Zloděj luridia

William Wenton si uvědomuje, že není jako všichni ostatní. Nikdo mu nikdy neprozradil, proč jeho rodina používá krycí jméno. A proč je tak neuvěřitelně dobrý v luštění šifer. A proč jeho dědeček před osmi lety beze stopy zmizel v londýnském metru. Když teď vyluští Nemožnost, nejsložitější šifru na světě, rodiče ho pošlou do londýnského Centra posthumánního výzkumu a jeho život nabere nový a nečekaný směr. Pomalu, ale jistě začne odhalovat rodinná tajemství. A najednou je potřeba rychle najít ztraceného dědečka......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288215/zlodej-luridia-ITt-288215.jpg 4.441

William Wenton 1.

Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno, Kniha Zlín

Luridiumstyven, 2015

Kniha Zloděj luridia

blackoutzuzi

Kniha popisuje dobrodružný život malého Williama. Není to jen tak nějaký obyčejný kluk - je nadaný, luští šifry a jak se ukazuje, jeho rodina používá krycí jméno. Proč? To se dozvíte v této bombastické knize plné akce, napínavých scén, ale i krásného příběhu.

MartinaF

Tohle bylo milé, svižné, napínavé a vtipné. Myslím, že jsem našla dalšího dětského hrdinu, kterého jsem si oblíbila.

DuSiČíst

Příjemná oddychovka pro děti, se vším všudy.

Ale i v té by se mělo myslet na uvěřitelnost v rámci fiktivního světa a tak mi třeba vadilo, že v nejvyspělejším technickém institutu nemají budovu zabezpečenou proti vniknutí a krádeži jinak, než jednoduchým zámkem.

Poměrně dost mě iritovalo, jak hlavní hrdina neustále opakuje otázky, které dostane.

Robůtci byli děsně fajn :)

milena8281
22.08.2019

společné čtení se synem (11)
Byla jsem nadšená a užívala si příběh s ním. Velmi zajímavý a napínavý příběh. Už čteme pokračování.

Vik40
14.03.2018

I přes fakt, že z dětských let jsem dávno odrostl, je kniha napsaná líbivě.
Mladým se musí číst skoro sama. Je tam napětí, příběh, ale najdou se i místa, nad kterými jsem přemýšlel.
Doporučuji.

Vesmich
30.12.2017

Z profesionálních důvodů si udržuji přehled v oblasti literatury pro děti a občas mi to přijde jako řehole. Například při četbě této knihy. Něco tak zbytečného, aby pohledal! Mimořádně nadaný vnuk mimořádně nadaného děda a zcela nenadaných rodičů, se ocitne v tísni, protože je mimořádně nadaný. Jeho nadání spočívá v tom, že mu před očima defilují číslice, občas to celé udělá cvak a hoch postoupí do dalšího kola, bez ztráty desítky, přičemž není jasné proč a zač a nač. Inu, jestliže máte nadané dítě, anebo v to doufáte, snad zkuste raději E=mc(na druhou), lásko moje, neboť i přes věkovitost této knihy, je to paráda, na rozdíl tady od toho.

Famdam
05.12.2017

Velmi dobře napsaná kniha přečetl jsem ji hned. Už čekám na vydání pokračování.

KCHRZ
15.10.2017

Skvěle napsaná kniha. Děti se těší na další díl. Už aby byl přeložen.

Zlodějský tanec
Zlodějský tanec