JanaDor JanaDor komentáře u knih

Dračí cejch Dračí cejch Ilka Pacovská

Příběh je plný napětí, dobrodružství, lásky, překvapení a kouzel. Vše je skloubeno do vyváženého vyprávění. Jako v správné pohádce, zde nezůstává pozadu touha po síle a moci. O to je to lepší, že Sedmý smysl je z pera českého autora. V této sérii se skrývá nádherný pohádkový fantasy svět a já vás vřele zvu na objevování se mnou. Na mě se už tady směje devátý díl. A vám doporučuji začít od jedničky. Věřím, že si sérii oblíbíte jako já.

30.01.2016 5 z 5

Nezvěstná Nezvěstná Rachel Abbott

Příběh se mi moc líbil. Je dobře propracovaný, čtivě napsaný, plný překvapení a vše působí reálně. Od začátku má čtenář pocit, že se děje něco záhadného. Postupně tajemství přibývají a některá se odkrývají. Vše je dávkováno pravidelně, abychom se měli na co těšit. Je to dobře napsaný příběh, i když si myslím, že psycho to není. Pod tímto pojmem si představuje ještě něco strašidelnějšího a děsivějšího. Samotný závěr je taky překvapivý.

19.01.2016 4 z 5

Islámskému státu na dostřel Islámskému státu na dostřel Lenka Klicperová

Dvě ženy, novinářky, se vydaly na cestu do Sýrie, kde chtěly získat materiál pro své reportáže a ukázat lidem, jak moc je válka v Sýrii skutečná. Nechme stranou fakt, že tato cesta je bláznivě nebezpečná. Kniha je skvěle napsána a prostřednictvím dokonalých fotek na vás z knihy dýchá beznaděj války v obyčejných lidech. Ti se vrátili do Kobaní poté, co bylo osvobozeno od IS. Jsou zde rozhovory a očitá svědectví lidí, kteří bojovali za osvobození města. Novinářky se vydaly dokonce na frontu, kde se stále válčí. Měli přímý kontakt s bojovníky YPG (mužské milice) a YPJ (ženské milice). Smutně zajímavý je pohled na bojující ženy. Přesně je zde popsána síla odhodlání zvítězit nad IS. Většina byla svědky krutostí IS. Neměly by být ony tady v Evropě a ti mladí muži bojovat na jejich místě? Na konci knihy je shrnuta situace konfliktu občanské války v Sýrii slovy politologa Tomáše Kaválka. Fakt se snažil, výstižně a podrobně to popsal, přesto jsem to zcela nepochopila. Situace je na mě moc komplikována. Nechápu, proč se nedomluví a ani není snaha se domluvit. Jedno je jasné, teď se lidé semkli, aby bojovali proti IS. Co bude pak, kdoví?

17.01.2016 5 z 5

Proměny srdce Proměny srdce Jude Deveraux (p)

Tuto autoku jsem si oblíbila opřed dvaceti lety, kdy jsem měla éru historických románu. Jednou za čas se ráda k romantickým pohádkám vracím. A super. Autorka nezklamala. Stále píše lehce a s vtipem o lásce na celý život. Není to přeslazené, přitom je to zamilované a postavy vykreslila věrohodně a sympaticky.

