jana.hud jana.hud komentáře u knih

Amélie a duchové Amélie a duchové Petra Neomillnerová

Opět povedený příběh kamarádek Markéty a Amélie s docela překvapivým závěrem knihy.
Stejně jako v předchozích dílech musím vyzdvihnout ilustrace.

25.01.2016 5 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Za mě nejlepší detektivka,co jsem zatím četla. Doporučuji.

08.01.2016 5 z 5

Sophie Sophie Emma Pearse

Dojemný příběh, který pohladí po duši a hlavně má štastný konec.

15.12.2015 5 z 5

Nejsevernější lékař Nejsevernější lékař Aage Gilberg

K této knize jsme se dostala úplně náhodou někdy v 15ti letech. A moc se mi líbila, protože byla plná nedostižného dobrodružství z dalekého kraje, který jsem hned hledala na mapě.
Do teď si pamatuji,jak mi byla zima, když jsem četla o tom, že autorovi s manželkou v místnosti,kde spí, přes noc zamrzá voda na umytí.
Ráda bych si knihu v budoucnu znova přečetla, abych zjistila,jak na mě zapůsobí v dospělém věku.

05.11.2015 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Po přečtení Černobílého světa a pochvalných komentářů zde na Databázi jsem od knihy čekala daleko více. Ale prvních 20% jsem měla, co dělat, abych ji neodložila.
Pak se příběh začal rozjíždět....projednávání procesu bylo zajímavé, po něm však kniha opět upadla do nudy, ze které ji na chvíli vytáhl jen překvapivý závěr.
Kniha mi přišla jako povinná školní četba, jsem ráda,že ji mám přečtenou.

14.09.2015 3 z 5

Co kvete od jara do zimy Co kvete od jara do zimy Eva Maria Dreyer

Kniha je přehledná, dobře se v ní listuje. Jedinou výtku bych měla k fotografiím. Některé jsou focené z větší vzdálenosti a rostlina se na nich hůře rozeznává.

03.09.2015 4 z 5

365 nápadů, jak se bavit v přírodě 365 nápadů, jak se bavit v přírodě Jamie Ambrose

Kniha plná zajímavých návodů a nádherných fotografií, které zabaví nejen děti.

03.09.2015 5 z 5

Amélie a barevný svět Amélie a barevný svět Petra Neomillnerová

I druhý díl se povedl, líbil se mi stejně jako první.

19.08.2015 5 z 5

Amazonie Amazonie James Rollins (p)

Skvělá a napínavá kniha. Chytne a nepustí dokud ji nedočtete.

22.07.2015 5 z 5

Zdají se psům sny? Zdají se psům sny? Stanley Coren

O spoustě věcí o kterých se kniha zmiňuje jsem již věděla, ale i tak jsem tam nelezla nové zajímavé informace. Pokud jste kynolog - začátečník nebo jen chcete svému pejskovi ještě lépe porozumět, tak doporučuji k přečtení.

22.06.2015 4 z 5

Mořeplavec Mořeplavec Diana Gabaldon

Claire s dcerou vypátrají Jamieho v historických spisech a ona se rozhodne za ním přes kameny vrátit....v knize se pak prolíná jejich aktuální příběh a vyprávění obou o jejich životech v minulých 20ti letech.
Opět příběh, který chytne a nepustí dokud ho nedočtete...líbil se mi moc, až na ten trochu překombinovaný závěr.

08.06.2015 5 z 5

Našlo se koťátko! Našlo se koťátko! Sue Mongredien

Krásný příběh o rodině, která pomůže zachránit koťátka nalezená venku. Je založený na skutečné události a zaujme nejen děti, ale i dospělé.
Dětem ukáže, že mít koťátko není jen radost,ale i starost.

27.04.2015 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Zvláštní, chytlavá knížka. Ač z větší části popisuje smutné osudy hrdinu, tak není depresivní. Naopak. Spíš jsem díky ní přemýšlela, co život přinese pěkného dál.
Hlavní hrdina Tóru byl sympaťák, Midori dobře praštěná.....vlastně všichni byli něčím zajímaví a sympatičtí.

23.02.2015 5 z 5

Deník zajatce v I. světové válce Deník zajatce v I. světové válce Josef Šrámek

Josef Šrámek byl v roce 1914, jako dvaadvacetiletý, odeslán na srbskou frontu, kde byl zajat.
Jako válečný zajatec prošel Srbsko, Albánii, Itálii a Francii a do srpna 1916 si psal deník ve kterém se dočteme o drsných podmímkách, které museli zajatci snášet.

Tyto zápisky byly vydány jeho vnukem a jdou ke stažení např. zde: http://www.svobodat.com/sramek

09.02.2015 4 z 5

Jez a běhej Jez a běhej Scott Jurek

Obdivuhodné výkony, sympatický hrdina....prostě skvělá a inspirativní knížka!

Přesně tak "Někdy prostě musíš" - i já to toto heslo zařadila do života.

03.02.2015 5 z 5

Netopýří muž Netopýří muž Jo Nesbø

Prostředí barů, drog a v druhé půlce i věčně opilý detektiv ...to mi vůbec nebylo sympatické. Ale kniha byla čtivá, děj napínavý s několika zápletkami a překvapivým závěrem.
Čekala jsem více...ale třeba se dočkám v dalších pokračováních.

23.01.2015 3 z 5

Výpravy s paní Klomínkovou Výpravy s paní Klomínkovou Ilona Borská

Jedna z mých oblíbených dětských knih. Občas, když kráčím Prahou, tak si na ní vzpomenu, zvednu hlavu a dívám se jaké pěkné stavby tu máme.

15.01.2015 5 z 5

Mudajna: dvě děti v srdci Afriky Mudajna: dvě děti v srdci Afriky Andrée Clair (p)

Krásný příběh...v dětství jsem toužila být Helenou a podívat se do Čadu. Knížka mě přinutila otevřít atlas a zjistit si o ni více.

15.01.2015 5 z 5

Churchillova sekretářka Churchillova sekretářka Susan Elia MacNeal

Příjemná a uveřitelná fikce o mimořádné době a výjimečných lidech.
Hlavní postavou je sympatická matematička Maggie, která pracuje jako Churchillova písařka. Spolu se svými přátely se snaží nejen přežít ve válečném Londýně,ale také pomoci proti špiónům a teroristům z IRA

05.01.2015 5 z 5

Není-li to nemožné: Životní příběh sira Nicholase Wintona Není-li to nemožné: Životní příběh sira Nicholase Wintona Barbara Winton

„Není-li něco nemožné, tak musí existovat způsob, jak toho dosáhnout“

Touto zásadou se sir N. Winton řídí celý život a celý život se v rámci svých možností snaží pomáhat.
Jak? Tak o tom a ještě o mnohem více je tato velice zajímavá biografie.

05.01.2015 4 z 5