jana1599 jana1599 komentáře u knih

1984 1984 George Orwell (p)

Hodne tezke tema, obzvlast konec se hodne spatne cetl, ale je to naprosto brilantni.

25.12.2018 4 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

MILUJU celou serii knih i serial a neni potreba nic dalsiho dodavat. Kazdy se v necem najde, ja jsem se nasla v tomhle :) Miluju Skotsko, miluju Jamieho, ale v 18. stoleti bych teda zit nechtela :)

28.01.2020 5 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Naprosto parádní zakončení trilogie. Ani tento 3. díl nezklamal, kniha byla napínavá od začátku až do konce, vůbec jsem se od ní nemohla odtrhnout. Bála jsem se závěru, že to neskončí tak, jak si představuju, ale naštěstí to dopadlo velice uspokojivě :) a bylo to napínavé až do poslední stránky. Moc ráda bych si přečetla i další díly, myslím, že dějově by tam prostor byl! Tak uvidíme, třeba se dočkáme :)

18.04.2016 5 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Nejlepší kniha vůbec. A kdo říká něco jiného, ten ji nepochopil :-)

07.12.2015 5 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Tak tohle nebyl vubec muj salek kavy. Miluju sci-fi a Martan se mi libil, ale tohle bylo hooodne technicke a hooodne o svareni. Coz opravdu neni moje parketa a vubec me nebavilo cist, jak hlavni hrdinka zachranuje Mesic... svarenim. Ani mi nebyla moc sympaticka, abych rekla pravdu.

14.03.2019 1 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Za me zatim nejhorsi knizka od Browna, i kdyz tema bylo hodne zajimavy. Prisla mi dost amatersky/naivne napsana, obzvlast casti okolo prince, Ambry a palace.

06.03.2018 3 z 5

Let 305 Let 305 A.G. Riddle

Tak to ne... Je pravda, že se od knihy člověk nemůže odtrhnout, ale spíš tak nějak aby to měl už za sebou. Po celou dobu to čtete s ironicky zdviženým obočím a čekáte, co z toho vyleze na konci. Větší blbost jsem už dlouho nečetla. A to sci-fi miluju, ale tohle fakt ne...

18.09.2016 2 z 5

Konečně něco, co mě na chvíli dostalo aspoň částečně do magického, doteď netušeného světa, stejně jako to kdysi udělal Harry Potter. Svět podivných dětí se mi moc líbí, chytil mě a nepustil. Běžím do knihkupectví koupit další dvě knížky a už se těším taky v září na film!

20.03.2016 5 z 5

Rusko sužuje pandemie Rusko sužuje pandemie Jana Vagnerová

Za mě super. Knihu jsem dostala jako dárek a dlouho jsem ji odkládala, až jsem jednou neměla co číst a tak jsem ji otevřela. A překvapilo mě, jak je kniha dobře napsaná a jak se autorka soustředí na hlavní hrdinku-ženu, která jakoby žádnou akci nezažívá, všechno to jenom pozoruje, ale tím spíš jsem se já jako žena mohla do postavy vžít a bez dechu s ní pozorovat, doufat a snažit se přežít. Líbila se mi skvěle vykreslená psychologie postav a klidně bych si i přečetla druhý díl, kdyby někdy byl.

07.12.2015 4 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Ne tak tohle rozhodne nebyla knizka pro me. Zdlouhavé popisy toho jak hlavní hrdinka kouka do zdi, většinu knihy se nic neděje, zaver uplne naprd, a navic je to cely strasne depresivni. Slysela jsem ze serial je lepsi, ale asi si to nebudu overovat.

14.03.2019 1 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Většinou nemám ráda válečné příběhy, ať už na papíře, nebo na filmovém plátně, protože jsem z nich vždycky hrozně smutná a naštvaná. Ale tenhle příběh... Ten jsem riskla si přečíst a vyplatilo se to. Nádherně napsaná kniha o naprosto nenádherné součásti naší historie.
Ale dost už slov, radši si to přečtěte sami... Přesně to by vám poradila Liesel, hlavní postava téhle knihy :)
P. S.: Filmová adaptace za moc nestojí, oproti knize je dost "vybledlá". Nedoporučuju, po přečtení knihy budete zklamaní.

