jana.hud jana.hud komentáře u knih

Ještě jsem to já Ještě jsem to já Lisa Genova

Hrozně smutná, ale nádherně napsaná kniha, která donutí člověka hodně přemýšlet.
Jak ja Alici držela palečky, aby nemoc nepostupovala tak rychle. Radila ji a pomáhala....
Díky autorce za seznámeni s touto nemocí, až tolik jsem toh o ní neznala.

01.11.2018 5 z 5

Příběh opravdové vášně Příběh opravdové vášně Blanka Milfaitová

Kniha je graficky moc hezky zpracovaná, fotky nádherné.
Ale prvních 100 stran jsem se do čtení musela nutit, a jen díky zvědavostí, jak se žije v jiných zemích , jsem to překousla.
Dále uz se četlo lépe, byt kniha vubec nesplnila má očekávání.

Méně vsuvek a stížnosti by ji prospělo. Také bych se ráda vice dozvěděla o místech jenž navštívili klidně na úkor popisu cest

Odvahu Blanky oceňuji, ja bych si na podoby výlet s miminkem netroufla.

01.11.2018 3 z 5

...a muž ti vládnout bude ...a muž ti vládnout bude Milena Tomešová

Velice čtivě napsaný příběh na základě skutečné události. A to je na tom to nejhorší...šílené, co někteří dokážou převážně ženám dělat.

Doporučuji...jen ať se o tématu ví víc a víc!

Je to sice příběh z konce 20 století, ale nevěřím, že v dnešní době je na tom společnost o moc lépe.

Kniha vyšla roku 2007 a jedna informace z ní:
38% žen v ČR má zkušenost s domácím násilím.
Na policii se obrátí jenom desetina z nich a z toho pouze ve 3% je proti útočníkovi vzneseno obvinění.
Jak je toto možné?

16.10.2018 5 z 5

Vlčí ostrov Vlčí ostrov Lajla Rolstad

Každá část knihy zaslouží rozdílné hodnocení.....
První část byla velice dobrá, byť mně občas některé dějové pasáže rozčilovali a autorku jsem nechápala.
Prostřední část by mohla autorka úplně vynechat a rozvinout tu poslední o pobytu na samotě v daleké kanadské divočině. Ta byla opravdu perfektní a nalákala mně k tomu, abych shlédla několik dokumentů z této krásné země. A kdo ví do budoucna - třeba se tam jednou podívám.

05.09.2018 3 z 5

Můj život s koňmi Můj život s koňmi Monty Roberts

Půjdu proti proudu - mně kniha zklamala.
Byla nudná, vyprávění mi přišla hodně podobná, takže mi to přišlo jako když čtu příběhy pořád do kola.
Do čtení jsem se musela nutit a nakonec jsem to ve 2/3 knihy vzdala.

05.09.2018 2 z 5

Můj život v jeho tlapkách - Vyprávění o Tedovi a o tom, jak mě zachránil Můj život v jeho tlapkách - Vyprávění o Tedovi a o tom, jak mě zachránil Wendy Hilling

Nádherná kniha o velice statečné ženě trpící nemocí motýlích křídel a jejím psím společníkovi Tedovi.

Je neuveřitelné, co ty dva spolu dokáží...v čem on jí umí pomoci, aby mohla žít běžný život a dělat věci, které jsou pro zdravého člověka bežné.

Nechci víc prozrazovat - knihu doporučuji si přečíst.

15.06.2018 5 z 5

Aye-aye a já Aye-aye a já Gerald Durrell

Opět další vynikající durrelovka, která pobaví i poučí.

G. Durrell v ní opět ukazuje jaký byl nadčasový človek, když už před víc jak 25 lety nabádal lidi k tomu,aby pomáhali zachránit přírodu a zvířata, které jsme téměř vyhubili.

14.06.2018 4 z 5

S kamerou kolem světa za 59 let S kamerou kolem světa za 59 let Jiří Havel

Kniha plná nádherných fotografií nad kterou se v mládí krásně snilo.

23.05.2018 4 z 5

Pouť do Santiaga de Compostela Pouť do Santiaga de Compostela Ondřej Šebesta

Pěkné vyprávění o jedné z cest Pouti do Santiaga, doplněné nádhernými obrázky.
Jediné, co bych autorovi vytkla bylo to, že popis dnů pouti vzal až moc šupem....víc textu by neškodilo,ba naopak.

