Iwíček Iwíček komentáře u knih

Dobronínské morytáty Dobronínské morytáty Vlastimil Vondruška

Skvělá historická detektivka, jež mě hodně bavila. Autorův styl mě již dávno zaujal. S dalšími a dalšími knihami se vyvíjí a nijak neupadá.

24.07.2017 5 z 5

Hortensie Malinová Hortensie Malinová Jitka Ludvíková

Skvělá kniha pro děti, jež dokonale pobaví i dospělého čtenáře. Rozhodně stojí za to.

21.07.2017 5 z 5

Vražda v secesní vile Vražda v secesní vile Petr Bým

Zajímavá kniha, líbila se mi, ale trošku mě zaskočila přílišná zkratkovitost. Nicméně autorův styl práce s jazykem se mi zamlouval.

12.07.2017 4 z 5

Bylinky - Léčivá moc přírody Bylinky - Léčivá moc přírody Jarmila Mandžuková

Velice zajímavá knížka, která mě překvapila svým obsahem. Nečekala jsem, že na tak malém prostoru se bude vyskytovat tolik důležitých a velice cenných informací. Vřele doporučuji čtenářům, kteří se zajímají o léčivou moc přírody.

16.06.2017 5 z 5

Příběhy ze Shakespeara Příběhy ze Shakespeara Vladimír Hulpach

Úžasné převyprávění Shakespearových her tak, aby je pochopil i dospívající čtenář. Rozhodně stojí za přečtení.

16.06.2017 5 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Musím říci, že tato kniha pro mě byla láskou na první pohled, nejprve mě uchvátila obálka a pak i anotace. Když jsem se nakonec do knihy začetla, nesmírně jsem si užívala každé slovo. Byl to pro mě obrovský zážitek plný emocí, ale také napětí a v konečné fázi i velkých překvapení. Mohu vřele doporučit. Rozhodně to stojí za to :).

12.06.2017 5 z 5

Záhada zlatodolu Záhada zlatodolu Zuzana Koubková

Skvělý historický detektivní román. Líbilo se mi, jak jej autorka zpracovala. Bylo zřejmé, že před tím, než se do jeho psaní pustila, zjišťovala si potřebné informace. Bylo to úžasné počtení a knihu mohu vřele doporučit.

24.05.2017 5 z 5

Jedinečná dovolená Franka Derricka, 82 let Jedinečná dovolená Franka Derricka, 82 let J. B. Morrison

Skvělé, vtipné a mohu říci, že určitě zkrátí dlouhou chvíli. Kniha se mi četla téměř sama a skoro každá její stránka mě neskutečně pobavila. Mohu vřele doporučit.

Chlapec a hvězdy Chlapec a hvězdy Jaroslav Seifert

Bravurně zpracovaná básnická sbírka, jež osloví jak dospělého, tak i dětského čtenáře. Mohu vřele doporučit. To jak Seifert zpracoval krásy každého ročního období je prostě dokonalé.

Dívka, která lhala Dívka, která lhala Pavel Jansa

Při čtení této knihy jsem byla mile překvapená. Podle recenzí, jež jsem si o ní přečetla, jsem byla na rozpacích, ale nakonec jsem zjistila, že mi kniha sedla. Pravda, styl nemusí sednout každému, ale mě sedl. Líbilo se mi, jakým způsobem autor knihu sepsal. Osobně jsem byla nad míru spokojená a další kniha z MOBácké edice mě rozhodně nezklamala.

Muž s nádherným hlasem Muž s nádherným hlasem Lilian B. Rubin

Skvělá kniha, ač jsem se zpočátku bála, protože jsem očekávala dlouhý rozvláčný úvod, byla jsem mile překvapená. Když jsem se pak dostala ke kazuistikám samotným, dostala jsem množství podnětů pro zamyšlení a zároveň i spoustu zajímavých odpovědí na moje zvídavé otázky.

Kosti svaté Brigity Kosti svaté Brigity Philip Freeman

Kniha se mi velice líbila. Je nevšední a originální jak svým tématem, tak i zpracováním. Detektivní zápletka a její rozuzlení mě mile překvapilo a dlouho jsem se s ničím podobným nesetkala. Milé počtení ve stylu tradiční detektivky, s nimiž se v současnosti už tak často neshledáváme.

