Mudajna: dvě děti v srdci Afriky

Mudajna: dvě děti v srdci Afriky https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73572/bmid_mudajna-dve-deti-v-srdci-afriky-wLH-73572.png 5 4 2

MUDAJNA patří ke knihám, které Clairová vytěžila ze svého pobytu v Africe. Je to pravdivý příběh - příběh o přátelství mezi desetiletou francouzskou holčičkou Helenou a stejně starým africkým chlapcem Mudajnou. Obě děti jsou navzájem udiveny zvyky, znalostmi, myšlenkami i nápady toho druhého - stále mají co objevovat. Helena poznává starou kulturu kmene Massa, která ji okouzluje, Mudajna se s pomocí Heleny učí číst a psát, a horlivě se učí, aby jednou mohl studovat lékařství. Ale nebyly by to děti, kdyby - jako všecky děti na světě - si rády nehrály a netoužily po dobrodružství. Toto i onoho užijí do sytosti, i když některá jejich dobrodružství jsou víc než nebezpečná ....... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Albatros (ČR)

Moudaïna , 1973

ULtraAktuar
22.04.2021

První kniha, kterou jsem přečetl od začátku do konce - a ihned začal znovu. Když jsem se do ní podíval v dospělosti, už jsem tolik uchvácen nebyl, ale byl to právě Mudajna, který mě přivedl ke čtení.

jana.hud
15.01.2015 5 z 5

Krásný příběh...v dětství jsem toužila být Helenou a podívat se do Čadu. Knížka mě přinutila otevřít atlas a zjistit si o ni více.

Afrika

Andrée Clair (p)