Jana-Marie Jana-Marie komentáře u knih

Ztracené květiny Alice Hartové Ztracené květiny Alice Hartové Holly Ringland

Zajímavá kniha, začátek se mi nečetl moc dobře a chtěla jsem odložit. Nakonec jsem se překonala, ale mám z knihy trochu smíšené pocity - nebylo to úplně pohodové čtení a ani nic, co by mě nějak hodně obohatilo. Nicméně - kniha je určitě originální a jedna z těch, na které nezapomenete.

31.03.2024 3 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Nádherná kniha, která se četla opravdu velmi dobře. Ocenila jsem, že jsem se při čtení dozvěděla i něco z historie a života řeckých uprchlíků. Určitě doporučuji přečíst.

17.03.2024 5 z 5

Světlo pod hladinou Světlo pod hladinou Diane Chamberlain

Kniha se četla dobře, první díl se mi ale líbil víc. Tady mi příběh, resp. Ginino chování/plány přišly dost naivní a nereálné, což celé knize z mého pohledu dost uškodilo.

11.02.2024 3 z 5

Strážkyně majáku Strážkyně majáku Diane Chamberlain

Super kniha - četla se skvěle, zajímavý příběh; těším se na další díly!

09.01.2024 4 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Velmi poučný příběh, který mi rozšířil obzory; kvalitní zpracování - autorka opět prokázala, jak moc dobrá spisovatelka je.

30.12.2023 5 z 5

Holčička, kterou tam nechali Holčička, kterou tam nechali Roxanne Veletzos

Opravdu krásná a dojemná kniha, velmi silný příběh. Také jsem ocenila, že jsem se dozvěděla něco z historie Rumunska + příběh dle skutečné události - takže žádná nereálná pohádka.

01.11.2023 5 z 5

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

Málokterou knihu odložím nedočtenou, u téhle jsem bohužel byla schopna dojít jen do třetiny - za mě ztráta času, příběh se táhne a nepříjde mi ničím zajímavý. Jsem velmi překvapená, že má kniha tak dobrá hodnocení.

19.10.2023 1 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Kniha se četla velmi dobře - bylo to fajn odreagování. Nereálná červená knihovna, ale i takové knihy jsou potřeba.

04.10.2023 4 z 5

Šarlatové kimono Šarlatové kimono Christina Courtenay

Hezká knížka, která se četla velmi dobře - taková pohádka pro dospělé, ale asi jsem zrovna něco takového potřebovala.

29.09.2023 4 z 5

Andělská tvář 2 Andělská tvář 2 Hana Marie Körnerová (p)

Opravdu krásná kniha - nemohla jsem se odtrhnout a přečetla během jednoho dne. Líbila se mi víc než první díl.

17.09.2023 5 z 5

Andělská tvář (1) Andělská tvář (1) Hana Marie Körnerová (p)

Krásná kniha - četla se velmi dobře. Červená knihovna, ale asi jsem něco takového potřebovala - takže mi maximálně sedlo. Už se těším na druhý díl.

14.09.2023 5 z 5

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Nádherná a naprosto vyjímečná kniha, žádná tuctovka, na tuhle knihu člověk nezapomene a určitě stojí za přečtení.

12.09.2023 5 z 5

Ozvěny run Ozvěny run Christina Courtenay

Příjemná romantika - na odreagování ideální, četlo se dobře.

24.08.2023 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Čtení této knihy jsem dlouho odkládala, byla ale úžasná - parádní čtení, oceňuji, že jsem se dozvěděla hodně o historii. Určitě plánuji přečíst i další autorčiny knihy.

06.08.2023 5 z 5

Až na kost Až na kost Ellison Cooper

Velmi čtivá kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout - jednoznačně nejlepší ze všech tří dílů. Už se moc těším na pokračování.

14.05.2023 5 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Opravdu krásná kniha. Oceňuji, že jsem se při čtení dozvěděla více z tehdejší doby. Kvalitní kniha, která určitě stojí za přečtení.

08.05.2023 5 z 5

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

Super kniha - líbila se mi ještě víc než první díl. Četlo se velmi dobře.

09.04.2023 5 z 5

Pokud přijde zítřek Pokud přijde zítřek Sidney Sheldon

Kniha nebyla špatná - zase jiné téma, na odreagování dobré. Nebyla to ale bohužel ani žádná pecka, od které bych se nemohla odtrhnout.

01.04.2023 3 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Čtivé, mnoho věcí nereálných, ale bylo fajn se zase do něčeho takhle začíst.

19.03.2023 4 z 5

Až na konec všech dní Až na konec všech dní Jodi Picoult

Kniha mě ze začátku chytla, ale v druhé části už mě nebavilo pořád číst o Chrisovi a Emily a všem, co spolu prožili - na mě bylo příliš dlouhé, celkově se mi zdál příběh nereálný. Asi jedna ze slabších autorčiných knih.

04.03.2023 3 z 5