčina kniha, Věrčin příběh si zamilujete. Dozvíte se o historii učitelství na Jablunkovsku, údělu žen a jejich statečnosti. Anna vás možná trochu rozčílí, ale mnohé z vás se v ní poznají.
Těším se na další autorčin počin.

19.03.2024 5 z 5

Trnitá cesta Trnitá cesta Sarah Parsley (p)

Trnitá cesta je dobrodružný román plný akce, lásky, intrik a přátelství. To vše zasazené do historických kulis českých zemí. Podíváme se na skorodědice dvou znepřátelených rodů, které obývají jedno město rozdělené řekou.
S Darienem z Bergtalu jsme se setkali už v Třetí zahradě, a hlavně o něm je Trnitá cesta. Tou si totiž musí projít, aby překonal fakt, že miluje manželku svého nejlepšího přítele, musí se na otcovo přání oženit, ve městě řádí pašeráci a navíc mu do cesty vstoupí hned tři ženy.
Trnitou cestu osud přichystal i dceři barona z Hořetína, Olivii. Po pobytu v klášteře je povolána zpět domů, aby se starala o sestřiny děti. Až vyrostou, čeká ji péče o staré příbuzné, jiné vyhlídky jako druhá nejmladší dcera nemá.
Pokud vás zajímá, jak se autorce podařilo oba hrdiny provést nelehkým obdobím, zda najdou své štěstí a jestli potkají přes veškerá protivenství každý svou lásku, určitě si knihu přečtěte. Stojí za každé písmenko.

13.06.2023 5 z 5

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Tohle ve mně muselo chvilku dozrát. V jedné knize jsem vlastně dostala čtyři příběhy, které byly celkem "obyčejné". Nelíbil se mi použitý hovorový jazyk. Ale sakra. Já jsem z té knihy nadšená, i když nedokážu přesně vysvětlit proč. Konec mě dostal. Miluju otevřené konce; nejprve jsem nechápala, že jako na další straně nic není, ale pak mi to secvaklo a moje představivost se rozběhla na plné obrátky. Autorku zařazuji mezi své oblíbené a doufám, že se brzy dostanu k její další knize.

14.02.2023 5 z 5

Koruna otráveného stromu Koruna otráveného stromu Vlaďka Sacká

Tuhle knihu jsem četla ještě když byla v plenkách. Bavilo mě sledovat, jak Adam a Ari rostou, vyvíjejí se a poznávají světy. Sledovat autorčinu cestu, hnát ji dopředu. A zrodil se skvělý příběh. Věřím, že redakční práce knihu pozvedly ještě víc a já se upřímně těším na přečtení. V mojí knihovničce má čestné místo.

10.09.2023 5 z 5

Jak chutná naděje Jak chutná naděje Šárka Hieková

Takhle kniha v sobě obsahuje lásku, zradu, pomoc, dobrodružství a hlavně přátelství. Neměla by chybět v žádné knihovničce dospívajících dívek, ale ani jejich maminek, které vyrostly na Lanczové nebo Rudolfovi. Tahle kniha ve vás se svým poselstvím zůstane ještě dlouho.

22.05.2023 5 z 5

Výjezdovka Výjezdovka David Urban

Jde poznat, že autor je kriminalista. Příběhy jsou vybrány skvěle, každý jeden je zajímavý a vyprávěný tak realisticky, jak jen je to možné. Velmi zajímavě nás autor provedl vyšetřovacími postupy, které se od "kriminálek" v televizi často liší. Nechybí ani vtip a uvěřitelné rozhovory, nemám vůbec co vytknout.

21.04.2021 5 z 5

13: Ach, ta moje fobie, ta moje mánie 13: Ach, ta moje fobie, ta moje mánie * antologie

Hodnotím 12 povídek, protože 13. je moje. A chci podotknout, že oproti soutěži se mnohé z nich hodně vyvinuly a posunuly, proběhly redakce i korektury. Sborník je pestrý a navzdory obálce barevný :)

20.05.2022 5 z 5

Pech Pech Klára Aycox

Kniha je rozdělena na tři případy, kterými se v jednotlivých městech proplétá poručík Pech. Můžeme sledovat jeho vývoj, ale hlavně ten autorčin. Jak je pro mě první liberecký případ fádní, druhý plzeňský laťku o dost zvedl a poslední, který se odehrává v Turnově, mě dostal. U toho jediného jsem neodhalila pachatele (u prvních dvou hned na začátku) a myslím, že ho nevím doteď. Konec mě dostal. Maličko se mi nelíbilo až moc na sílu hovorové pojetí, ale kniha je přesto neskutečně čtivá, vystupňovaná a chytrá.

23.08.2021 5 z 5