15.01.2016 4 z 5

Hra s láskou Hra s láskou R. L. Mathewson

Příběh se mi ze začátku líbil nejvíce. Měl lehký vtip a kouzlo jemné romantiky, kdy dvojce se hezky pomalu sympaticky a s humorem sbližuje. Ve třetině jsem si uvědomila, že mi leze něco na nervy. A já vám řeknu co. Je to přezdívka, kterou vymyslel Jason pro svou lásku Haley. Nesnáším hmyz a představa, že mi pořád někdo říká kobylko, mě děsí. V tu chvíli si představím zelenou malou potvoru s velkýma nohama a mám po romantice. Slovo kobylka mi teda pěkně kazilo čtecí zážitek. Kobylka. Brrrr. No budiž, to je můj problém. Ale proč autorka z pohodové, normální holky učitelky, která má ráda sport, zábavu, k tomu ráda peče, proč z ní udělala ke konci hloupou husu, která v ten moment nepřemýšlí? Tak by se možná zachovala náctiletá sobecká holka, která křičí já, já, jenom já. A ne třicetiletá žena v normálním životě. Asi na dvaceti stránkách mi Helay lezla šíleně na nervy. Závěr to vše spravil. Přesto po přečtení mám pocit, že to nebylo tak dobré, jak by mohlo. Příběh měl skvěle našlápnuto, pak si zvrtl nohu v díře. Po přiložení ledu na bolavé místo, chůze pokračuje, ale opatrně. Takže kniha je lepší průměr. Líbila se mi, pobavila, ale unesená z ní nejsem. Doporučila bych ji romantikům, kteří mají rádi přeslazený čaj s kapkou rumu, jenž pobaví :-)

13.01.2016 3 z 5

Pán věže Pán věže Anthony Ryan

Prvním dílem ze série Stín krkavce jsem byla nadšená. Tento druhý díl mě uchvátil stejně. Je to úžasně čtivá, propracovaná fantasy. I když se musím přiznat, že do čtení druhého dílu se mi moc nechtělo. Hodně věcí jsem zapomněla. Nechtělo se mi číst první díl znovu, protože ho mám jako e-book a čtečku nemám. Tehdy jsem ho přečetla na počítači a podruhé se mi to zkoušet už nechce. Určitě se dokopu a první díl si koupím knižně. Proto jsem na začátku v ději měla trochu chaos. Celkem rychle jsem se do příběhu vžila a některé detaily jsem neřešila. Já jsem si totiž řekla, že až bude vydaný poslední díl, celou trilogii si přečtu najednou a parádně si ji vychutnám.

10.01.2016 5 z 5

Hubnutí pro ty, co si všechno moc berou Hubnutí pro ty, co si všechno moc berou Colette Baron-Reid

Rady obsažené v knize jsou jednoduché, ale účinné. V první řadě je důležité mít ráda sama sebe teď, když vypadáte, jak vypadáte a nelíbí se vám to. Uvědomit si svůj postoj. Poté začít na sobě pracovat. Laskavost, cvičení IN-Vizion, sůl a jednoduchost. Tato kniha vám dá vysvětlení, popis a rady. Ne vše mě bavilo, ale z 70% mi přinesla užitečné informace, kterým věřím, že při jejich dodržování lze zhubnout.

03.01.2016 4 z 5

Kniha vzpomínek Kniha vzpomínek Rowan Coleman

V kapitolách se střídají ve vyprávění všichni členové rodiny. Mezí tím jsou vloženy vzpomínky z knihy, kde každý vytáhne vzpomínku z minulosti, která mu nejvíce připomíná Claire. Velmi dobře jsou v knize popsány myšlenkové pochody Claire. Ztrácí pojem o současnosti, dostává se chvílemi do minulosti a nakonec je v hlavě prázdno. Tma. Ztratit slova, které jste používali běžně celá léta s láskou. Zapomenout manžela a postupně i děti. Zapomenout svůj život. Uvědomovat si chvílemi, jak je to pro všechny těžké.
Pokud vnímáte jako já, že rodina je na prvním místě. Tak si knihu přečtěte a budete děkovat za to, co máte a modlit se, ať vám to vydrží. Nezapomeňte na krabici kapesníků, protože ty budete potřebovat.

28.12.2015 5 z 5

Blízká setkání Blízká setkání Petr Slavík

Text knihy je psán ve stylu sympatického vyprávění, které se dobře četlo. K tomu si přidejte úžasné fotky na kvalitním papíře a máte v ruce knižní poklad ve formě cestovatelského deníku. Sděluje nám radosti i smutky z putování přírodou po celém světě.
Z knihy na vás dýchne láska k cestování a fotografování.

