Iwíček Iwíček komentáře u knih

Hradní věž Hradní věž Vilém Závada

Skvělá povzbuzující básnická sbírka. Některé básně dozajista lidem pomohou i k zamyšlení se nad sebou. Považuji to za skvělý počin první poloviny 20. století.

03.07.2016 5 z 5

Strašidla z Woodlandu Strašidla z Woodlandu Jaroslav Kuťák

Naprosto skvělý čtenářský zážitek. Knihu jsem si naprosto užila, chvilku se bála, chvilku se smála, až jsem se za břicho popadala. Prostě je to taková kniha, kterou bych klidně mohla číst stále dokola.

01.07.2016 5 z 5

Ruce Ruce Otokar Březina (p)

Zajímavá básnická sbírka, i když interpretačně trošku náročnější.

Radosti života Radosti života František Gellner

Kniha, která mě zaujala svou otevřeností. Troška ironie a cynismu, ale...

26.06.2016 5 z 5

Stužkonoska modrá Stužkonoska modrá Petr Bezruč (p)

Skvělá básnická sbírka s úžasnými obrázky secesního malíře Maxe Švabinského.

Sbohem a šáteček Sbohem a šáteček Vítězslav Nezval

Skvělá básnická sbírka, čtení jsem si moc užila :)

Deník fejsbukové matky Deník fejsbukové matky Lucie Nachtigallová

Naprosto luxusní kniha, nad níž se pobavíte, zavzpomínáte a třeba se i zamyslíte :).

25.06.2016 5 z 5

Hon na ovci Hon na ovci Haruki Murakami

Tak jsem si právě zamilovala dalšího autora, naprosto skvělá kniha, která se četla téměř sama. Děj měl spád a stále se tam něco dělo. Vřele doporučuji :)

24.06.2016 5 z 5

Zlom Zlom Konstantin Biebl

Krásná básnická sbírka, která mě chytla za srdce a trošku mi připomněla Máj.

24.06.2016 5 z 5

Měsíce Měsíce Karel Toman (p)

Tato sbírka se mi moc líbila. Sedly mi všechny básně a nejvíce mě zaujala délka všeho.

21.06.2016 5 z 5

Sepie Sepie František Halas

Sbírka se mi hodně líbila a styl autorova psaní jsem si oblíbila. Básně mohu vřele doporučit, dají se vcelku bez problémů interpretovat a každý si v nich najde to své.

21.06.2016 5 z 5

Případ sváteční sukně Případ sváteční sukně Pavel Šoltész

Tato kniha je velice zajímavá. Sice se mi zpočátku nejevila moc dobře, ale pak najednou bum a super čtivý příběh. Těším se na další shledání s autorem.

18.06.2016 5 z 5

Černý anděl Černý anděl Kjell Ola Dahl

Pro mě skvělý detektivní román ze severu. Napětí až do konce.

11.06.2016 5 z 5

Životem nekráčím sama Životem nekráčím sama Darina Hamarová

Skvělý příběh ze života, jenž dokáže vyvolat různé emoce. Chvilku má člověk na krajíčku, chvilku pro změnu zase má chuť se smát a za břicho se popadat. Rozhodně doporučuji jako skvělou osvětu nejen pro ženy, ale i pro muže.

07.06.2016 5 z 5

Smrtící okamžik pravdy Smrtící okamžik pravdy Roman Cílek

Skvělá detektivní knížka, detektivky z této edice a od tohoto autora mám moc ráda.

02.06.2016 5 z 5

Podlaha z trávy, strop z hvězd Podlaha z trávy, strop z hvězd Iva Tajovská

Skvělý sociální román, který v sobě ukrývá mnohá ponaučení.

29.05.2016 5 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Naprosto luxusní počtení, moc jsem si ji užila. Občas jsem měla hodně velký strach, ale... Od autorka moje prvotina, ale určitě se pustím i do její další knihy, až u nás vyjde.

25.05.2016 5 z 5

Stříbrný jednorožec Stříbrný jednorožec Ludmila Vaňková

Tato kniha se mi hodně líbila, i když pravda, je to moje prvotina od ní, třeba časem zastanu stejný názor jako R.E.M.

17.05.2016 5 z 5

Brooklyn Brooklyn Colm Tóibín

Pro mě tentokrát bohužel vcelku zklamání, po tom, co jsem na knihu četla pochvalné recenze, očekávala jsem mnohem více. Bohužel jsem se nedočkala, ale třeba někdy příště.

15.05.2016 4 z 5

Rekviem Rekviem Jaroslav Durych

Tuto knihu považuji za naprosto luxusní počtení z konce 20. let 20. století. Klasika, ale přitom některými názory vcelku moderní. Kniha se mi líbila, ale více píši v recenzi.

11.05.2016 5 z 5