jana.hud jana.hud komentáře u knih

Vegan recepty – hravě a zdravě Vegan recepty – hravě a zdravě Monika Brýdová

Moniku znám díky tvoření roky, sledují její web,teď i YouTube kanál. Kniha mne nemohla minout. Většina receptů je jednoduchá, z dostupných surovin. Doporučuji.
Zrovna dnes jsem si udělala k obědu výborné řepné placičky, inspirované receptem z této kuchařky.
Jediné malé minus pro mne je to,že chybí množství použitých ingrediencí.

13.06.2021 5 z 5

Vlčí stopy Vlčí stopy Tanja Askani

Nádherná kniha příběhů autorky s vlky, doplněná informacemi o vlcích.
Fotografie jsou exkluzivní. Obdiv autorce nejen za její práci se zvířaty, ale i za její fotografickou činnost. Kdo někdy fotit byť jen psa, tak ví, jak obtížné to je.

09.05.2021 5 z 5

Benátčan Benátčan David Weiss

Kniha byla zajímavá, to ano.
Ale jako i jiní jsem si ji musela dávkovat po částech nebo si dát den či dva pauzu, jinak tam už na mne bylo moc jmen a hlavně názvu obrazu.
I tak jsem ráda, že se ke mně dostala a rozšířila jsem si nenásilnou formou obzory.

12.03.2021 3 z 5

Lovcem v tajze Lovcem v tajze Jan Kozák

Knihu jsem četla v dětství a hodně jsem mi líbila. Obdivovala jsem přírodu a hlavně to,jak je možné v té zimě žit.
Pak jsem na knihu zapomněla a ted mne zde na databázi cinkla do nosu....budu si ji muset připomenout. Možná proto je ve mně touha s na Sibiř podívat, miluji lesy a nejlépe bez lidí....

11.12.2020 4 z 5

Na kole napříč Amerikou (29 dnů po Route 66) Na kole napříč Amerikou (29 dnů po Route 66) František Šesták

Na knihu jsme narazila náhodou v knihovně - zaujaly mně její fotografie a pak i to, že se na ROUTE66 vydávají dva cyklisté ve věku 66 let.
Cestopis nezklamal, ba naopak. Jedná se o moc milé a čtivé povídání.

09.06.2020 5 z 5

Když se dáma rozběhne... ani v padesáti není pozdě Když se dáma rozběhne... ani v padesáti není pozdě Zuzana Součková

Úplně souhlasím s komentářem Janin. Jen jsem knihu nepřečetla za jeden den, ale hezky si ji dávkovala.

Vtipné fejetony, plné myšlenek, které napadají mnohdy i mně jako začínající běžkyni, doplněné o zajívavé recepty. Některý určitě vyzkouším.

05.03.2020 5 z 5

Život bez hranic Život bez hranic Nick Vujicic

Nick je velice pozitivní a pozorohudný človek a to nejen svým postižením. To bez pochyby.

Teď ke knize - nezaujala mně, hlavně prvních 90 stran jsem měla problém a některé pasáže i přeskakovala. Už jsme knihu chtěla vzdát dcera mi říkala, ž knihy nevzdávám ať dám Nickovi ještě šanci. Díky tomu se hodnocení postupně zvedlo na skoro 3 hvězdičky.

Není to klasický životopis, ve vyprávění autor přeskakuje z minulosti do přítomnosti a naopak, to se mi na tom nelíbilo.
Samozřejmě kromě střípků jeho života tam najdeme i některé zajímavé myšlenky. Ale jak napsala karolina0346 stačilo by,kdyby knihy měla daleko méně stránek.

" Odpustit sobě samým je stejně důležité jako ospuštění druhým. Dělám chyby. Tak jako vy. Chováme se špatně k lidem. Nespravedlivě je soudíme. Všichni děláme hloupost. Klíčem je udělat krok zpět, přiznat, že se to nepovedlo, omluvit se poškozeným stranám, slíbit,že budeme lepší, odpustit si a jít dál. To je postoj, se kterým se dá žít! "

23.12.2019 3 z 5

Běhání pro (ne)chápavé Běhání pro (ne)chápavé John Hanc

Pro začínají běžce velice zajímavá příručka. A i ty zkušenější si tam najdou něco nového.

05.12.2019 5 z 5

Zkuste to doma sami - kuchyně Zkuste to doma sami - kuchyně kolektiv autorů

Knihu jsem dostala a mile mně překvapila, byť nekteré věci již znám.
Postupně ji studiji a plánuji co vyzkouším např. veganskou alternativu k sýru.