13.05.2017 5 z 5

Démon stínů Démon stínů Lenka Dostálová

Za mě naprosto luxusní počtení. Je to již druhá kniha, kterou jsem od autorky četla a musím říci, že má talent. Příběh je napínavý a plný zajímavých zvratů, rozhodně se při jeho četbě nebudete nudit. Osobně jsem si četbu užila a autorčin styl jsem si oblíbila již ve chvíli, kdy jsem si přečetla její knihu V pasti.

09.05.2017 5 z 5

Slzy otců Slzy otců Eva Bacigalová

Velice zajímavý román plný emocí. Při čtení jsem opravdu zažila od překvapení, přes popuzení a vztak asi úplně všechno. Kniha se mi však líbila. Líbilo se mi její zpracování a i to, jak autorka pojala takovéto závažné téma. Pár chybek se v příběhu našlo, ale myslím si, že běžný čtenář je neodhalí. Za mě opravdu velice dobré dílo.

03.05.2017 5 z 5

Guns N' Roses - Příběh nejslavnějšího turné Guns N' Roses - Příběh nejslavnějšího turné Jan Kadeřábek

Moje subjektivní hodnocení této publikace je nadmíru pozitivní. Při četbě jsem si užila nevšedního koncertu, jenž jsem si mohla dopřát. Líbilo se mi, jak autor celou knihu strukturoval. Z tohoto důvodu mu nemohlo v jeho pomyslném sítu protéci nic důležitého. Byla jsem tak do detailu seznámena s historií skupiny, ale také s některými světovými událostmi. Veškeré informace mají mezi sebou určitou návaznost, z tohoto důvodu je celý obsah pevný a nikdy vám neutečou potřebné souvislosti. Knihu hodnotím krásnými a zaslouženými 100 % a vřelými doporučeními. Publikaci přeji, aby se jí dostalo celosvětového ohlasu, protože ji považuji za výbornou.

26.04.2017 5 z 5

Hříšní lidé města Písku Hříšní lidé města Písku Ladislav Beran

Velice zajímavá kniha, která je i zajímavě napsaná. Zaujal mě historický jazyk a slangové vyjadřování. Rozhodně stojí za přečtení, mohu vřele doporučit.

16.04.2017 5 z 5

Dobrovolnice Dobrovolnice Hana Hindráková

Tedy, musím říci, že tato kniha si mě opravdu získala. Líbilo se mi, jak autorka dokázala popsat situaci rozvojové Afriky. Některé situace byly velice realistické. Příběh měl spád a mohu jej vřele doporučit všem, kteří milují příběhy ze života.

16.04.2017 5 z 5

Opozdilec Opozdilec Dimitri Verhulst

Velice zajímavá, čtivá kniha, která rozhodně stojí za přečtení. Její příběh je vcelku cynický, ale i přesto se mi hodně líbil. Dlouho jsem příběh četla jako obyčejný příběh, ale když jsem se dočetla až ke konečnému doslovu, v tu ránu se můj názor na příběh změnil. Obdivuji hlavní postavu, je to fajn člověk, jenž bohužel neměl ve svém životě příliš štěstí. Jeho žena uzurpátorka rozhodně žádnou výhrou pro něj nebyla...

08.04.2017 5 z 5

Smrt pod sedmým grýnem Smrt pod sedmým grýnem Jaroslav Kuťák

Luxusní, zábavné a milé počtení od mého oblíbeného autora. Obdivuji skvělé zpracování a to, že jsem si připadala jako součást vyšetřovacího týmu. Nic nebylo ukvapené a rozuzlení jsem se dozvěděla v pravý čas.

28.03.2017 5 z 5

Děti nikoho Děti nikoho Hana Hindráková

Wau, tak tato kniha vážně stála za to. Neskutečně silný příběh od autorky, kterou jsem si již oblíbila při četbě Lovců lebek. Tato kniha je však z úplně jiného soudku a já si užila život se sirotky z Afriky. Příběh je vcelku smutný, ale pointa stojí za to... Mohu vřele doporučit. Pokud máte rádi příběhy ze života a nebojíte se reality, určitě se do ní pusťte. Garantuji, že nebudete zklamáni.

27.03.2017 5 z 5