22.12.2015 5 z 5

Nejlepší věc, která se mi nikdy nestala Nejlepší věc, která se mi nikdy nestala Jimmy Rice

Je to román, který není absolutně přeslazený, protože hlavní hrdinové Alex a Holly před sebou city tají. Náznak lásky se nese celou knihou, ale jinak je to hlavně o přátelství a objevování, co je pro ně důležité. Ve vyprávění se střídají po kapitolách Alex a Holly. Je poznat, že za Alexe píše muž a za Holly žena.
Je to romantická oddechovka, a to já mám ráda. Není tak skvělá, že bych z ní byla na větvi a nechtěla dolů. To ne, ale patří k těm dobrým románům, které se povedly. K těm, u kterých na závěr mám hřejivý pocit z hezkého příběhu a klidně bych četla dál.

15.12.2015 4 z 5

Kdybychom se neviděli Kdybychom se neviděli Cynthia Hand

Autorka si prošla i ve skutečnosti sebevraždou svého bratra. Proto je to tak skvělé napsané. Všechny události a osoby kolem jsou smýšlené. Ale hlavní myšlenka je prožita. Děj se soustředí na Lexie. Na její osobu a skrze ni, vnímáme události kolem rodiny. Příběh neobsahuje překvapení a zvraty. Trochu jemné zamilovanosti ano. Vtáhl mě do tragédie jedné rodiny, kdy jsem pochopila, že je fajn častěji říkat svým blízkým, že je máte rádi. Protože nikdy nevíte, kdy je vidíte naposledy. Je to smutně krásné vyprávění o nečekaném odchodu a smíření.

12.12.2015 4 z 5

Volání anděla Volání anděla Guillaume Musso

Kniha má ode všeho něco. Pokud máte rádi romány a chcete si je jemně zpestřit detektivkou, která má šmrnc, tak je pro vás jako dělaná. Autor si chválu zaslouží. Nadchl mě autorův styl, díky němu se knížka čte skoro sama. K tomu je děj plný zvratů a překvapení.

11.12.2015 4 z 5

Myslete na děti! Myslete na děti! Ian McEwan

Velmi dobře napsaný román o pocitech a chybách stárnoucí ženy, která se snaží vždy soudit v zájmu práva dětí. Román je napsán jazykem vážným a popisným, nečte se lehce. To je vyváženo sdělením a příběhem. Je to román pro poklidné čtení, nad kterým budete přemýšlet. Je dobré se u čtení někdy odreagovat a někdy se zamyslet. Zkuste druhou volbu, ke které doporučuji tuto knihu, jejíž závěru vévodí skvělý doslov psaný Pavlou Horákovou.

08.12.2015 4 z 5

Možná v jiném životě Možná v jiném životě Taylor Jenkins Reid

Je to zvláštně nádherný příběh, který ukazuje na více možností, co se stane, když se rozhodneme tak a jinak.Dějově se odvíjejí dvě možnosti. V jedné sledujeme Hannah, která odjela domů a v druhém klubíčku se odmotává příběh s Hannah, která zůstala s Ethanem. Tyto dvě linky se v kapitolách pravidelně střídají.Obávala jsem se, že v tom budu mít trochu dějový chaos, ale ne. Četlo se to lehce a rychle. Velmi dobře napsaný román se sympatickou hlavní hrdinkou.

07.12.2015 5 z 5

Láska s chutí makronky Láska s chutí makronky Sarah Vaughan

Kniha je úžasná, velmi čtivá, krásně propracována a moc dobře jsou vykresleny charaktery postav.
V knize nenajdete šokující překvapení, mrazivé napětí či duchovní poslání. Je to román, ve kterém se sžijete s hrdinkami a pochopíte malý objev důležitého rozměru. Ať jste v minulosti udělala hlouposti, ať se cítíte nespokojená, ať jste bohatá nebo chudá, vše se změní, když začnete mít ráda sama sebe. A to je to, co vás jemně a mile zahřeje na srdci a prosvětlí nejen chvíle pečení. Mít ráda sama sebe, takovou jaká jsem.
Vřele Lásku s chutí makronky doporučuji.

