Odplata

Odplata https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200983/bmid_odplata-YQt-200983.jpg 3 29 8

Quirke série

Je den jako stvořený k vyjížďce na plachetnici a Victor Delahaye, jeden z nejúspěšnějších irských podnikatelů, vypluje se svou lodí daleko na moře. Spolu s ním je na palubu syn jeho obchodního partnera – a právu ten se stane jediným svědkem chvíle, kdy Delahaye vytáhne pistoli a před jeho očima se zastřelí. Tato podivná smrt ihned upoutá pozornost kriminálního inspektora Hacketta, který následně povolá k případu svého přítele Quirka, legendárního dublinského patologa. Oba muži vědí, že při vyšetřování musí postupovat nanejvýš obezřetně. Záhy ovšem dojde k dalšímu záhadnému úmrtí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Vengeance , 2012

kolacky
15.04.2022 3 z 5

Zajímalo by mě, proč si Quirke vždycky ke flirtu najde úplně nemožnou ženskou. Takovou, která za to vůbec nestojí. Prostě ten chlap neudrží svůj nástroj v kalhotách. A opět, nikdo z aktérů nebyl ani trochu sympatický.

martineknatasa
16.03.2022 3 z 5

Čtu tuto sérii najednou od prvního dílu. Nevím, někdy se od knihy nemohu odtrhnout a jindy bych ji nejraději odložila. Snad, až dočtu další díly, se můj názor změní (vyhraní). Zatím u této za 3 hvězdičky.

martineknatasa
16.03.2022 3 z 5

Čtu všechny díly postupně, ale stále nevím, chvílemi se začtu a chvílemi bych knihu odložila, snad další díl půjde u mne ohodnotit lépe.

Zlatinka.Emilly
25.04.2021 2 z 5

I já měla problém tuhle knihu dočíst. Byla neslaná, nemastná, jsem si říkala, co tím chtěl pisatel říct. Dlouhé táhlo a pak rychlý spád, aby i on měl asi od psaní konec. Takže od tohoto spisovatele už nic, škoda času.

čef
11.12.2018 3 z 5

Tak zde jsem měl velký problém, abych dočetl. Sice jsem zvyklý na Poiroty a Midsomery, ale zde je obvyklá dávka užvaněné duchaplnosti opravdu hodně smělá. Mnoho čtenářů asi nezkousne tu hroznou záplavu jmen rozvětvených rodin, další jistě odpadnou při některé z mnoha debat o ničem. Snad pouze čtenář vztahových románků může s nadšením dočíst, pokud se však do knihy vůbec pustí, neboť již název a mrtvoly do jeho obvyklého portfolia tak nějak nepatří. Z mé strany chybné očekávání.

harena
08.08.2018 5 z 5

Že by oko za oko a zub za zub? Odplata. Jenže kdo je tady mstitel a kdo se provinil? Pan Banville s příběhem nikam nespěchá, je to klidné, relaxační čtení.

Isserley
16.11.2016 3 z 5

Pátý díl série irských detektivek mě opět nezklamal, je to dobré čtení, určitě si pořídím další díly.

jasmína
08.03.2015 4 z 5

Kniha byla na mě poklidná, ale to čas od času nezaškodí, vztahové propletence se mi líbily, jen konec byl trošku rozvleklý, ale rozhodně mě kniha nezklamala, je to taková detektivka na relaxační četbu.

irská literatura

Benjamin Black (p)