19.11.2019 5 z 5

Nechtěné Nechtěné Emily Gunnis

Vynikající a napínavá kniha. Četla jsem ji v každém volném čase, jak mně pohltila.

Ano, souhlasím s komentáři, že tam není tolik informací o Magdaleniných prádelnách, ale to jí nebrání ve čtivosti.
Kdo chce o tomto tématu vědět víc, tak doporučuji film a nebo knihu Dívky od svaté Magdalény .

21.08.2019 5 z 5

Deník moderní jogínky Deník moderní jogínky Šárka Vojáčková Konečná

Kniha nebyla špatná, ale čekala jsem od ní o trochu více.....nebylo to takové to wau, aby mně nalákalo jít si zacvičit nebo poslechnout mantry.

Ale už jen kvůli citátům za přečtení stojí.

21.07.2019 3 z 5

Přežila jsem peklo čili Posnídal jsem chilli s kambodžskou princeznou Přežila jsem peklo čili Posnídal jsem chilli s kambodžskou princeznou Vladimír Procházka

Knihu rozhodně doporučuji k přečtení.

Motto Sotheavy:
Není nic, co nemohu dokázat, když hledám cestu jak.

06.06.2019 5 z 5

Hlas a dech čínské zpěvačky Feng-yün Song Hlas a dech čínské zpěvačky Feng-yün Song Pavlína Brzáková

Kniha se ke mně dostala asi v nevhodné době pro toto téma - nedočteno.
První část jsem přečetla, ale tou druhou jsem se prostě neprokousala.

03.06.2019 2 z 5

Listopad Listopad Irena Eliášová

Knihu jsem si vybrala kvůli Čtenářské výzvě a vůbec nelituji.
Moc se mi líbila, velmi dobře se četla...v každé kapitole se něco nového dělo, takže se čtenář nestihl vůbec nudit. A závěr? No přečtěte si sami...doporučuji.

13.05.2019 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Vynikající kniha. Líbila se mi víc než Hana.

18.04.2019 5 z 5

Antarktická míle Antarktická míle Lynne Coxová

Lynne je úžasná a inspirativní žena, kterou lze jen obdivovat.
Kniha vynikající, rozhodně doporučuji k přečtení.
Jediné, co mi v ní chybí jsou fotografie...ale to je jen drobný detail, protože v dnešní době si je člověk může vyhledat na internetu.

21.03.2019 5 z 5

Holčička, která nechtěla vyrůst: můj boj proti anorexii Holčička, která nechtěla vyrůst: můj boj proti anorexii Isabelle Caro

Neuvěřitelně smutný příběh a přesto pravdivý.... škoda, že se Isabelle nepodařilo vyléčit a alespoň chvíli žít normální život.
Doporučuji k přečtení a děkuji Ize za tento její odkaz. Doufejme, že alepoň někomu pomůže.

30.11.2018 5 z 5

Calaway Calaway Zora Castillo

První polovina knihy perfektní - splňuje,co se od ní čeká.
Druhá část už pro mně byla trochu na způsob červené knihovny. Ale to nic nemění na tom,že kniha se výborně čte, byť se se jedná o velice závažné téma, kterým je domácí násilí. Jen koukáte, co za zlo umí člověk vyprodukovat,aby ublížil druhému. Ke čtení určitě doporučuji.

22.11.2018 4 z 5

Dve sestry Dve sestry Åsne Seierstad

Na knihu jsem narazila náhodou v knihovně a jsem za to velmi ráda.
Autorka dokázala zajímave propojit informace o konfliknu v Sýrii a románový příběh dvou dívek,které se rozhodli dát k IS.

Přála bych si do budoucna,aby autorka napsala pokračování, aby jsme se dozvěděli, jak to nakonec se sestrami dopadlo.

12.11.2018 4 z 5

Anglické listy Anglické listy Karel Čapek

Knihu musela přečíst dcera do čtenářského deníku a protože se mi hodně ptala na výrazy v ní uvedené nebo vysvětlení toho,co tím autor vůbec myslel,tak jsme se rozhodla,že si ji také přečtu.
Má přece pár stran, tu bude hned....no nebylo. Do čtení jsem se musela nutit a za normálních okolností bych knihu brzy odložila.
Ta spousta košatosti vlastně o ničem, to není nic pro mě.

12.11.2018 1 z 5