Odplata

Je den jako stvořený k vyjížďce na plachetnici a Victor Delahaye, jeden z nejúspěšnějších irských podnikatelů, vypluje se svou lodí daleko na moře. Spolu s ním je na palubu syn jeho obchodního partnera – a právu ten se stane jediným svědkem chvíle, kdy Delahaye vytáhne pistoli a před jeho očima se zastřelí. Tato podivná smrt ihned upoutá pozornost kriminálního inspektora Hacketta, který následně povolá k případu svého přítele Quirka, legendárního dublinského patologa. Oba muži vědí, že při vyšetřování musí postupovat nanejvýš obezřetně. Záhy ovšem dojde k dalšímu záhadnému úmrtí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/200983/odplata-YQt-200983.jpg 3.718

Quirke (5.)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

Vengeance (2012)

Kniha Odplata

čef
11.12.2018

Tak zde jsem měl velký problém, abych dočetl. Sice jsem zvyklý na Poiroty a Midsomery, ale zde je obvyklá dávka užvaněné duchaplnosti opravdu hodně smělá. Mnoho čtenářů asi nezkousne tu hroznou záplavu jmen rozvětvených rodin, další jistě odpadnou při některé z mnoha debat o ničem. Snad pouze čtenář vztahových románků může s nadšením dočíst, pokud se však do knihy vůbec pustí, neboť již název a mrtvoly do jeho obvyklého portfolia tak nějak nepatří. Z mé strany chybné očekávání.

harena
08.08.2018

Že by oko za oko a zub za zub? Odplata. Jenže kdo je tady mstitel a kdo se provinil? Pan Banville s příběhem nikam nespěchá, je to klidné, relaxační čtení.

Isserley
16.11.2016

Pátý díl série irských detektivek mě opět nezklamal, je to dobré čtení, určitě si pořídím další díly.

jasmína
08.03.2015

Kniha byla na mě poklidná, ale to čas od času nezaškodí, vztahové propletence se mi líbily, jen konec byl trošku rozvleklý, ale rozhodně mě kniha nezklamala, je to taková detektivka na relaxační četbu.