Aye-aye a já

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Humorně laděné vyprávění o expedici na Madagaskar. Toto jedinečné zvíře autor získal pro svůj Trust za záchranu života, sloužící k ochraně a rozmnožování živočišných druhů, jimž hrozí v důsledku neuvážené činnosti člověka bezprostřední vyhynutí. Barvité líčení exotického prostředí ostrova a komické zážitky se zvířátky, personálem i domorodci jsou prokládány seriózními vědeckými informacemi o ohrožených zvířatech i o postupující devastaci jejich přirozeného prostředí. mezi nimi především o mládě Aye-­aye....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204593/aye-aye-a-ja-204593.jpg 4.577
Žánr:
Literatura světová, Příroda, zvířata, Příběhy

Vydáno: , BB art
Originální název:

The Aye-Aye and I, 1992


více info...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Aye-aye a já

Le Chat
19.03.2019

Za mne nejlepší "Durrellovka". Autor se zde opět prezentuje jako vynikající vypravěč a kniha dokonale vystihuje jeho snahu zachránit ohrožené živočišné druhy.

Incident s "hrombednou" a kačenkami je nezapomenutelný...

Martin_Eli
26.02.2019

Pěkná kniha o Madagaskaru a jeho zvířeně, doprovázená klasickými durrelovskými sarkastickými komentáři. Někdy mi některé jeho knihy přijdou velmi podobné, ale přesto mají své kouzlo, kterému je těžké nepodlehnout.


Riccia
29.07.2018

Poslední kniha mého oblíbeného autora. Jakoby tušil, že už žádné další příště nebude. Na pozadí výpravy na Madagaskar shrnul vše, o co mu v životě v ochraně přírody šlo. Působivá, čtivá a lidsky moudrá kniha, která se loučí slovy "Náš kruh se uzavřel, ale všichni víme, že kruh nemá žádný konec." Gerald Durrell dokázal neuvěřitelné věci. Díky mu za ně.

jana.hud
14.06.2018

Opět další vynikající durrelovka, která pobaví i poučí.

G. Durrell v ní opět ukazuje jaký byl nadčasový človek, když už před víc jak 25 lety nabádal lidi k tomu,aby pomáhali zachránit přírodu a zvířata, které jsme téměř vyhubili.

Uroborus
18.03.2018

Nádherná knižka, krásne napísaná, krásne spravená a vytlačená!

Nunee
23.02.2015

Moc hezky psaná kniha, asi by ji měli číst hlavně obyvatelé a vykořisťovatelé Madagaskaru....

Martin, Vyškov
04.11.2014

Velmi hezky napsaná výprava na Madagaskar, ostrov plný pozoruhodných zvířat i lidí.

Elrond

Ale jo, Durrell opět nezklamal.