Černý anděl

Černý anděl https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/274415/bmid_cerny-andel-oOP-274415.jpg 4 28 11

Detektiv šéfinspektor Gunnarstranda vede vyšetřování případu policisty Ivara Killiho, který byl v civilu zastřelen. Při zběžné obhlídce jeho bytu najde fotoaparát a v něm kontroverzní snímky velmi mladé dívky. Odnese ho na policejní ředitelství a uloží do zásuvky, ze které ale zakrátko materiál zmizí, stejně jako počítač z Killiho bytu... Policejní vyšetřovatel Frølich zatím pracuje na oddělení, které se zabývá pohřešovanými osobami, a aktuálně vyšetřuje případ zmizelého advokáta s pohnutým rodinným osudem. Gunnarstranda postupně nachází souvislosti mezi oběma zdánlivě nesouvisejícími případy.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Svart engel , 2007

Olga8480
18.04.2022 4 z 5

Moc pěkná severská detektivka. Ve které se pořád něco děje a vy se tudíž rozhodně nudit nebudete.

Koka
16.02.2020 1 z 5

Všechna stokrát již použitá klišé (kriminalisté jako pachatelé zločinů; šéf vyšetřovatelů jako tupý a nechápavý kariérista soustavně a nelogicky bránící vyšetřování; jediný "spravedlivý" a rozumný vyšetřovatel na celém oddělení je zákonitě podceňovaný svým okolím a neoblíbený v kolektivu, atp., atp. ....) ,a to vše v řídkém příběhu nafouklém do 550 stran!
Jediné oživení pro mne představovalo počítání případů, kdy překladatelka namísto desítek možných popisů situace, jaké jen čeština nabízí (zahlédli se, pohledy se jim setkaly, hleděli si do očí, uviděl ji a ona jeho, ....) opakovaně používala neuvěřitelnou formulaci: navázali oční kontakt. Všechny postavy pořád dokola "navazovaly oční kontakt", nebo se naopak vyhýbaly vzájemnému setkání - jiná situace téměř nenastala. Vrcholem trapnosti byla závěrečná epizoda v nemocnici, vykradená z Puzova Kmotra.
Knihu považuji za další signál, že fenomén "severské krimi" již konečně "dodělává" ...

Zlatinka.Emilly
25.08.2019 2 z 5

Tahle knížka se mi vůbec nelíbila. Nic neříkající obsah, divné vyšetřování, divný konec.

maryzka
13.02.2019 2 z 5

kniha, která mě udržovala v napětí

veselactenarka
26.11.2018 5 z 5

Nádherná kniha, zápletka. Plný počet hvězdiček :)

Shinky
10.08.2018 4 z 5

Svižné, příjemné a oddychové čtení. Takový lepší průměr. :-)

aralka
01.08.2018 3 z 5

Průměrná detektivka, oddychové čtení :-)

SilvieSisinka
28.05.2018 4 z 5

Super zamotaná detektivka,co mě fakt velmi bavila.Napínavé,záhadné...prostě prima na čtení ;-)

jasmína
06.02.2017 3 z 5

Knize se nedá vytknout, že by se nečetla dobře, ale ti, co byli zapletení do vraždy, byli tak lehce "uhádnutelní", což je škoda..

Iwíček
11.06.2016 5 z 5

Pro mě skvělý detektivní román ze severu. Napětí až do konce.

mmmisulka.r
08.05.2016 4 z 5

Po dlouhé době velmi slušná a zamotaná krimi. Nenudila jsem se. Více již brzy v recenzi. Knižní deníček

norská literatura severská krimi norské detektivky severská literatura

Kjell Ola Dahl
norská, 1958