05.01.2016 5 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Špičkové sociální drama, skvělé vykreslení a vývoj postav, spousta námětů k přemýšlení. Za zhlédnutí stojí i filmová adaptace.

07.12.2015 5 z 5

Midwichské kukačky Midwichské kukačky John Wyndham (p)

Hodne dobra, nadcasova klasicka sci-fi. Den Trifidu se mi libil vic, ale tohle je mu hned v patach! Uctyhodne i diky tomu, ze to bylo napsane v roce 1957. Vetrelec a jemu podobni maji co zavidet! :)

28.03.2019 4 z 5

Město zrcadel Město zrcadel Justin Cronin

Naprosto uzasny konec, ktery me prekvapil svoji hloubkou a presahem. Celkove je tahle tridilna saga opravdu dobre promyslena a rada uvidim filmove/serialove zpracovani.

05.08.2018 5 z 5

Nesmrtelný příběh Nesmrtelný příběh Catherynne M. Valente

Tak tohle byla za poslední dobu bez debat jedna z nejzvláštějších knih, které jsem přečetla. Hodně, hodně netradiční záležitost, která mě ale hrozně bavila a i když se to občas četlo dost těžko (zvlášť válečná léta v Leningradu), bylo těžké knihu odložit. Určitě doporučuji, je to takové hodně netradiční fantasy a podnítilo to ve mně zájem o ruské pohádky a mýty, které si teď určitě přečtu :)

30.03.2017 4 z 5

Dům za zdí Dům za zdí David Mitchell

David Mitchell nám naservíroval skvělý nadpřirozený příběh, který jsem přečetla jedním dechem za jeden den - částečně také proto, že je to dost kraťoučké (a to bych také příběhu vytkla, že není delší, víc rozvedený), částečně proto, že se to prostě nedá odložit :) Těším se na další díl, pokud bude (podle konce doufám, že ano :)).

24.01.2017 5 z 5

Dvanáctka Dvanáctka Justin Cronin

Knižní sérii jsem začala Dvanáctkou, protože Přechod nebyl v knihkupectvích už k sehnání. Poté, co jsem se dostala k příběhu souvisejícímu s Amy, jsem zjistila, že bez Přechodu to nepůjde. Sehnala jsem tedy Přechod v antikvariátu, přečetla ho jedním dechem asi za 5 dnů a pak se hned vrhla na zbytek Dvanáctky. Obě knihy mi tedy trochu splývají, každopádně obě mají za mě 5 hvězdiček - postapokalyptická sci-fi jak má být, se skvěle vykreslenými postavami, které si člověk hned oblíbí a drží jim palce, aby je ty viráci hnusný nedostali!

12.09.2016 5 z 5

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

Uh, tak to bylo velké zklamání.. Čekala jsem naprosto jiný vývoj událostí, naprosto jiný konec.. Po skvělé první i druhé knize mě porazilo, jak moc tahle byla naprd :-/

07.12.2015 1 z 5

Stanice 11 Stanice 11 Emily St. John Mandel

Moc hezká netradiční postapo knížka. Flashbacky mířené do minulosti před Koncem mě nejdřív otravovaly, ale pak když se všechny ty příběhy začaly dávat dohromady, tak jsem tomu přišla na chuť. Na konci mě jen mrzelo, že se už nedozvíme víc - ale asi to byl záměr :)

01.12.2015 4 z 5

Kruh Kruh Dave Eggers

Novodobý "1984" nebo "Konec civilizace", s hrozbami internetového věku, dovedenými do extrému. Hlavní hrdinku nebudete mít rádi.

01.12.2015 3 z 5