jahlina jahlina komentáře u knih

Tajemství hradních zdí Tajemství hradních zdí Anna Beatrix Bártová (p)

Knížka mě naprosto pohltila, hlavně druhá část nabrala rychlý spád a já se nemohla odtrhnout. Zpočátku jsem si říkala, že Schwartzovu vilu asi nepřekoná, ale v závěru už to tak s jistotou říct nemůžu. Nechybělo tady kromě tajemna také dobrodružství a romantika, od každého kousek pěkně s citem dávkované. Jen bych ráda věděla, co se stalo s Lianou. Že by látka na další příběh?

21.02.2020 5 z 5

Náledí Náledí Carin Gerhardsen

Tahle knížka byla super čtecím zážitkem. Co způsobí náledí a souhra náhod za propletec, který čtenář postupně rozplétá...
Něco jsem sice odhadla, ale ten krásný pocit, jak to do sebe hezky zapadlo, to bylo skvélé. Carin mě touto knížkou rozhodně nezklamala.

16.02.2020 5 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Je to nekomplikované, předvídatelné, ale moc příjemné čtení. Pozor ale, při čtení roste chuť na sladké:-)

08.02.2020 5 z 5

Na tenkém ledě Na tenkém ledě James Patterson

Po delší době jsem sáhla po knížce tohoto autora ze série s Alexem Crossem, která dospěla už do 24. pokračování (já četla naposledy asi tak páté). Bylo znát, že jsem ztratila kontakt s postavou a jeho rodinou. Na kriminální zápletku to samozřejmě vliv nemělo. Otevřely se celkem 3 vyšetřovací linie. Četlo se celkem dobře, nechybělo napětí, akční scény...

02.02.2020 4 z 5

Kdo zabil Snížka? Kdo zabil Snížka? Petra Soukupová

Knížku jsem předčítala synovi, kterému je devět. Byla jsem zvědavá na knížku od autorky, kterou znám přes knížky pro dospělé. Zvlášť návaznost této knížky na knížku Nejlepší pro všechny mě zajímala. Knížka se mi četla dobře a i syn napjatě poslouchal.

22.01.2020 4 z 5

Možnosti milostného románu Možnosti milostného románu Jan Němec

Pro mě náročnější čtení. Četlo se mi to pomalu, ale ve výsledku se mi to docela líbilo. Zajímavé bylo střídání forem vyprávění, celé to tvořilo takovou koláž...

22.01.2020 4 z 5

Dvojí život Dvojí život Flynn Berry

Do knížky jsem se začínala pozvolna. Ani později děj nedostal rychlejší spád. Přesto jsem se nakonec dokázala začíst. Hrdinka mi byla celkem sympatická, přestože nebyla ničím zvlášť zajímavá. Přišlo mi, že přestože si nese životem břímě, působí klidně a vyrovnaně. Postupovala systematicky a cílevědomě při svém pátrání. Byla jsem zvědavá k jakému zjištění nakonec dojde. Byl její otec skutečně vrah, kam zmizel a jaký byl motiv zločinu. Náhled do života vyšší vrstvy byl zajímavý. Trocha akce mi však chyběla.

11.01.2020 3 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Znovu jsem si ověřila, že k vytvoření napětí není potřeba vymýšlet složité zápletky a šokující vraždy s nechutnými detaily. Dobře se mi to četlo.

01.01.2020 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Nebylo to vůbec špatné, ale pět hvězdiček dát nemohu. Zápletka je celkem originální, vraždy dost nechutné...Ale je tam i dalších pár věcí, které mi vadily.

23.12.2019 4 z 5

Valdštejn: Zkamenělé srdce v moci ďábla Valdštejn: Zkamenělé srdce v moci ďábla Jaroslava Černá

Knížka o Albrechtu z Valdštejna je napsána čtivě a dává nám možnost nahlédnout do jeho životního příběhu a pohnutek, které formovaly jeho snahu o budování kariéry úspěšného a mocného válečníka. Je to další zajímavé čtení z pera této autorky, ke které se ráda vracím.

12.12.2019 4 z 5

Den, kdy jsem zahlídla lásku Den, kdy jsem zahlídla lásku Josie Silver

Love story, která mě dokázala rozbrečet. Čtení jsem si užila.

04.12.2019 5 z 5

Hitlerovy ukradené děti Hitlerovy ukradené děti Ingrid von Oelhafen

Byl to silný příběh ženy, která až v dospělosti zjistila, že není dcerou svých rodičů. Ale ještě ji čekala dlouhá cesta, než se dopátrala odkud vlastně pochází...Knížka osvětluje všechny možné aspekty nacistického programu Lebensborn. Něco málo jsem o něm už věděla, ale určitě ne v takové šíři..

24.11.2019 5 z 5

Ta lepší z nás Ta lepší z nás Alafair Burke

Více než thriller mi to přišlo jako rodinné drama o vztahu dvou sester, ale i dalších rodiných vztazích. Kriminální zápletka je zde spíše okrajová. Ale čtení to bylo parádní, nechyběly zvraty a napětí. Moc dobře se mi knížka četla.

19.11.2019 5 z 5

Trenér Trenér Martin Kodýdek

Po knížce jsem sáhla ze zvědavosti jako matka dvou malých fotbalistů. Knížka je napsaná v lehké nadsázce, ale přitom se zde píše i o vážnějších věcech kolem mládežnického fotbalu.
Ač nejsem skalní fanda fotbalu, tak mě knížka chytla a já se přistihla, že fakt držím palce týmu Spartaku pod vedením Prokopa.

09.11.2019 5 z 5

Psychohry Psychohry Leona Deakin

Líbila se mi zápletka, přišla mi originální. Nějak mě to ale nedokázalo vtáhnout, k hrdinům jsem si nedokázala vybudovat žádný vztah, jako by to celé klouzalo po povrchu.
Obvykle se nerýpu v případných chybách v textu, ale tady mi to přišlo až zarážející.

08.11.2019 3 z 5

Nefritové slzy Nefritové slzy Laura Walden

Odpočinkové čtení plné zvratů, náhod, lásky a odkrytých rodinných tajemství. Četlo se skoro samo.

30.10.2019 4 z 5

Bludiště cti Bludiště cti Jan Kment

Knížka mě moc nebavila, asi jsem čekala trochu něco jiného. Děj byl takový střípkovitý, občas mi unikaly návaznosti. Na druhou stranu zde byly vykresleny zajímavé aspekty té doby.

15.10.2019 3 z 5

V mysli vraha V mysli vraha Mike Omer

Moc se mi líbila tato detektivka s forenzní psycholožkou Zoe Bentleyovou v hlavní roli. Bylo to napínavé, originální, mělo to i vtipnou notu. Zoe si mě získala téměř okamžitě a i její kolega Tatum Gray byl se mi líbil. Dohromady tvořili dobrý tým.

09.10.2019 5 z 5

Nepamatuji si své jméno Nepamatuji si své jméno J. S. Monroe (p)

Knížka se mi líbila. Zpočátku mi připomínala Dívku ve vlaku. Postav, které zde vystupují není mnoho. Děj se odehrává z pohledu každé z nich. Není nouze o nečekané zvraty a zápletka je také nakonec docela zajímavá a řekla bych neotřelá.

04.10.2019 4 z 5

Vnitřní hlas Vnitřní hlas Brian Freeman

Napínavé od začátku do konce. Frost je zajímavý typ vyšetřovatele, který neporušuje pravidla. Příjemná změna.

08.09.2019 5 z 5