Jana.machova5 Jana.machova5 komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Místy mě kniha dojala. Místy nádherné a silné myšlenky. Místy ale nic moc. Hlavně je to četba pro děti od sedmi let a nemyslím si, že to tak malé děti pochopí. Někdy bylo těžké i pro mě se v tom orientovat.

18.10.2022 3 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Další skvělá kniha. Místy vžene slzy do očí.

11.01.2022 4 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Krásný romantický příběh. Zpočátku trošku zmatené, ale jak se zorientujete, tak je to napínavé. Musíte zkrátka dočíst co nejrychleji.

09.01.2022 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Začala jsem číst od Jáchyma. Pořád jsem čekala, kdy se to bezduché plácání rozjede. Nerozjelo se. Humor než vtipný mi přišel trapný. Nechápu, jak autor může být tak oblíbený. Jeho mužské postavy myslí jako muži, ale ženy autor vykresluje velmi nevěrohodně. Dělá z nich bezduché figuríny. Mám z toho pocit, jako by autor měl nějaký nevyřešený problém se ženami. Ve všech jeho knihách jsou úplně ploché a myslí spíš jak chlap než jako ženská.

20.12.2021 odpad!

Panda a dráček Panda a dráček James Norbury

Nádherné... kéž by tak svět vidělo víc lidí...

18.09.2022 5 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Lepší než Zatmění a horší než Nový měsíc, přesto skvělý a napínavý závěr tetralogie.

20.12.2021 5 z 5

Šaman Šaman Noah Gordon

Úžasná kniha. Neuvěřitelně zajímavá a čtivá.

07.01.2021 5 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

(SPOILER) Obrovské zklamání. Chtěla jsem si přečíst nějakou romantiku. Dle recenzí jsem sáhla po Zapatě - autorce bestsellerů. Hlavní hrdinka (26let) a hrdina (30 let) se chovali jak patnáctiletí. Spousta vulgarit. Neustále se opakující myšlenky a slovní spojení (zejména slovní spojení zakmital obočím, takhle se tvářit jsem ho nikdy neviděla, nebudu přemýšlet co ten výraz znamenal). Lukov byl sympaťák. Jasmime mi nesedla. Byla až moc posedlá sama sebou. Všichni v knize byli neuvěřitelně krásní (její matka, sestry, manželé jejich sester i bratrů, rodiče Ivana, všichni byli tak odporně dokonalí). A ty dialogy Jasmine a Ivana - Ivan se na něco zeptal, než z Jasmine vypadlo něco kloudného bylo to skoro 20 stran textu. Rozjezd dost pomalý. Posledních 60 stran jsem dočetla silou vůle. Co tohle mělo být? Zlatá Lanczová... nechápu, jak taková kniha může mít tak skvělé recenze. Hvězdičku dávám za úžasné krasobruslařské prostředí. Myslím, že autorka velmi dobře v knize vylíčila frustraci někoho, kdo něčemu opravdu spoustu obětuje a neuspěje. A v textu bylo i dost překlepů a gramatických chyb - takže dost odfláknutá práce redaktora.

22.09.2022 1 z 5

Přitažlivost planety Krypton Přitažlivost planety Krypton Jiří Mádl

Kniha mě nenadchla. Příběh byl obyčejné nezáživné vypravování (místy uznávám napínavé). Moc mi nesedl styl psaní autora. Pořád se v ději přeskakovalo z Veroniky na Martina, z minulosti do současnosti. Dost trhavě a depresivně vyprávěný příběh dvou mladých lidí, kterým život udělil řádné rány. Uznávám, že má autor bohatou slovní zásobu a někdy poměrně komplikované vyjadřování, což v knize nebylo na škodu. Mně to nesedlo, ale věřím, že kniha si své čtenáře najde. Taky věřím tomu, že kdyby knihu napsal autor xy, prodá se pouhých pár set kusů a nestane se bestsellerem. Marketing dělá divy.

23.10.2022 2 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Film je mnohem lepší. Čekala jsem od toho víc.

20.12.2021 3 z 5

Setkání v soumraku Setkání v soumraku Renáta Navrátilová

Velmi zdařilý a napínavý román.

Náhradní princ Náhradní princ Lenka Lanczová

Perfektní a vtipný letní dívčí román.

Můj sexy šéf Můj sexy šéf Renáta Navrátilová

Po dlouhé době konečně pěkná romantická kniha. Napsaná velmi poutavě a uvěřitelně. Příjemná čtivá oddechovka. Dávám 5*

07.10.2023 5 z 5

Marek Ztracený Marek Ztracený Dana Čermáková

Jen vykopírované informace z různých rozhovorů se zpěvákem. Marek Ztracený se na knize nijak nepodílel. Smutné, že to někdo vydal...

13.10.2022 1 z 5

Včelí medvídci Včelí medvídci Jiří Kahoun

Jsou úžasní. Krásné ilustrace. Moc milé příběhy čmeláčků. Psané srozumitelnou češtinou i pro malé děti. Žádné násilí. Jen jsou příliš krátké. Mohli by být víc obsáhlé.

20.01.2022 5 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Úžasná. Nejlepší z celé tetralogie!

07.12.2020 5 z 5

Ewa - Příběh (ne)obyčejné hvězdy Ewa - Příběh (ne)obyčejné hvězdy Kamila Tomsová

Za mě zklamání. Jen vykopírované informace z různých časopisů, jako jsou Blesk, Mladá Fronta, Právo, Aha a další. Vše chronologicky seřazeno. Ewa se na knize nepodílela v nejmenším.

13.10.2022 1 z 5

Manželky, milenky, zoufalky Manželky, milenky, zoufalky Lenka Lanczová

Dívčí romány mi přijdou lepší. Ty pro ženy se mi od ní moc nelíbí. Ale čte se velmi hezky. Jako všechny lanczovky.

20.12.2021 2 z 5

Přitažlivá drzost Přitažlivá drzost Renáta Madejová (p)

Román pro dívky kolem 15ti let. Dávám body za vtipnost. Příběh klasický, pěkně se čte.

06.01.2021 5 z 5