Život bez hranic

od:

Život bez hranic

Nick Vujicic se narodil bez rukou a nohou. Zvítězil nad svým postižením a vede nezávislý, bohatý a plnohodnotný život, který je vzorem pro každého, kdo hledá skutečné štěstí. V současné době je Nick mezinárodně uznávaným motivačním řečníkem a šíří své základní poselství: nejdůležitějším cílem každého člověka je nalézt smysl života bez ohledu na problémy nebo zdánlivě nepřekonatelné překážky, které se mu staví do cesty. Nick vypráví o svém fyzickém postižení i o emocionální bitvě, kterou svedl, když se s ním snažil vyrovnat jako dítě, dospívající i dospělý mladý muž. „Nesmírně dlouho a s pocitem naprostého osamocení jsem přemýšlel, jestli je na světě někdo jako já a jestli má můj život nějaký jiný smysl než bolest a ponížení.“ Vypráví o tom, jak se pro něj víra v Boha stala základním zdrojem síly, a vysvětluje, že jakmile našel smysl života, inspirovat druhé, aby se zlepšil jejich život i svět, nalezl i sebedůvěru vybudovat si hodnotný a produktivní život bez hranic. Nick nám všem poskytuje praktické rady, jak prožít plnohodnotný a šťastný život tím, že si vybudujeme důvěru v druhé, vytvoříme vztahy vzájemné podpory, ze kterých načerpáme sílu jít dál. Motivuje nás a ukazuje nám, jak se naučit přijímat to, co nedokážeme mít pod kontrolou, a jak se zaměřit na to, co ovlivnit můžeme....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/80_/80935/zivot-bez-hranic-80935.jpg 4.752
Originální název:

Life Without Limits (2010)

Žánr:
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Čintámani
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (15)

Přidat komentář
karolina0346
13. července

Jako... pěkné, že má tento člověk takovou chuť do života, i když má na první pohled spoustu nevýhod. V knize je ale hodně chyb (překlepy a stylistika). Jako ateistce mi bylo proti srsti neustálé obracení se k Bohu. Beru, že má pro něj Bůh velký význam, ale toto už bylo... fakt moc. No a nakonec - celých 230 stran omílá pořád dokola to samé. Sto stran by na to bohatě stačilo.

katuu123
11. července

Zatím nejkrásnější kniha, jakou jsem kdy četla.

Dvoja
17.09.2017

Nickovu knihu doporučuji všem, kteří potřebují trošku otevřít oči, povzbudit a vnést něco odvahy do svého života. Osobně mi z tohoto hlediska moc nového nepřinesla - sama jsem ke stejným závěrům došla samotnou cestou životem. Zajímal mne především osud Nicka, jeho vlastní boje a schopnosti, jimiž se vyrovnal se svým osudem, který se nakonec, ne jen jemu osobně, jeví jako požehnání. "Život bez hranic" obsahuje obojí - náhled na šťastnější způsob života a náhled do jeho soukromí.
Věřím, že Nick je krásná osobnost a čtení jeho knihy byl moc příjemně strávený čas.

romann
14.11.2016

Inspirativní kniha, která po přečtení by měla všem otevřít oči a uvědomit si, co jsou vlastně skutečné starosti a problémy a zamyslet se nad tím, jaké problémy někdy řešíme my sami.

majík1
06.07.2016

Nádhera a všem doporučuji přečíst,abychom se uměli radovat i z maličkostí a nikdy nic nevzdávat

Luipenox
22.06.2016

Jedná se o velice zdařilou knihu, která vypráví podivuhodný příběh naděje, víry a lásky.

Dílo se velmi příjemně čte, obsahuje jak části, které dokáží dojmou a nutí k zamyšlení, tak i momenty, u kterých se člověk upřímně zasměje. Často je v knize zmiňována víra v Boha, což mně osobně nevadí, a protože nejsem křesťan, dostačuje mi zkrácení "víry v Boha" na "pouhou" víru, že to má všechno smysl.

Nick Vujicic je obdivuhodný člověk, který se se životem přestal prát a "jednoduše" si jej zamiloval. A já i díky této knize věřím, že to může zvládnout každý.

hana1984
06.06.2016

Co ke knize a autoru samotnému napsat? Respekt,obdiv,příklad pro druhé.Mrzí mě že jsem ho tehdy v Brně nestihla.

Pistácie
26.02.2016

Skvělá kniha plná úžasných a inspirativních slov. Jediné, co mě trošku odráželo, bylo neustálé obracení se k Bohu. Což chápu, jelikož autor je striktně věřící. Ten, kdo nevěří, musí tato slova brát tak jak jsou, nebo si jich jednoduše tolik nevšímat. I přes tohle vše mi kniha dala hodně. Ukázala mi, abych se zamyslela nad sebou, svými problémy a starostmi a otevřela oči v mnoha směrech. Abych se zaměřila jen na do podstatné. Protože život je opravdu krátký a člověk by si měl života užívat a neřešit malichernosti.
Autor je neskutečný, plný života, optimismu a elánu. Kéž bychom takoví byli všichni.

RomčaM
09.06.2015

Hodně inspirativní kniha, po přečtení jsem dostala novou chuť do života a uvědomila jsem si, jaké hodnoty jsou opravdu důležité.

Elbereth13
28.01.2015

Naprosto úžasná knížka. Všem moc doporučuji. Mě velmi inspirovala a posunula :)

adbrko
22.12.2014

Knížka je motivující, ale nemyslím si, že je pro každého. Její trošku těžší styl by mě v jiném případě asi neoslovil. Množství příběhů ze života Nicka i jiných lidí se mi ale líbí a k radám do života se ráda vracím.

Lusik88
14.04.2014

Úžasná knížka! První čtvrtinu jsem probrečela. Přemýšlela jsem tedy, zda je tato kniha opravdu motivační - a JE!!! Beru do ruky zvýrazňovač a některé pasáže si podtrhnu! A začnu slovy: "Nový den, nová příležitost!"

tlapička
07.11.2013

Velmi poučná kniha pro všechny lidi.

pecka02
09.06.2013

Výborná! Nicka znám z různých videí z netu a byla jsem na knížku zvědavá. Nezklamala mě. Příběhy z dětství i dospělosti o překonávání životních překážek, o odhodlanosti, víře a naději. Neuvěřitelně inspirativní knížka a neuvěřitelně úžasný čistý člověk, který i přes své postižení neztratil sílu bojovat a nedělá mu problém dělat si legraci sám ze sebe :) Mám ho fakt ráda :)

Christie
14.04.2012

Skvělá knížka, kterou by si podle mě měl přečíct každý člověk, který si o sobě myslí, že je méněcenný. Je skvělé, jak pevný je Nickův vztah s jeho (nebeským) Tátou a jak je požehnaný, i když se narodil bez rukou a nohou! :)


Autor a jeho další knihy

Nick Vujicic

Nick Vujicic
australská, 1982

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených8x
v Přečtených86x
v Čtenářské výzvě7x
v Doporučených14x
v Knihotéce33x
v Chystám se číst55x
v Chci si koupit19x
v dalších seznamech3x