Snídaně u Tiffanyho

Speciální vydání ikonického díla americké literatury u příležitosti autorova výročí. Poválečný New York je pro Holly Golightlyovou rájem i klecí zároveň. Půvabná mladá dáma žije nespoutaně a ani se od nikoho spoutat nenechá. Každý večer hýří ve společnosti a pořádá dlouhé večírky i ve svém bytě. Nic ovšem netrvá věčně a jednoho dne Holly zkrátka zmizí. Ve vzpomínkách vypravěče – jejího souseda a důvěrníka z požárního schodiště – vyvstává obraz roztomilé, až naivní kokety, ale i mladé ženy, která více než po čemkoli jiném touží po šťastném a normálním životě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418760/big_snidane-u-tiffanyho-FNc-418760.jpg 3.71271
Literatura světová, Novely

Vydáno: , Kniha Zlín

Breakfast at Tiffany's, 1958

Kniha Snídaně u Tiffanyho

Melanka

Nejprve jsem četla knížku, pak se teprve podívala na film. Film s knižní předlohou nemá téměř nic společného, postavy (včetně hlavních) jsou natolik změněny, že je to úplně jiný příběh. Nemluvě o závěru filmu. Udělali z toho hollywoodský slaďák, a to Capoteho novela opravdu není. Kniha krásná, film jen velké zklamání.

georginaa

Film dnes už pro pamětníky byl prostě úžasný. Jenže kniha nedá tolik představivosti, nebo spíše právě vidíte jen ty herce z filmu. A o to je povídka ochuzena. Jen čekáte na stejné dialogy, stejná místa a tím pádem kniha ztrácí svoji duši.

Didi1973

Mistrně nahozená momentka z New Yorku takového, jaký bychom chtěli aby stále ještě byl.

Kal-El

Oceňuji délku knížky, i když, oproti jiným novelám podobného rozsahu, se mi ne vždy chtělo s chutí do čtení. Slabší, málo zajímavý příběh a místy trochu nudné pasáže mne utvrzují v krapet nižší hodnoceni, přestože je kniha vcelku pěkně napsaná (dialogy) a krásně se čte. Holly Golightly si nelze zamilovat, zvláště když v ní člověk vidí představitelku filmové role Adrey Hepburn. Bohužel po dočtení mám pocit, že pointa příběhu zmizela do ztracena, a pokud tu nějaká byla, nebyla zajímavá, čímž neupoutala mou pozornost. 6/10.

Renatka11

Miluju stejnojmenný film, půvabnou Audrey i úžasnou Moon river, ale knížka u mě byla dodnes někde v pozadí. Až teď, po jejím třetím přečtení, jsem se zamilovala i do ní. Je stejně poetická a krásná!

Hanjimka

Znám úžasný klasický film s tou nejkrásnější ženou. Tak jsem zkusila audio knihu přečtenou nádhernými hlasy Hany Maciuchové a Jiřího Adamíry. Krásný zážitek i když uznávám že příběh je pro mě slabší.

adorjas

Kniha má nízke hodnotenie a priznám sa, že u mňa to bol re-reading (prvýkrát som ju čítala asi pred 10 rokmi a vôbec mi nezaimponovala, musím sa priznať, že ani film). Teraz druhýkrát, keď už mám toho načítané viac, tak začínem oceňovať Capoteho kvality. Je to kniha, ktorá síce hovorí o popise Holly a jej charakteru, osobnosti, ale zároveň pláva po povrchu, na hladine všedných konverzácií. A toto sa podľa mňa podarilo Capotemu- trošku mi to pripomínala Gatsbyho týmto štýlom (vzdialený pozorovoteľ, ktorý všetko sleduje zdiaľky, aj keď je pri hlavne postave úplne blízko).

PájaK37
29.12.2020

Skvěle napsaná povídka od mistra Capoteho. Příběh dívky Holly, která je povrchní, bezcitná nebo jen neví, co sama se sebou? Děj je zasazen do poválečného New Yorku a autor skvěle vystihuje toto prostředí. Viděla jsem film i četla knihu. Za mě každopádně lepší kniha.