jana.hud jana.hud komentáře u knih

Zloděj luridia Zloděj luridia Bobbie Peers

Přečetla jsem ji na žádost dcery, aby měla s kým konzultovat text do čtenářského deníku a byla jsem mile překvapená, jak je to výborná a čtivá knížka.

19.06.2017 5 z 5

Jedlé rostliny z přírody Jedlé rostliny z přírody Dagmar Lánská

Tato kniha je moc fajn, každou chvíli jsem v ní listovala a konzultovala s ní postřehy z přírody.
Jediné mínus - byla půjčená z knihovny.

06.06.2017 5 z 5

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Corrine a její poblouznení já tedy nechápu :-)

Narozdíl od mnohých tady se mi kniha četla dobře, příběh byl zajímavý, poučný a naučný....byť v dnešní době už Masajové žijí určitě jinak a moderněji.

Co jsem občas v knize postrádala, byl více rozpracovaný děj některé životní situace.

30.05.2017 4 z 5

Steve & já Steve & já Terri Irwin

Jedna na plno prožitá hodina je cennější, než léta nudy.
Steve Irwing

Jeho dokumenty jsem znala. Ale díky knize zjišťuji, jaký byl Steve úžasný člověk, jak si vážil a miloval zvířata. Krásná kniha.

20.02.2017 5 z 5

Knížka je čtivá, má pěkné ilustrace. Ale tak zábavná mi nepřišla. Někdy autor až moc tlačí na pilu.
Původně jsem chtěla dát 3 hvězdičky, ale nakonec jsou to 4. A to za epilog, kde autor krásně a pravdivě popisuje naší zemi.

05.02.2017 4 z 5

Dům v nebi Dům v nebi Amanda Lindhout

Začítek knihy pohodový, cestopisný. Po zajetí v Somálsku už bylo psaní drsné, smutné, ale moc čtivě napsané.... Jen bych si přála,aby to nebyl autobiografický román.

26.01.2017 5 z 5

Jen jedno jablko denně Jen jedno jablko denně Emma Woolf

2,5 hvězdičky za pozitivní zavěr.... Kniha je zajímavou sondou do života a hlavně myšlení již dospělé ženy trpící psychickou nemocí, která se hrozně špatně léčí.
Bohužel styl psaní mi neseděl, hodně informací se opakovalo...dočetla jsem jen proto abych se dozvěděla jak k to z Em dopadne a zda se přiblíží vyléčení.

27.12.2016 2 z 5

Přátelství navzdory Hitlerovi Přátelství navzdory Hitlerovi Judita Matyášová

Nádherná kniha!

Krásně zpracovaná a doplněna spoustou fotografiií které ještě více přiblíží příběhy židovských dětí, které museli nebo spíš měli to štěstí a mohli za války utéct do Dánska a tím si zachránili životy.

Autorka pátrání a knize musela věnovat nespočet hodin a já také doufám, jako jiní, co tuto knihu četli, že kniha bude mít pokračování a že se o osudech alespoň některých "dětí" dozvíme ještě více.

22.11.2016 5 z 5

Gutta z Bubnu Gutta z Bubnu Anna Beatrix Bártová (p)

Kniha o paní Guttě se mi moc líbila, četla se sama...jediné malinké mínus dávám za úplný závěr, ten bych tam mít nemusela. Bez něj by to bylo hezčí zakončení.

Nedalo mi to a díky této knize resp. autorce už vím,kde se nachází hrad resp. zřízenina hradu Buben.

04.10.2016 5 z 5

Příslib naděje Příslib naděje Tamara McKinley

Knížka se mi moc líbila, lehce se četla a Fleur byla sympaťajda.
Já se nebála, zda to dobře skončí...předpokládala jsem to, jen jsem byla zvědavá,jak to autorka podá. Jen ten trošičku tajemný závěr mi do reálně psané knihy úplně nesedl. Ale i tak dávám plný počet hvězdiček.
A opět jsem se vzdělala v zeměpise a prohlédla si virtuálně kousek Austrálie.

