janadibelkova janadibelkova komentáře u knih

Za dveřmi školy Za dveřmi školy Markéta Vignerová

Jako pedagog musím bohužel souhlasit s tím, že naše práce opravdu vypadá tak,jak je v knize zachycena...jako rodič chci říct ostatním rodičům: přečtěte si všichni tuto knihu, ať si právem opravdu upřímně začnete vážit práce učitelů, ať alespoň trochu nakouknete do velmi těžké práce, kterou odvádějí a co víc, kterou většina z nich pořád dělá srdcem a dělá jí ráda..

28.01.2021 5 z 5

Den, kdy se to stalo Den, kdy se to stalo Nuala Ellwood

Kniha rozhodně pohltí a nebudete jí chtít odložit, i když jak to tak u těchhle příběhů bývá, konec je trochu 'přestřelený'. I přesto doporučuji.

18.01.2021 4 z 5

Na špatném místě Na špatném místě Joy Fielding

Joy je prostě srdcovka a i když ne každá kniha je povedená, tak tahle se řadí určitě k lepším a rozhodně doporučuji si ji přečíst, začtete se velmi rychle a co mě bavilo nejvíc, nejsou tam přehnané rádoby napínavé psycho scény.

09.01.2021 5 z 5

Marie Terezie: Soukromý život panovnice Marie Terezie: Soukromý život panovnice Hannes Etzlstorfer

Zajímavý, osobní pohled do života Marie Terezie mě překvapil, ale je bohužel sepsán tak trochu nudně..

22.12.2020 2 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Zasněte se v jakémkoli věku, popřemýšlejte o svých snech a jejich významech...kniha je čtivá, milá, příjemná, jen těch chyb v překladu by mohlo být míň.. vždycky to strašně ruší..

03.12.2020 4 z 5

V jedné osobě V jedné osobě John Irving

Irving jako vždy nezklamal, jeho kontroverzní téma mě baví vždy. Tentokrát jsem ale měla chuť číst třeba dvakrát pasáž o epidemii AIDS, která byla velmi konkrétní a reálná a opravdu to pro mě byla Top část celé knihy.

14.11.2020 3 z 5

Balady a romance Balady a romance Jan Neruda

Občas není vůbec špatné přečíst si poezii..

22.10.2020 2 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Výborná kniha, určitě doporučuji jako dárek komukoli, kdo rád čte a chtěla bych moc upozornit na závěr knihy, protože ten je tak k zamyšlení, že jsem po dočtení dlouho přemýšlela o tom co mohlo být, kdyby...

17.10.2020 5 z 5

Manuál zralé ženy Manuál zralé ženy Halina Pawlowská

Hodně jsem se nasmála, kromě muzikálu Adam a Eva, je to fajn velmi příjemné čtení, Halina určitě nezklamala..

25.09.2020 3 z 5

Čmelák – Láskyplné povídky Čmelák – Láskyplné povídky Halina Pawlowská

Příjemné čtení pro letní posezení..

13.09.2020 3 z 5

Kdysi Kdysi Morris Gleitzman

Neuvěřitelně citlivě napsaná kniha, šokující, strhující děj..budete doslova hltat stránky, možná uroníte slzu, ale rozhodně stojí za to. Hned jsem si objednala další dva díly.

29.07.2020 5 z 5

Štěstí, láska, čokoláda Štěstí, láska, čokoláda Menna van Praag

Zní to divně, naivně a možná i trochu hloupě, ale proč se nezačít mít ráda? Víte, kolik změn pak může přijít? Tahle kniha možná není pro každého, ale prožila jsem velmi podobnou změnu a rozhodně na té knize něco pravdy je. Přečtěte si ji..

25.07.2020 5 z 5

Pohorská vesnice Pohorská vesnice Božena Němcová

Vůbec není špatné jednou za čas vzít do ruky knihu třeba od paní Boženy Němcové, moc mě bavila stará čeština a určitě můžu doporučit jako změnu od zaručených bestsellerů a komerčních témat..odpočinek je fajn a tahle kniha vám jej dopřeje.

20.07.2020 4 z 5

Podraz Podraz Sandra Brown

Kniha se nečte špatně, psaná je dobře, ale ten děj? Nápad, příběh? Spíš jsem se divila, než abych si řekla, že je to strhující vyprávění..na konci se už jen pousmějete a jste rádi, že můžete hledat kvalitnější literaturu..

09.07.2020 2 z 5

Dekameron Dekameron Giovanni Boccaccio

Vlastně je to příjemné čtení, i když dlouhé a díky tomu možná postupně ztratíte pozornost a soustředění..ale jsou příběhy, které opravdu stojí za to. Jednou za čas prostě klasika přijde vhod.

21.06.2020 2 z 5

Co jsi to za matku? Co jsi to za matku? Paula Daly

Jak se mi do téhle knihy nechtělo, tak mě velmi překvapila, má spád, děj, napsána je velmi příjemně, čtivě a rozhodně doporučuji.

22.04.2020 5 z 5

Hodiny Hodiny Michael Cunningham

Moc se mi líbil styl psaní, velmi příjemné, knižní vyjadřování, které dnes knihám velmi chybí..trochu mě ale zklamal děj jako takový, rozhodně bych se ráda mnohem víc začetla do životů hlavních představitelek..

15.04.2020 3 z 5

Mafie matek Mafie matek Kerstin Gier

Rozhodně doporučuji všem, nejen matkám. Pohoda, vtip, kniha, která vás bude bavit a určitě si krásně a s úsměvem odpočinete.

30.03.2020 5 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Až touhle knihou se začínám do Harry Holea začítat..a zajímá mě, jak bude v životě i práci pokračovat dál. Určitě doporučuji každému, kdo čte rád detektivní příběhy.

06.03.2020 3 z 5

Na svém Na svém Eliška Krásnohorská

Příjemné čtení pro každou generaci, je vidět, že rodinné starosti a rozum dospívajících a dospělých bude dozrávat v každém století stejně :)

06.03.2020 3 z 5