jadunka jadunka komentáře u knih

Slepičí polévka pro duši: Síla pozitivního myšlení Slepičí polévka pro duši: Síla pozitivního myšlení Jack Canfield

Kdybych to nečetla naráz, ale dávkovala to, asi by to bylo lepší. Některé příběhy se mi do duše zapsaly, jiné mi vyloženě nesedly. Ale přes to všechno obdivuji všechny ty lidi, kteří si dokázali udržet pozitivní myšlení i ve špatných dobách, pokusím se jimi inspirovat.

02.03.2021 3 z 5

Vztahy a mýty Vztahy a mýty Jan Vojtko

Osobitý styl Honzy Vojtka se mi líbí jak v rozhovorech, tak v této knize. Musím si ji dát někam na oči a číst pravidelně, abych si ty věci z ní vtloukla do hlavy... :)

24.02.2021 5 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Wow. Kniha byla při vydání všemi opěvovaná, proto jsem se jí dlouho vyhýbala. Teď na ni nastal správný čas a jsem z ní unešena. Možná jsem na autorku naladěná hodně i proto, že jsme stejně "staré", ale dostalo mě to. Jako by mi psala z duše. Určitě se k těmto básním budu znova postupně vracet.

18.02.2021 5 z 5

Hypotéza zla Hypotéza zla Donato Carrisi

Knihu jsem dostala na Vánoce, takže jsem netušila, že existoval i díl předtím. Kniha byla velmi dobrá, ale konec se mi zdál překombinovaný, to mě na současných detektivkách vždycky trochu mrzí. Každopádně si musím přečíst i toho Našeptávače. :)

17.02.2021 4 z 5

Holky to někdy nemaj lehký Holky to někdy nemaj lehký Klára Mandausová

Knížka to je svým způsobem zajímavá, to jo. Ale čekala jsem od toho něco jako "Všichni žijeme v blázinci", jenže prostoru pro pana Honzáka tady mnoho nebylo. Vlastně mi ty tři části - rozhovor s panem Honzákem, reálné příběhy žen, a hodnocení psychiatričky, která tyto ženy nikdy neviděla, vůbec nejsou k sobě. Škoda.

30.01.2021 2 z 5

Děti nového věku Děti nového věku Jana Štrausová

Občas netuším, jestli jsem natolik "ezo", abych tomu dokázala plně věřit. Občas se mi stanou věci, které rozumově vysvětlit nejdou, a přijde mi naprosto samozřejmé v ně věřit. Knížku jsem zhltla za jedno odpoledne, za mě tedy mohla být rozhodně delší. Ty příběhy jsou neuvěřitelné. A zasazení do kontextu klasické filozofie se povedlo. Navíc mám teď nutkavou touhu přečíst si znova Tuláka po hvězdách. Opravdu skvělá inspirující kniha. :)

26.01.2021 5 z 5

Nová tajemství Prahy Nová tajemství Prahy David Černý

Oproti první knížce pana Černého jsem se tady dozvěděla více zajímavostí, o kterých jsem vážně neměla ani tušení. U některých kapitol bych ocenila větší obsáhlost, ale jako námět k tomu, jaké zajímavosti si vyhledávat, je to určitě super. :)

25.01.2021 4 z 5

25 tajemství Prahy 25 tajemství Prahy David Černý

Kniha je to velmi zajímavá, to jo, ale hvězdy dolů dávám za to, že se mnoho informací opakovalo dokola a tajemství byla mnohdy jen naznačena, zbytek jsem si musela dohledat sama. Taky se na hodnocení podepisuje počet různých chyb a překlepů... Takže dobrý, ale...

18.01.2021 3 z 5

Odpojený muž Odpojený muž Philip Zimbardo

Kniha mě uchvátila, během čtení jsem si mnoho myšlenek podrhávala a značila, abych se k nim mohla vracet. Zimbardo Odpojeného muže sepsal pro americkou populaci, domnívám se však, že po pěti letech od původního vydání, začíná být kniha čím dál více aktuálnější i pro naše dospívající. Zaměřujeme se stále na to, jak zrovnoprávnit ženy, ale zapomněli jsme, že musíme koukat i na druhou stranu a naučit muže, jak se stát opravdovými muži, v záplavě všech těch silných žen okolo.
Knihu bych určitě doporučila všem maminkám (nejen) synů.