12.08.2016 5 z 5

Chile Chile Sara Wheeler

Knížka byla zajímavá tím, že se člověk se dozveděl pro něj nové věci o ne moc známé zemi....ale čtení mi neubíhalo,jak bych si představovala. Nedokázala jsem jí číst delší čas, musela jsem si dávat přestávky, historické reálie se četli ještě hůře než příběh o putování a moc do příběhu nezapadali.
Mnohokrát jsem si říkala,že by určitý úsek cesty chtěl delší prpracování a ne jen zmímku o cestě tam, setkání s domorodcem a zase popis cesty zpět do většího místa.

04.08.2016 3 z 5

Ze světa lesních samot Ze světa lesních samot Karel Klostermann

Kde jinde si přečíst Klostermannovu knihu než na dovolené na Šumavě, kor když jí objevíte v místní knihovničce.
Od knihy jsem neměla žádná velká očekávání, ba naopak.....Ale kromě prvních pár stránek, kdy jsem si musela zvyknout na jazyk kterým je kniha psaná, mně příběh překvapil a okouzlil.
Bylo zajímavé dozvědět se jak moc těžký byl život v 19. století v zapomenutém koutu Šumavy nedaleko hranic s Německem.

07.07.2016 4 z 5

Tchyně a uzený... Tchyně a uzený... Simona Monyová (p)

Taková oddechová kniha na reálné téma, které bych nerada zažila.

26.05.2016 3 z 5

Kapesní atlas rostlin Kapesní atlas rostlin Albert Pilát

Babička a tato výborná kniha mě v dětství učily poznávat rostliny.
Chtělo by to reedici.

20.05.2016 5 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Knížku jsem si vybrala pro čtení díky čtenářské výzvě a jsem ráda - byla zajímavá a poučná.

Nejvíce mě zaujal příběh číslo dvě, který byl psaný formou e-mailů mezi otcem Ambrožem a ženou - matkou 4 dětí z jejíhož manžela se stal náboženský fanatik a tím celé rodině ničil život.

Další dva příbehy byly pro mně dost předvídatalné....
Ten první mě zaujal, přopomínal knihy Simony Monyové. Třetí mě moc neuchvátil a ani hrdinka mi do oka nepadla..ale je pravda,že poučení - vzhled není vše - z něj plyne.

16.05.2016 4 z 5

Čivava Čivava Birgit Holler

Kniha, kterou napsala dlouholetá chovatelka čivav, je moc pěkně zpracovaná. Je v ní mnoho obrázků čivavých lumpíků.
Myslím si,že je to vhodná kniha pro ty, kteří s chovem malých plemen nemají žádné zkušenosti.
Pro zkušenejší chovatele může sloužit jako připomenutí toho,co již soužitím s pejkem poznali a v praxi používají.

13.05.2016 4 z 5

Malinalli: Otrokyně bílého pána Malinalli: Otrokyně bílého pána Laura Esquivel

Fiktivní příběh indiálky Malinalli založený na skutečných událostech z dob osidlování Mexika Hernánem Cortésem.
Kniha neurazí,ani nezaujme - je psána zvláštním jazykem, prolínáním skutečnosti a vzpomínek Malinalli, což mi vůbec nevyhovovalo.
Téma je zajímavé - díky knize a strýčku Googlu jsem se dozvěděla něco o historii Mexika...jen je škoda,že není zpracované lépe.

05.05.2016 3 z 5

Jménem krále Jménem krále Vlastimil Vondruška

Má první kniha od tohoto autora a ano, líbila se mi. Děj má spád a musíte číst dál a dál, dokud nevíte, jak to dopadne.

08.03.2016 4 z 5

Piknik a jiné pohromy Piknik a jiné pohromy Gerald Durrell

Durrell opět nezklamal a pobavil. Jak povídky nečtu,tak u tohoto spisovatele se vyplatí udělat výjimků. Nejvíc mně zaujala hororová povídka Zrcadlo.

29.02.2016 4 z 5

Kuchařka ze Svatojánu 2 - Zahrada na talíři Kuchařka ze Svatojánu 2 - Zahrada na talíři Eva Francová

Krásně udělaná kuchařka s vynikajícími recepty, nádhernými texty a ilustracemi.
Sice sleduji blog i Facebook paní Francové,ale kniha je kniha. Vyzkoušeno už nekolik receptů z prvního i druhého dílu a pokojenost s nimi.

25.01.2016 5 z 5