Na kole napříč Amerikou (29 dnů po Route 66)

Na kole napříč Amerikou (29 dnů po Route 66) https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/205066/na-kole-napric-amerikou-29-dnu-po-r-VKn-205066.png 4 12 5

Další z autorových cestopisů poutavým způsobem dokumentuje zdolání nejslavnější americké „Matky cest“ ROUTE 66 z Los Angeles do Chicaga. Pro motorizovanou Ameriku naprosto mimořádným způsobem – na kole. Cestu si naplánoval a zrealizoval symbolicky ¨v roce, kdy slavil on i jeho spolucestovatel, výročí stejného čísla jako silnice. Kromě cestovatelských postřehů, spojených s projetím 4.135 km dlouhé trasy, popisuje autor úžasná setkání s našimi krajiny v závěru cesty, především v St. Louis a v Chicagu. Autor získal Výroční cenu Asociace ROUTE 66... celý text

jana.hud
09.06.2020 5 z 5

Na knihu jsme narazila náhodou v knihovně - zaujaly mně její fotografie a pak i to, že se na ROUTE66 vydávají dva cyklisté ve věku 66 let.
Cestopis nezklamal, ba naopak. Jedná se o moc milé a čtivé povídání.

Horal123
26.01.2020 5 z 5

Kluci jsou zkrátka stará škola a ta se nemá podceňovat. Moc hezký cestopis.

jiriburda01
08.02.2019 4 z 5

Jeden z povedených cestopisů

Tomas@S
09.04.2018 3 z 5

Musim konstatovat, ze oproti autorove knize popisujici cestu na mys Finisterre se jedna o podstatne slabsi kousek. Jednak gramazi :-), poctem stran, delkou textu, ale predevsim co se tyce zajimavosti podniknuteho putovani. Rekl bych, ze silnice Route 66 ma vyssi marketingovou hodnotu nez faktickou. Osobne jsem mnoho popisovanych mist navstivil autem, bohuzel i tak to byla dost casto pekna otrava, musi se tam prekonavat obrovske vzdalenosti vetsinou nudnou krajinou. Trpet na techto cestach na kole by byla pro mne otresna nocni mura. Hvezdicky davam pouze za to, ze se tento kousek dvema cestovatelum povedl a navic v tak vysokem veku. Uz je trochu pozde neco doporucovat, ale v Spojenych statech je tolik o mnoho zajimavejsich mist a cest. Napriklad staci si otevrit autoatlas a najit takzvane "Scenic roads", samozrejme pokud mozno nekde jinde nez v pousti a v placatych statech jako Illinois nebo Oklahoma. Jinak ke knize, autoruv styl je totozny jako ve druhem zminenem cestopisu. Trochu to pripomina foglarovky a po case to zacne nudit.

lindagood
11.09.2015

Další z úspěšných cestopisných knih. Knihu lze zakoupit na www.kosmas.cz, v současné době za zvýhodněnou cenu na : http://sestak-frantisek.webnode.cz/products/pripravuji-k-vydani-/