jadunka jadunka komentáře u knih

Pořád se to... Pořád se to... Kristina Hlaváčková

Mně to vtipné nepřišlo. Autorka je většinu času pořád jen naštvaná a hádá se se všemi okolo... :-/

08.01.2022 2 z 5

Psychologický výklad pohádek Psychologický výklad pohádek Marie-Louise von Franz

Téma je neskutečně zajímavé, ale očekávala jsem od knihy trochu jinou formu - konkrétně trošku víc populární, čtivou. Vzhledem k odborné terminologii si moc nedokážu představit, že by knihu četl naprostý lajk. Je zajímavá, poučná, ale musela jsem na každou větu vynaložit vysoké soustředění, abych vše jako celek pochopila.

04.01.2022 3 z 5

Řeka vědomí Řeka vědomí Oliver Sacks

Oliver Sacks byl geniální v tom, že tak obtížná a obsáhlá témata dokázal do knihy sepsat naprosto úžasně lehkým čtivým způsobem.

17.12.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

V těch komentářích zde je sepsáno už všechno. Proto pouze stručně. Karin Lednická je naprosto geniální. Děkuji, že se pustila, do tohoto tématu.

10.11.2021 5 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Jedna hvězdička za nápad na příběh, který byl v té době určitě převratný. Druhá za jazyk, kterým je to psáno. Třetí za formu dopisů. Ale víc dát nemůžu. Werther pro mě byl tak strašně nesympatický, že jsem to dočetla jen se sebezapřením. Až zase budu od mužů chtít, aby dávali víc najevo city, musím si na Werthera vzpomenout, pak už to chtít nebudu. :D

24.10.2021 3 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Takhle... Věděla jsem, že to je o lásce k dítěti. Jasně. Je to přece Lolita... Ale že to bude reálně pedofilní porno, to mi asi úplně nedošlo. Po přečtení nějak nemůžu zkousnout, že je tohle v seznamech literatury povinné četby. Ne. Já jsem na tohle puritánka, mně tohle hrozně vadí...

22.10.2021 2 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Graficky naprosto skvěle zpracovaná kniha. Textově milá oddechovka na léto se sem tam zajímavými myšlenkami.

15.08.2021 4 z 5

Svět bez stížností Svět bez stížností Will Bowen

Kniha má mnoho zajímavých myšlenek. Určitě stojí za to se nad nimi zamyslet a zkusit to nestěžování omezit, i když to je někdy těžké.

05.08.2021 4 z 5

Stephen King: Čtyřicet let hrůzy – Život a dílo krále hororu Stephen King: Čtyřicet let hrůzy – Život a dílo krále hororu George Beahm

Nějak jsem od toho čekala něco úplně jiného. Ale aspoň jsem zjistila, kolik mi toho od Kinga ještě chybí přečíst.

28.07.2021 3 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Předvídatelná, naivní, místy vtipná oddechovka. Zadarmo na léto dobrý, četlo se to rychle, ale žádnou vysokou literaturu od toho čekat nelze.

25.07.2021 3 z 5

Citový život zvířat Citový život zvířat Peter Wohlleben

Ze všech knih autora mi tato sedla nejméně.

22.07.2021 3 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Loni jsem přečetla sto stran a knihu odložila. Náladu na její dočtení jsem získala až letos, ale nutno dodat, že už jsem se odtrhnout nedokázala a četla jsem ve všech volných okamžicích. Bála jsem se konce, když jsem četla ty negativní komentáře zde, ale mně se zakončení líbilo. Takže když se prokoušete začátkem, bude to jen a jen lepší, jako ostatně většina Kingovek. :))

15.07.2021 4 z 5

Emoční inteligence Emoční inteligence Daniel Goleman

Upřímně jsem se do knížky bála pustit, když jsem ji otevřela a viděla, jak moc je v ní text nahuštěn. Když jsem se překonala, tak mě naopak překvapilo, jak moc čtivě a zároveň prakticky je kniha napsaná. Dokážu si představit, že pro laickou veřejnost může být její čtení náročnější, ale určitě stojí za to. Pro učitele by měla být téměř "povinná". :)

04.07.2021 5 z 5

Násilí bez předsudků Násilí bez předsudků Jan Těsnohlídek ml.

Přečetla jsem skoro jedním dechem. Něco mě oslovilo více, něco méně, ale "all in" mě nadchlo naprosto. Nejsem na klasickou poezii, jsem spíš na beat generation, takže styl Těsnohlídka se mi velmi líbí.

17.06.2021 5 z 5

Doba temna Doba temna Adéla Elbel

Adélin smysl pro humor mám ráda už od chvíle, kdy jsem ji prvně viděla "rapovat" v Čokovoko, ale teprve po přečtení téhle knížky jsem plně pochopila, proč je její styl až tak sarkastický. Nečekala jsem žádné literární veledílo, čekala jsem, že se dozvím něco víc o své oblíbené osobnosti, a to se mi splnilo. A minimálně poslední stránku by si neměly přečíst jen její dcery, ale všechny holky/ženy/dívky, protože je nejen inspirující, ale především pravdivá.

13.06.2021 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Backman má úžasný dar neobyčejně popisovat emoce úplně obyčejných lidí. Každý máme své úzkosti, své kostlivce ve skříni, a je fajn vědět, že v tom nejsme sami.

13.06.2021 5 z 5

Vědecky pojatá kniha plná zdrojů a výzkumů. Načasovat si její čtení doprostřed pandemie, kdy jsme děti na rok nuceně zavřeli k počítačům, nebylo úplně nejvhodnější, protože teď se bojím ještě víc, jak tyhle škody napravíme...

15.05.2021 4 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Kniha by to byla dobrá, kdyby mi sedl ten způsob vypravování. To se ale nestalo. Před, po, teď, předtím a teď zároveň... Přišlo mi to hrozně zmatené. Kdyby byly kapitoly koncipované nějak lépe a uspořádány smysluplněji, bylo by mé celkové hodnocení knihy a pocity z ní úplně jiné. Takhle jsem prostě rozčarovaná. Očekávala jsem něco a dostala něco jiného. Každopádně ty popsané hrůzy budu muset zase chvíli rozdýchávat u nějaké jiné, oddechovější knihy.

04.04.2021 3 z 5

Najděte si svého marťana Najděte si svého marťana Marek Herman

Odborných knih na toto téma je mnoho. Tahle knížka je však jiná. Taková nenucená. Lidská. Čtivá. Jsou tam věci, které všichni tak nějak víme, ale prostě na ně vlivem času zapomínáme. Takže neuškodí si ji přečíst, zamyslet se, a zase jednou zkusit dělat některé věci jinak, podle návodu. Prostě si zkusit najít toho svého marťana. :)

18.03.2021 5 z 5

Z dopisů Z dopisů Božena Němcová

Kniha se ke mně dostala už dávno, ale pořád jsem její čtení odkládala. Po zhlédnutí seriálu Božena však nastal ten pravý čas. Kniha je to nádherná, líbí se mi nejen samotné dopisy, ale i doprovodný komentář, před každým z nich, který čtenáře uvede do kontextu. Pro pochopení tehdejší doby je to ta nejlepší výpověď.

03.03.2021 5 z 5