03.12.2015 4 z 5

Křídla ve větru Křídla ve větru Sue Monk Kidd

Přes sílu sdělení je příběh vyprávěn jemně a lehce. Až výborně popsané pocity postav mi pomáhali domyslet si šílenou bezmoc, krutost a neuvěřitelnou víru některých lidí. Kdybych to přirovnala, při čtení jsem neslyšela bubny, ale housle, které vyjadřovaly intenzitu působnosti prožitku na mé city a myšlenky. Asi nelze říct nic jiného, pokud jsem vás zaujala, než přečtěte si Křídla ve větru a pochopíte, co symbolizuje název.
Autorka dle mého perfektně propojila dvě rozdílné dívky, které zdánlivě neměly nic společného. Velmi dobře ukazuje na lidi, z nichž někteří si uvědomovali, že otroctví je špatné, ale z chamtivých příčin mlčeli. A na lidi, kteří opravdu věřili, že bílá rasa je nadřazena nad černou a dokonce se odvolávali na Boha. Jako kdyby za to mohl…..

30.11.2015 5 z 5

Vášnivý sprosťák Vášnivý sprosťák Christina Lauren

Druhý díl ze série Wild seasons se mi líbil více než první. Možná to bylo tím, že oba zamilovaní hrdinové neřešili jen trable s láskou, ale měli i své soukromé problémy, které mohou potkat každého z nás.Příběh je opět psán čtivě, má děj, sympatické hrdiny a musím uznat i hodně erotických scén. Ale proto se to jmenuje erotický román, že? Vše je vykresleno přirozeně a některé momenty jsou teda opravdu inspirativní.

28.11.2015 4 z 5

Běda tomu, kdo vyčnívá z řady, 1948–1953: Pohled do zákulisí politických zločinů Běda tomu, kdo vyčnívá z řady, 1948–1953: Pohled do zákulisí politických zločinů Roman Cílek

Autoru vzdávám poklonu za jeho sběr informací a očitých svědectví, které dávají knize punc neodvratné reálnosti. Bonusem je čtivé podání, které se přes některé popisné fakta, četly dobře a rychle. Autor do devíti kapitol vložil devět příběhů, které popisují, co se přesně tehdy stalo.
Oběti té doby mají hodně společného. Bojovali za války, dostali vysoká vojenská vyznamenání, aby po únoru 1948, byli odklizeni.

26.11.2015 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Pro mě je to úžasně napsaný, napínavý román, který je podán neobvyklým vypravěčem. Což knihu zvedá o stupínek výš. Uznejte, napadla by vás postava alkoholika, které byste dali roli vypravěče? Mě ne. Při čtení mě to fascinovalo a bavilo. Zápletka byla rovněž zajímavá a do půli knihy nepředvídatelná. Autorce se podařilo pravdu odkrývat postupně a ze tří stran. Protože vedle alkoholičky Rachel, vypráví příběh současná manželka jejího exmanžela Anna a neznámá, postupně známá, postava, kterou Rachel vídává z vlaku – Megan.

23.11.2015 5 z 5

Hrej vabank Hrej vabank Emma Hart

Musím říct, že dějově se mi to líbilo, ale nesedl mi autorčin styl. Myšlenky hlavních hrdinů se stále opakovaly a bylo to napsané fádně, nudně, bez citu. Což je vzhledem k hlavnímu tématu velmi škoda. Znáte to, každému sedí něco jiného, a mě kniha nesedla. Tato série The game má čtyři díly. Tento je čtvrtý ze série. Četla jsem první a čtvrtý. První se mi líbil více. Je fakt, že se to rychle četlo, ale kde je romantika bez jiskření, to mě prostě nebaví.

17.11.2015 3 z 5