Lovcem v tajze

Lovcem v tajze https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/80139/lovcem-v-tajze-80139.jpg 4 51 16

Kniha, která vypráví o lidské statečnosti, o každodenním hrdinství sibiřských lovců, kteří mnohdy po celé měsíce žijí zcela osaměle uprostřed nekonečných rozloh tajgy, desítky a stovky kilometrů vzdáleni vší civilizaci, a loví kožešinovou zvěř. 5.vydání, v nakladatelství Československý spisovatel 3. vydání.

a304
23.03.2023 5 z 5

Nádherný popis krajiny. Kdo má rád přírodu, doporučuji, nebude litovat. Autor umí splnit váš sen.

Ála41
17.01.2022 5 z 5

Moc hezká kniha. Tak hezky jsem si u ní odpočinula. Kniha se mi dostala do ruky v knihobudce a už ji tam nevrátím, už bude MOJE. Doporučuji. Krásné popisky přírody.

Ava365
01.05.2021 5 z 5

Velmi krásná a poutavě vyprávěná kniha, ve které se dozvíte mnoho zajímavých informací o nelehkém způsobu života uprostřed sibiřské divočiny.

Antoramix
24.01.2021 5 z 5

Tuhle knihu jsem objevil náhodně tady v databázi a nelituji. Kozák ,ač zarytý komunista , tak opravdu úžasně popisuje přírodu. Hltáte každý řádek a připadá vám, že ten jelen dýchá přímo u vás. Nejen, že si potom užíváte drsnost zasněženého lesa ( jako letos ), ale máte touhu tu Sibiř navštívit. Snad jen bez toho velkého mrazu. Kniha je souborem jeho dvou knih z jeho loveckých výprav do Sibiře.

jana.hud
11.12.2020 4 z 5

Knihu jsem četla v dětství a hodně jsem mi líbila. Obdivovala jsem přírodu a hlavně to,jak je možné v té zimě žit.
Pak jsem na knihu zapomněla a ted mne zde na databázi cinkla do nosu....budu si ji muset připomenout. Možná proto je ve mně touha s na Sibiř podívat, miluji lesy a nejlépe bez lidí....

DomYell
30.04.2020 3 z 5

Tohle byl balzam na dusi. Neveril bych, ze me nekdo dokaze tak vtahnout na misto, kde se lovecka "story" odehravaji.

Clovek to cte a ma pocit, ze se sam prodira hlubokym snehem, posloucha zvuky kolem, jestli to neni treba vlk, ci medved..kontroluje pasti, jestli se neco chytlo a do toho je mu zima, ale ma i tak radost z toho, kde je.

Priroda, pokora, pratelstvi...

asi o tom vsem ta kniha je.

Horal123
20.01.2020 5 z 5

Krásná kniha z tajgy. Na rozdíl od Luskačových knih s podobnou tématikou, Kozákovým zážitkům věřím.

borupet
22.10.2019 5 z 5

Nádherná kniha, četla jsem ji mockrát, knížky ze sibiřského nehostinného prostředí miluju, už od dětství. Úžasné čtení, doporučuji všem, kdo mají rádi přírodu, reálnou, nepřikrášlenou a drsnou.

Vla100V
14.05.2018 3 z 5

Polovicu tohto kniž.diela som našiel u nás v knihobudke chytilo ma to veľmi tak som si musel zadovážiť aj to ostatné...A doporučujem od autora Podzim v kraji tygrú,Na love v bambujce.
Kto má rád prírodu príde si na svoje tak ako ja....

Uroborus
11.03.2018 5 z 5

Sibír, akokoľvek nehostinná a mrazivá, stále ma priťahuje a mám knihy z jej prostredia veľmi rád.

zahadum
08.09.2017 5 z 5

V detstve moja veľmi obľúbená knižka, plná fotografii a zážitkov z jedného z najkrajších miest na svete ale ktoré má zároveň extrémne životné podmienky. Cestopis ktorý sa číta ako dobrodružný román :)

M4P4
25.03.2017 5 z 5

Túto knihu som čítal už trikrát a ešte som s ňou neskončil. Je písaná takým štýlom, že človek má chuť ísť žiť na Sibír :) Bez srandy...

Príbeh o jednom z najdrsnejších miest na Zemi podaný ústami človeka, ktorý sa narodil v našich zemepisných šírkach.

Melic
14.04.2016 5 z 5

Poznamenal jsem si jednu větu, která knihu celkem vystihuje a navíc se mi líbila: "Nikdy člověk nemá tak svěží, vnímavé smysly, jako když objevuje neznámé, kdy radost a vzrušení z poznávání ho jitří a probouzí v něm stále novou energii."

Damato
21.05.2015 5 z 5

Náhodou jsem knihu dostala do ruky, když jsem bloumala po knihovně a nevěděla co chci,od té doby jsem ji toužila vlastnit a kdykoli ji číst, je nádherná. A souhlasím s tím, že nejlépe se čte s horkým čajem v posteli, když za okny funí vítr se sněhem.

tomvall
02.08.2013 5 z 5

Úžasně napsaný cestopis, který se mi dostal pod kůži. Stejně se tam jednou podívám. ;)

Satalin
11.02.2011 5 z 5

Vynikající cestopis. Krásné popisy přírody i lidí z oblasti Sibiře. Absolutně nezatíženo nějakou dobovou propagandou. Kdykoliv je mi smutno, tak se začtu a hned je líp. Hodně doporučuji. Navíc je to super teď v zimě zalézt do postele s čajem a knihou pojednávající o zimách i -50 st.