11.01.2021 5 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Kniha se čte téměř sama, příběh má dobrý spád. A téma je vážně hodně zajímavé.

03.01.2021 4 z 5

Umění být zdráv Umění být zdráv Věra Keilová

Já fakt nevím, co si o této knize myslet. Se spoustou názorů souhlasím a líbí se mi. Třeba mě velmi potěšila kapitola a ženském a mužském principu. Ale ve spoustě názorů mě pan Vojáček vyloženě vytočil do běla. Třeba očkování a autismus. Za tohle prostě velké NE, protože výzkumy na toto téma byly již několikrát dělány, a nikdy zde vědci souvislost nenašli. Celkově na mě kniha působila jako taková působivá reklama na jejich kliniku. Věřím, že tato funkční medicína je pro budoucnost velmi důležitá, že se musí na člověka nahlížet po všech stránkách (tělo, duše, duch), ale prostě zde byly věci, které mi osobně nesedly a od vystudovaného lékaře je slyšet nechci.

19.12.2020 3 z 5

Věc Makropulos Věc Makropulos Karel Čapek

Na Čapkovi mám ráda to, jak málo stránek mu stačí k vyjádření tak poutavého příběhu. Musela jsem k němu dorůst, během školy jsem ho nečetla jen z principu, ale je to moje chyba, že jsem nevěřila, že je opravdu tak čtivý, vtipný a krátký. Věc Makropulos je další z jeho nadčasových knih, která mě donutila zamyslet se nad tím, jak bych to vlastně v takové situaci viděla já...

09.12.2020 5 z 5

Lisey a její příběh Lisey a její příběh Stephen King

Tak tohle byla opravdu darda. Nejdřív pro mě bylo těžké tuto knihu číst - tím myslím především části o sebedestruktivních sklonech. To jsem si musela dávkovat. Posledních dvě stě stránek jsem dala ale téměř na jeden zátah, protože mě do sebe Bájodolí vtáhlo naplno. Většinou jsem u Kinga zklamaná z toho, že neumí konce, ale to se tady také nestalo. Za mě tedy všech pět hvězd, fakt se mi to líbilo.

06.12.2020 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Úžasně čtivá knížka, zakládající se na reálných událostech, doplněna slůvky mého rodného nářečí. Vážně mě hodně pozitivně překvapila.

31.10.2020 5 z 5

Snídaně u Tiffanyho Snídaně u Tiffanyho Truman Capote

Je mi z té knihy tak nějak krásně smutně. Kus Holly mám v duši, takže jsem si čtení Snídaně u Tiffanyho užívala. :)

24.09.2020 5 z 5

Část Za zrcadlem se mi líbila daleko víc než první část. Každopádně celá kniha je naprosto jedinečná. Autorova fantazie je neuvěřitelná. Myslím si, že i v dospělosti je nutné si udržovat kousek vnitřního dítěte a Alenka mi ho zase trochu připomněla.

20.08.2020 4 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Nadčasová krátká a velmi čtivá kniha. Nějak jsem čekala jiný konec, takže mě závěr knihy opravdu dostal...

17.08.2020 5 z 5

Co v učebnicích dějepisu nebylo Co v učebnicích dějepisu nebylo Jiří Kovařík

Některé kapitoly byly zajímavější, jiné méně. Ale protože jsem na knihu narazila náhodou na nádraží, neočekávala jsem od ní žádné odborné vědecké dílo, spíše jsem ji chtěla přečíst pouze jako levné rozptýlení na cestě, takže jsem s ní spokojena, účel splnila výborně.

01.08.2020 4 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Tuto knížku jsem začala číst v mobilu jako takovou oddechovku do metra při cestě do práce. Nakonec mě tak vtáhla, že jsem ji přečetla během zbytku odpoledne. Každý autista je úplně jiný, ale jako malá exkurze do jejich světa, a k pochopení, že i oni jsou prostě jen lidi, jejichž jednání má svou logiku, je to naprosto báječná kniha.

01.06.2020 5 z 5

Divá Bára Divá Bára Božena Němcová

Babičku jsem přečíst nezvládla, dala jsem tedy šanci téhle tenké knížce a jsem příjemně překvapena. Svižně ubihající milý příběh, který potěší duši.

16.02.2020 5 z 5