V druhé části knihy jsou rady pro ty,co se na pouť chystají.

17.04.2018 4 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

wow, úžasná knížka....všemi deseti doporučuji k přečtení.

17.04.2018 5 z 5

Procitnutí slečny Primové Procitnutí slečny Primové Natalia Sanmartin Fenollera

Zvláštní to kniha.....Četla se lehce, byť neměla nijak oslnivý příběh, byla vlastně tak trochu o ničem.
K hrdinům jsem si díky stylu psaní nevytvořila žádný vztah, což se mi u ostatních knih nestává.

13.03.2018 3 z 5

Jíst slušně Jíst slušně Karen Duve

Zajímavý experiemnt a obdiv, že autorka postupně dokázala vyzkoušet různé typy stravování včetně frutariánství.

Pro mně kniha už nepřinesla už moc nového, ale určitě doporučuji.

Myslím si, že tuto formu knihy by mohli zvládnout přečíst a vzdělat se jí i lidé, kteří se stravují "tradiční" kuchyní.

26.02.2018 4 z 5

Smrtící byznys Smrtící byznys Hana Hindráková

Vynikající kniha, čtivě napsaná.
Hrůza je, že je postavená na reálném tématu.
Díky autorce za seznámení s ním. Nikdy by mě nenapadlo, že je něco takového možné až v takovéto míře.

12.02.2018 5 z 5

Děláme si to doma sami Děláme si to doma sami Alena Thomas

Mohu jen souhlasit s předchozími komentáři, že kniha je výborná a krásně graficky zpracovaná. K výrobě se nepoužívají žádné speciální věci, které by se u nás nedali sehnat.
Z dcerou už jsme pár výrobků zkusily a určitě budeme pokračovat...
Výrobky z knihy ušetří nejen vaší peněžence, ale i přírodě. A nejlepší je ten pocit, že to, co jste si udělali sami opravdu funguje.

19.01.2018 5 z 5

Italské prázdniny Italské prázdniny Jan Werich

Budu vybočovat, ale mně se kniha nelíbila. Takové skákání od ničeho k ničemu. Jen občas něco vtipného.

05.01.2018 2 z 5

Herbář aneb Od anděliky k žindavě Herbář aneb Od anděliky k žindavě Jaroslava Bednářová

Velice zajímavá a praktická kniha.
Má jediné mínus z mé strany a to, že úplně nesedí zobrazení barvy bylin. Možná je to způsobeno tím, že obrázky jsou na jemně žlutém podkladu.

12.12.2017 4 z 5

Lizucha Lizucha Lenka Juráčková

Kniha byla takové milé počtení, byť z větší části vypovídá o nelehkém období života jedné z hrdinek.
A ano, měla jediné mínus - některé pasáže by zasloužili být minimálně jednou tak dlouhé.

01.11.2017 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Zábavnější a čtivější než druhá kniha tohoto autora,kterou jsem četla jako první.

Tak trochu jiný cestopis, ve kterém se nedozvíte téměř nic o konkrétních místech a památkách, ale zase poznáte povahu a život místních lidí.

26.10.2017 4 z 5

Díky paní Ivě se lehkým perem dozvídáme o zvěrstvech, které dokáže původně milující človek páchat na své ženě.

Děkuji za knihu a budiž ona výstrahou a poučením pro ženy, které by se chtěli pustit do podobného dobrodružství. A nemusí to být dobrodružství jen s muslimem.

13.10.2017 5 z 5

Století moudrosti Století moudrosti Caroline Stoessinger

Století moudrosti je kniha nejen o vynikající klavíristce, ale hlavně o úžasně pozitivní ženě. Škoda jen stylu psaní - raději bych více rozpracovaný příběh než výčet všech možných osobností se kterými se potkala.

Na závěr knihy je pár stránek s nádhernými životními moudry Alice např.:

Buďte laskaví. Laskavost je zadarmo. Nic vás nestojí a odměna je pro všechny velká.

Stěžovat si ničemu nepomůže. Člověk se pak jen cítí špatně.

03.10.2017 3 z 5