Iwíček Iwíček komentáře u knih

Děti nikoho Děti nikoho Hana Hindráková

Wau, tak tato kniha vážně stála za to. Neskutečně silný příběh od autorky, kterou jsem si již oblíbila při četbě Lovců lebek. Tato kniha je však z úplně jiného soudku a já si užila život se sirotky z Afriky. Příběh je vcelku smutný, ale pointa stojí za to... Mohu vřele doporučit. Pokud máte rádi příběhy ze života a nebojíte se reality, určitě se do ní pusťte. Garantuji, že nebudete zklamáni.

27.03.2017 5 z 5

Deník fejsbukové matky pokračuje Deník fejsbukové matky pokračuje Lucie Nachtigallová

Tuhle rodinu a její příhody prostě nelze nemít ráda. Já je prostě miluji a už se těším na další díl :). Opět kopec zábavy a kniha rozhodně nezklamala.

23.03.2017 5 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Musím říci, že kniha mi přišla naprosto úchvatná. Film jsme zatím ještě neviděla a jsem plna očekávání. Jak však koukám na komentáře, tak mohu být ráda, že jsem si knihu vzala k ruce první. Líbilo se mi, jak autor dokázal popsat hluboký cit, který byl mezi dvěma hlavními aktéry. Rozhodně se nejednalo o rozplzlý nic neříkající text plný romantiky. Kniha mě obohatila o spoustu poznatků. Mohu vřele doporučit.

26.02.2017 5 z 5

Jednou časně zrána Jednou časně zrána Virginia Baily

Tedy musím říci, že tato kniha mě velice uchvátila. Přišlo mi velice zajímavé, jak se tam neustále proplétalo několik dějových linií, které pak nakonec splynuly do jedné. Kniha dle mého názoru neměla chybu a já si ji neskutečně užila. Rozhodně mohu doporučit, hlavně všech, kteří milují romány, v nichž se hlásí ke slovu válečné období a rasová perzekuce.

25.02.2017 5 z 5

Láskyplná smrt Láskyplná smrt Stanislav Češka

Tato kniha se mi hodně líbila, je taková pohodová a četla se vcelku rychle. V tomto díle mě nadchla autorova dokonalá práce s jazykem. Úchvatný mi přišel hanácký dialekt, ale také další hrátky s jazykem, do nichž se jen tak někdo nepouští. Klobouk dolů.

Toto moje hodnocení také vypovídá o tom, že jsem se ihned po dočtení knihy pustila do jejího re-readingu. Úchvatné.

23.02.2017 5 z 5

Terezín, ráj mezi lágry Terezín, ráj mezi lágry Susanne Fall

Úchvatná kniha, jež se dívá na období holokaustu trošku jinýma očima. Vypráví jej židovka, která pobývala za druhé světové války v Terezíně. Tato kniha stojí za přečtení, protože čtenáři dotvoří obrázek o životě v terezínském ghettu.

15.02.2017 5 z 5

Loď v Bretani Loď v Bretani Marta Davouze

Krásná a milá knížka, jež je naplněna spoustou legračních okamžiků. Líbilo se mi, že autorka svůj příběh dokázala vyprávět s nadhledem a jistou dávkou vtipu. Smutné historky se snaží nadlehčit také pomocí vtipu.

15.02.2017 5 z 5

Neviditelná dívka Neviditelná dívka Mariel Hemingway

Tuto knihu shledávám za naprosto převratnou. Autorka v ní odkryla nejen sama sebe a slasti a strasti svého života. Snaží se v ní odtabuizovat různá témata, jež se snaží společnost „zneviditelnit“. Líbí se mi, že se autorka pokusila otevřít oči všem čtenářům, kteří knihu vezmou do ruky. Vše je provedeno čtivou formou s velkou dávkou nadsázky. Veškeré příběhy mají pointu, jež má velký potenciál poučit společnost a vyléčit ji z některých neduhů, jež jsou zkryté v této knize. Věřte tomu, že vás kniha bude neskutečně bavit a je jedno, jestli vám je 10 nebo 90 let. Mohu vřele doporučit všem čtenářům.

10.02.2017 5 z 5

Úkol pro šaška Úkol pro šaška Pavel Hrdlička

Musím říci, že v této knize se ukrývá velice zajímavá zápletka, která potěší srdíčko asi každého milovníka historické literatury. Knihu jsem si užila od samého počátku do úplného konce, a to díky strhujícímu a plynulému ději, jenž je naplněn spoustou zajímavých zvratů. Mohu vřele doporučit.

09.02.2017 5 z 5

Útěk před smrtí Útěk před smrtí Jaroslav Hojdar

Musím říci, že tato kniha se mi líbila svou originalitou. Oslovily mě obrázky, které děj doprovázely, avšak musím se přiznat, že mi při čtení opět bylo smutno. Tak tomu je u všech knih vyprávějících zrůdnosti 2. světové války. Člověku při četbě vstávají občas chlupy hrůzou... Nicméně kniha mě zaujala.

