Jana-Marie Jana-Marie komentáře u knih

Jíst, meditovat, milovat Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert

Moc ráda cestuji a asi i kvůli tomu se mně tato kniha moc líbila. Příjde mi ale, že na ni člověk musí být správně naladěn, asi není pro každého.

09.01.2020 5 z 5

Ztracené světlo Ztracené světlo Jill Santopolo

Nenáročné pohodové čtení třeba na dovolenou. Nic strašného, ale ani převratného.

09.01.2020 2 z 5

Až na kostní dřeň Až na kostní dřeň Věra Nykodýmová

Klára (resp. autorka) si musela projít peklem. Zejména první část se mi zdála hodně drsná, nicméně jsem se i přes to od knihy nemohla odtrhnout a přečetla ji za 2 večery. Člověk si při čtení uvědomí, že si musí vážit toho, že je zdravý - v tom vidím velký přínos této knihy. Autorka má můj velký respekt - za to, jak se s nemocí poprala a také jak to byla schopna všechno v knize popsat.

Když se začíná znovu Když se začíná znovu La Vyrle Spencer

Celkem dost růžová knihovna. Občas asi neuškodí si něco takového přečíst :-)

Italské boty Italské boty Henning Mankell

Od knihy jsem měla po přečtení hodnocení a také doporučení známých vysoká očekávání a nakonec jsem byla zklamaná. Asi to není můj šálek kávy.

08.01.2020 2 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Pěkné, pohodové čtení, u kterého člověk nemusí moc přemýšlet. Nejená se o žádný vrchol literatury, ale na odreagování dobré.

Život, láska, smích Život, láska, smích Osho

Kniha plná obohacujících myšlenek, kterými bych se ráda začala řídit. Moje první kniha od tohoto autora, určitě chci číst i další.

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Hezká kniha, nějak jsem se ale pořád nemohla začíst. Nicméně - konec byl opravdu skvělý - ten mě dostal. Od autorky se mi více líbí Zapomenutá zahrada a Ztracený slib.

Zimní palác Zimní palác Eva Stachniak

Krásný příběh, četlo se samo. Velmi oceňuji, že jsem se při četbě dozvěděla, jak to chodilo na carské dvoře. Určitě plánuji přečíst i druhou knihu autorky.

Stačí jen dotyk Stačí jen dotyk Colleen Oakley

Zajímavý námět, kniha mi ale bohužel přišla slabší, velmi nereálná. Konec zvláštní. Je to bohužel kniha, která mi nic nedala.

08.01.2020 2 z 5

Muž, žena a dítě Muž, žena a dítě Erich Segal

Krásná kniha, přečteno jedním dechem, zajímavý příběh.

05.01.2020 5 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Po dlouhé době zajímavý thriller, který měl dobrý spád - přečetla jsem jedním dechem. Líbilo se mi, že nebylo nijak brutální a plné násilí (jak bohužel u thrillerů poslední dobou zažívám) a mělo zajímavý a originální příběh. Určitě vyzkouším i další autorovy knihy.

04.06.2024 5 z 5

Dům stínů Dům stínů Pamela Hartshorne

Nádherná kniha, nemohla jsem se odtrhnout a na čtení se vždy hrozně těšila - tohle už jsem dlouho u knížky nezažila. Kdyby to šlo, dala bych ještě víc hvězdiček.

27.05.2024 5 z 5

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Hezký příběh, pohodové čtení; četlo se hezky.

04.05.2024 4 z 5

Ztracené květiny Alice Hartové Ztracené květiny Alice Hartové Holly Ringland

Zajímavá kniha, začátek se mi nečetl moc dobře a chtěla jsem odložit. Nakonec jsem se překonala, ale mám z knihy trochu smíšené pocity - nebylo to úplně pohodové čtení a ani nic, co by mě nějak hodně obohatilo. Nicméně - kniha je určitě originální a jedna z těch, na které nezapomenete.

31.03.2024 3 z 5

Světlo pod hladinou Světlo pod hladinou Diane Chamberlain

Kniha se četla dobře, první díl se mi ale líbil víc. Tady mi příběh, resp. Ginino chování/plány přišly dost naivní a nereálné, což celé knize z mého pohledu dost uškodilo.

11.02.2024 3 z 5

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

Málokterou knihu odložím nedočtenou, u téhle jsem bohužel byla schopna dojít jen do třetiny - za mě ztráta času, příběh se táhne a nepříjde mi ničím zajímavý. Jsem velmi překvapená, že má kniha tak dobrá hodnocení.

19.10.2023 1 z 5

Šarlatové kimono Šarlatové kimono Christina Courtenay

Hezká knížka, která se četla velmi dobře - taková pohádka pro dospělé, ale asi jsem zrovna něco takového potřebovala.

29.09.2023 4 z 5

Andělská tvář 2 Andělská tvář 2 Hana Marie Körnerová (p)

Opravdu krásná kniha - nemohla jsem se odtrhnout a přečetla během jednoho dne. Líbila se mi víc než první díl.

17.09.2023 5 z 5

Pokud přijde zítřek Pokud přijde zítřek Sidney Sheldon

Kniha nebyla špatná - zase jiné téma, na odreagování dobré. Nebyla to ale bohužel ani žádná pecka, od které bych se nemohla odtrhnout.

01.04.2023 3 z 5