Svatý příkaz

Nejnovější Quirkův případ se otvírá v Dublinu v okamžiku, kdy noviny jsou cenzurovány, společenské konvence jsou přísně definovány a děsivé zločiny tutlány. Proč? V padesátých letech 20. století v Irsku katolická církev ovládala a řídila životy téměř všech obyvatel. Když je ale zavražděn Jimmy Minor, blízký přítel Quirkovy dcery Phoebe, Quirke odmítá nadále hrát podle pravidel církve. Společně s inspektorem Hackettem, svým příležitostným kolegou a starým přítelem, rozplétá, kam až církev a její stoupenci budou schopni zajít, aby chránili své vlastní zájmy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231368/big_svaty-prikaz-VIP-231368.jpg 3.616

Quirke 6.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Holy Orders, 2013

Kniha Svatý příkaz

kolacky

Čím dál míň chápu Fíbku. Je pravda, že to nemá jednoduché, ale až tak divná by být nemusela. Asi je bohužel celej tatínek.

čef
12.09.2020

Velkým plusem této „detektivky“ je uvěřitelnost nesmyslného motivu pachatele a chaosu ve vyšetřování. Jinak je to až na pár napínavějších okamžiků taková poměrně nudná konverzačka s trochu homo linkou a pedofilií.
Většinou tedy bohužel pro mne nuda, možná jsem neměl očekávat klasiku, ale připravit se na experimentální tvar.

pagac17
20.03.2019

Zajímavý námět a do posledního článku nerozlučitelný, Čtu první knihu tohoto autora, je dobře napsaná a tím i čitatelná. Snažím se vžít do problémů této zelené země. Doufám, že budu pořídit i další publikaci

harena
12.01.2019

Je pravda, že pátrání po vrahovi je spíš v pozadí a autor se věnuje vztahům mezi hlavními osobami a jejich osobním problémům, ale kniha je psána krásným a zajímavým jazykem. Mám ráda jeho styl psaní , ale i tady plynul příběh tak nějak hodně pomalu. Přesto přečteno za den.

Iwíček
17.12.2016

Tato kniha se mi líbila, ale bohužel musím říci, že překlad hodně ublížil. Vyskytuje se tam spousta gramatických chyb, které občas mění smysl vět. Za to však autor nemůže.

Alex.Barunka
28.11.2016

Detektivní zápletka byla poněkud chabá a ustupovala do pozadí před mezilidskými vztahy a psychologií hlavních postav, což je docela škoda, protože kdyby autor ještě trochu zapracoval na vyšetřování smrti, dal tomu nějakou pointu či překvapivý závěr, bylo by to skvělé. Nicméně hlavní hrdinové jsou sympatičtí a člověk se přistihne, že jim vlastně docela rozumí a chápe je.
Co mi ale hodně, hodně vadilo bylo obrovské množství chyb v textu.