Amélie a barevný svět

Amélie a barevný svět https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175569/mid_amelie-a-barevny-svet-YSL-175569.jpg 4 111 20

Amélie a ... série

Pojďte společně s Amélií objevovat barevný svět! Tajemný dům v pražské Tróji, kde se před 123 lety zastavil čas, už není zapomenutý ani temný. Amélie s maminkou tam teď žijí společně s Markétou a její mámou, které jim pomáhají objevovat náš barevný svět. Markéta prožívá první lásku se Samem a přitom se snaží s Amélií odhalit tajemství zvláštního kluka Jakuba, kterého potkali na Starém Městě… Podaří se jim vyřešit neshody plynoucí z toho, že jedna je člověk a druhá duch, nebo že jedna má kluka a druhá ne? A co teprve fakt, že tatínek chce do domu poslat policii a všechno zkazit? Budou nakonec toužebně očekávané Vánoce opravdu tak šťastné a spokojené? Druhý příběh je volným pokračováním úspěšné knihy Amélie a tma. Ilustracemi je opět doprovodil Lubomír Kupčík.... celý text

kajicek3
29.05.2023 5 z 5

přečetl sem si nejdřív jedničku a potom sem dostal i dvojku a trojku

kajicek3
29.05.2023 5 z 5

Kniha se dobře čte, je dobře napsaná a mooooc mě bavila.
Doporučil bych jim Všem = dětem i dospělým.

KnihoSny
15.05.2023 5 z 5

Amelie a Marketa je dvojka která se fakt skvěle čte... doporučuji...

Pavliseb
18.02.2022 3 z 5

Druhý díl jsem prý četla, ohodnotila čtyřmi hvězdičkami a teď jsem si ho vůbec nepamatovala. Holky si užívají spolubydlení, maminky se mají pěkně, a jediné, co by to mohlo pokazit, je mladá láska, zdá se. Markéta se více začne přátelit se spolužákem a Amélii je to líto, dokud nepotká dalšího ducha. Postavou ducha Jakuba se pravděpodobně představuje mysteriózní dějová linka třetího dílu. Další novou postavou je Markéty tatínek, který je zpočátku zajímavý. Člověk od filmu, záporák, který by rád vydělával na druhých jejich natáčením. A duchové by mohli mít dobrou sledovanost. To vypadalo na zajímavou zápletku, ale docela náhle z ní sejde, což je docela zklamání. Zdálo se mi, že se v tomto díle moc hádalo, což z hlediska knihy pro děti je docela fajn, vidět, že každá dívka měla svůj pohled na věc, a že se dá jednoduše usmířit, ale pro větší mě to bylo takové nadbytečné. Taky se mi zdá, že se maminka Amélie nějak moc rychle sžila s „moderním světem“, jelikož mobilovala o sto šest. Kéž by se takto sžívali s novými telefony všichni rodiče. :)
Druhý díl nebyl špatný, první byl o něco lepší, ale těším se na závěrečný třetí. O tom jsem do nedávna ani nevěděla.

laura
25.10.2020 3 z 5

Příběh vlastně pokračuje tam, kde předchozí díl skončil. Líbilo se mi to. Amélie poznává barevný svět a dům, který tolik let tonul v šeru a tmě, začíná ožívat...

A pak jednoho dne potkává Jakuba...

Je taky mrtvý, je víc než to. Dá se zachránit někdo, kdo o to nestojí? Příběh graduje, napětí stoupá a pak... to do sebe všechno zapadne...

Protože i když jste mrtví, pořád můžete mít naději.

Nebo ne?

MartinaF
29.07.2020 5 z 5

Bylo to více napínavější a také vážnější než první díl, ale skvěle napsané. Už se těším na závěrečný díl.

anibeni
03.11.2019 4 z 5

Stále pěkný příběh, ale první díl byl podstatně lepší..

Peti
01.03.2019

Pokračování příběhu o Amélii. Amélie se vypravuje dál a dál do barevného světa, kde ji čeká velké překvapení, který mění život jí i maminky Lýdie.

Knižní střípky
28.12.2018 5 z 5

Tento díl se mi líbil ještě více než jednička. Navíc se odehrával v předvánočním čase a tím si u mě získal body navíc. Nejsem cílová kategorie, ale tato série má pro mě své kouzlo a jsem moc ráda, že se líbí i mé desetileté dceři.

hellena1523
24.12.2018 5 z 5

Autorka skvělé pokračuje, postavy se vyvíjí, poukazuje šetrným způsobem na sociální témata, dokonalé ilustrace. Já jsem spokojená, ba nadšená!
Skvělé!

Voda1
07.09.2018 4 z 5

Zajímavé :))

Sylvanas
08.02.2017 3 z 5

Tenhle díl byl pro mě méně zajímavý, než ten první a přišel mi tak trochu jako takový ten typický natahovač série, co mají autoři ve zvyku psát.

Devil-Ivet
05.11.2016 5 z 5

Amélie a její barevný svět. Ještě lepší příběh, jak předešlý. Moc se mi líbil.

Temný snílek
10.09.2015 5 z 5

Amélie a barevný svět je „hororová“ pohádka pro děti, kde se objevují duchové, ale příběh zase tak strašidelný není. Mladí čtenáři si knihu jistě vychutnají a užijí si noční cesty po Praze.
Mohu jedině doporučit, až lituji toho, že jsem na knihu už trochu stará. :-)

jana.hud
19.08.2015 5 z 5

I druhý díl se povedl, líbil se mi stejně jako první.

elihuna
23.10.2014 1 z 5

Dobrá knížka, ale první díl byl lepší :)

Hřibče
23.07.2014 5 z 5

Knihu jsem přečetla dnes na jeden zátah během dvou a půl hodinové jízdy autem a musím říct, že i když už dlouho nespadám do věkové kategorie čtenářů, kterým je kniha primárně určena, tak se mi příběh moc líbil. Nádherné ilustrace, velmi zajímavý děj a úžasný Petřin styl vyprávění, který mě stále nepřestává bavit. Líbí se mi, jak autorka dokáže skvěle vystihnout lehce melancholickou a tajemnou atmosféru příběhu a při tom do děje zamíchat jako by nic zcela obyčejné a každodenní věci normálních smrtelníků.
Sérii o Amélii jsem si nesmírně oblíbila a moc doufám, že tato kniha nebyla poslední. :)

Roselunda 1928
16.06.2014 2 z 5

První díl byl teda lepší, tohle by mě mohlo bavit tak v té druhé třídě, jako pokračování to zklamalo.
A zase z toho mohl být román...

Jill
28.12.2013 4 z 5

První díl o trochu lepší.

knížečka2002
23.12.2013 4 z 5

a další úžasná kniha p. neomillnerové! ale musime si priznat ze prvni dil byl lepsi