Janag Janag komentáře u knih

Mezi nimi Mezi nimi Veronika González

Za mě dobrý :) Nenáročný a čtivý román o rodinných vztazích.

17.10.2023 4 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Detektivky nejsou úplně můj žánr, ale tato se mi velice líbila. Oproti nejrůznějším severským extrémně dramatickým počinům, které mě vůbec
nebavily, měla tato kniha pro mě všechno, co jsem potřebovala. Svižné tempo, příběh, sympatické postavy a jako bonus krásné popisy jihočeské přírody. Ráda si od autorky přečtu další knihu.

24.09.2023 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Myslím, že tato kniha by mohla klidně
aspirovat na seznam povinné školní četby. Autorovi se povedlo nejenom velice čtivě vyprávět příběh posazený do nelehké doby po válce, bravurně vykreslit atmosféru této doby, ale především to, že věci nejsou vždy jen černé nebo bílé. Oceňuji to, že kniha byla napsána bez tendence psát ve prospěch jedné nebo druhé strany.

04.09.2023 5 z 5

Všechno modré z nebe Všechno modré z nebe Mélissa da Costa

Kdybych mohla, knize dám 6*. Překrásný a dojemný příběh. Slzy tečou proudem :)

04.09.2023 5 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Jedním slovem - depka. Odkládám v polovině.

11.11.2022 3 z 5

Zaslíbené země Zaslíbené země Jean-Michel Guenassia

Klub nenapravitelných optimistů se po přečtení dostal na přední příčky mezi mými oblíbenými knihami. Na Zaslíbené země jsem se tak moc těšila, ale bohužel mě kniha zklamala. Nedokázala jsem na Optimisty a sympatií k postavám již navázat. Kniha pro mě neměla už tu správnou dynamiku a místy se mi zdála i zbytečně zdlouhavá.

07.05.2022 4 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Zvládla jsem pouze první příběh. Do dalších jsem neměla chuť. Kniha plná klišé, předvídatelná a na můj vkus příliš plochá.

21.05.2021 1 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Až do poslední části knihy jsem četla s nadšením a bavila mě. Poslední část nudná a vlastně zbytečná. Má oblíbená postava Hana mě v závěru knihy vůbec nebavila a místy i otravovala. Celkově ale hodnotím kladně.

23.03.2021 4 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Vřele doporučuji. Krásná kniha s krásným příběhem.

22.10.2017 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Úžasná kniha. Přečetla jsem jedním dechem.

22.10.2017 5 z 5

Možnost ostrova Možnost ostrova Michel Houellebecq

Po absolutním nadšení z knihy Platforma, od stejného autora, přišlo zklamání. Do knihy jsem se nezačetla a cca po 100 stránkách odložila. Třeba se k ní vrátím jindy.

19.10.2017

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Moje nejoblíbenější kniha z dětství. Četla jsem snad 20x ;)

12.07.2017 5 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Velmi hezká kniha. Asi bych se nezlobila, pokud by autor některé pasáže zkrátil, ale i přes několik zdlouhavých popisů jsem si tento krásný příběh velice užila.

12.07.2017 4 z 5

Platforma Platforma Michel Houellebecq

Vynikající kniha ! Vřele doporučuji.

12.07.2017 5 z 5

Nemilované královny Nemilované královny Helga Thoma

Některé příběhy byly pro mne nudné a trochu jsem se ztrácela v popisu postav. Jinak knížka splnila očekávání a pro rozšíření obzorů jednoznačně doporučuji.

12.07.2017 3 z 5