06.02.2017 5 z 5

Deník sráče Deník sráče neznámý - neuveden

Z knihy jsem byla nadšená, nic podobného, pominu-li Opráski, jsem snad ještě nečetla. Originalitu hodnotím velice pozitivně a musím říci, že jsem si četbu naprosto užila. Jsem ráda, že se nakladatelství nezaleklo a knihu i přes její kontroverznost vydalo. Klobouk dolů.

PS: Nesmím zapomenout poznamenat, že se nejedná o knihu, jež by byla svým stylem a použitými jazykovými prostředky nakloněna každému čtenáři.

03.02.2017 5 z 5

Démoni apokalypsy Démoni apokalypsy Michael Weber

Úžasná kniha. Užila jsem si každou její stránku. Pozitivně hodnotím autorův přístup k historické tvorbě. Z práce je znát, že strávil spoustu času v archivu a vyvinul tak velkou snahu o historickou věrohodnost. Myslím si, že toto dílo zatím nemá v českých luzích a hájích žádnou konkurenci. Ač je dílo vcelku drastické, tak se kniha četla dobře a krev mi vůbec nevadila. Čtenář na knihu musí hledět s tím, že doba, jež je v knize popsána, prostě krvavá byla. S tím bohužel nikdo nic nenadělá. Hlavní hrdina je svým způsobem chudák uzavřený do nepříznivé doby a ještě mu byl do vínku dán nepříznivý osud s velkým O. Musí se vyrovnat se spoustou nepříznivých okamžiků a myslím si, že to zvládal vcelku dobře. Těším se na další podobná autorova díla.

02.02.2017 5 z 5

Jak čůrají nevěsty Jak čůrají nevěsty M. M. Cabicar (p)

Naprosto luxusní zábavné počteníčko. Musím říci, že jsem si četbu užila od samého počátku až do samého konce. Malou Viki a její trampoty jsem si naprosto zamilovala.

25.01.2017 5 z 5

Pařížské rekviem Pařížské rekviem Emma Riedová

Wau, tak tato kniha mě bavila od samého začátku až do konce a musím říci, že jsem si její čtení náležitě užila. Mohu jen vřele doporučit. Očekávat můžete nevšední detektivní zápletku, ale i nějakou tu lásku.

22.01.2017 5 z 5

V pasti V pasti Lenka Dostálová

Musím říci, že tato kniha byla skvělá. Uchvátilo mě, jak autorka pracovala s ich-formou tak, že se dalo krásně sledovat momentální rozpoložení hlavní hrdinky. Vše bylo přímočaré a nikde jsem neměla pocit, že by něco nesedělo. Líbilo se mi, doporučuji a těším se na pokračování. Hlavní hrdinku jsem si velice oblíbila a její vlastnosti mi přišly naprosto reálné, protože... uznejte sami, připadali jste si v jejím věku také jak utržení ze řetězu a do všeho jste se vrhali po hlavě? Taková je prostě puberta...

17.01.2017 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Musím říci, že ten příběh je úplně skvělý. Jen málokdo ve své knize dokázal skloubit lásku k přírodě se zlatým srdcem. Jeden lidský život dokázal darovat život tolika stromům. Mnoho z nás by si toto nedokázala ve svém životě ani představit.

05.01.2017 5 z 5

Důl Důl Antti Tuomainen

Neskutečně zajímavý a čtivý příběh. Líbil se mi autorův styl psaní, který mě nadchnul již od samého počátku. Dokázal v jednom románu prolnout dva příběhy lidí, které pak na konci spojil v jeden. Zápletka je také velice zajímavá a rozhodně vřele doporučuji :).

02.01.2017 5 z 5

Svatý příkaz Svatý příkaz Benjamin Black (p)

Tato kniha se mi líbila, ale bohužel musím říci, že překlad hodně ublížil. Vyskytuje se tam spousta gramatických chyb, které občas mění smysl vět. Za to však autor nemůže.

17.12.2016 3 z 5

Návrat domů Návrat domů Yaa Gyasi

Wau, naprosto luxusní kniha, která čtenáře donutí se zamyslet na situací Afričanů a Afroameričanů. Některé okamžiky vám vženou až slzy do očí, avšak kniha se čte velice dobře.

14.12.2016 5 z 5

Santini: Peklem duše k světlu světa Santini: Peklem duše k světlu světa Jaroslava Černá

Toto je velice zajímavá kniha, která se mi velice líbila. Musím říci, že autorka dokázala život Jana Blažeje zpracovat velice dobře. Použila postupů, které vedly k vysoké čtivosti a myslím si, že kniha má velký potenciál stát se bestsellerem.

09.12.2016 5 z 5