Vražda v secesní vile

Vražda v secesní vile https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335814/bmid_vrazda-v-secesni-vile-J9V-335814.jpg 3 18 10

Mrtvý muž v přízemí secesní vily staví před vyšetřovatele zásadní otázku: je to sebevražda nebo vražda? Vyšetřování odhaluje osudy, charaktery i motivaci těch, kteří jsou s obětí nějakým způsobem spojeni, a nemalou roli sehraje také náhoda. Ta stojí i za „atentátem“, kterým se kriminalisty pokusí připravit o život jistý mladík. Všechny indicie nakonec ukazují na manžela ženy, která měla se zavražděným milenecký vztah, ale druhá vražda vyvolá překvapivý zvrat.... celý text

Lenka4
Lenka4
24.04.2023 4 z 5

Oceňuji, že autor věnoval pozornost i méně významným postavám a představil jejich minulé i současné životy. Příběh tím získal na barvitosti. A protože nechybí ani jemný humor, výsledkem je lobogo četba.

Aghatte
Aghatte
15.02.2023 1 z 5

Na knihu jsem se těšila, líbil se mi název i obálka, ale čekalo mě veliké zklamání.
Autorův ukecaný styl mi vůbec nevyhovuje, než dojdu na konec věty - a tím mnohdy i na konec odstavce - zapomenu, co tím chtěl básník říct.
Postavy povrchní, plytké, nikdo mi nijak nepřirostl k srdci, a je mi jedno, kdo koho a proč zabil. Závěrečná sepsaná přiznání tomu nasadila korunu.
Vracím do knihovny a jsem ráda, že jsem ji nezakoupila, jak bylo v plánu.

Kekik
Kekik
07.02.2022 2 z 5

Vražda v secesní vile by mohla být zajímavou knihou, ale bohužel mi vůbec nevyhovoval styl psaní. Nemám ráda dlouhá, květnatě rozvinutá souvětí. Stává se mi, že vůbec nevím, co vlastně v té větě bylo. Respektivě co tím autor chtěl sdělit. Upřednostňuji přímočarý styl psaní. Bez zbytečných odboček, nesmyslných přirovnání a jiné. Takže jsem se horko těžko prokousávala knihou. Myslela jsem si, že ji budu mít za chvíli přečtenou, ale bohužel jsem se do čtení nutila. Více než o vyšetřování jsem se dočetla o podrobném popisu všech postav, jejich životů, a velmi podrobného popisu okolí. Tyto informace vůbec nebyly potřeba znát k příběhu. Celkově zde bylo napsáno mnoho zbytečné omáčky, a to má kniha jen 172 stran a malý formát.

Nymfadora.T.
Nymfadora.T.
01.11.2020 1 z 5

Chtěla jsem zkusit další českou detektivku, ale tentokrát jsem se netrefila...nudné, zbytečné obsáhlé popisy nesouvisející s dějem, ani styl psaní se mi nelíbil ( strašně dlouhá souvětí). Tak další už ne...

knihomolka1197
knihomolka1197
21.06.2018 4 z 5

jedna zčeských detektivek, která není náročná. Odpočinkové čtení, trochu tomu chyběla akce a napětí...čekám na další knihu autora Vražda v dívčí garsoniéře, tak jsem zvědavá, jaké to bude.

bagel
bagel
11.12.2017 3 z 5

Nenáročné čtení.

SilvieK001
SilvieK001
20.07.2017 2 z 5

Trochu zmatené, ale přečtete rychle, na leto ok.

Iwíček
Iwíček
12.07.2017 4 z 5

Zajímavá kniha, líbila se mi, ale trošku mě zaskočila přílišná zkratkovitost. Nicméně autorův styl práce s jazykem se mi zamlouval.

VladiKlaisner
VladiKlaisner
19.06.2017 2 z 5

Nuda! Krimi by měla být napnutá až do poslední stránky, čtenář by měl spolu s autorem pátrat po tom kdo je vrah, mě bohužel kniha nudila. Příběh se dějově nerozvíjel, autor až moc často popisuje postavy a prostředí způsobem, který se hodí do vypravěčských románů o 500str. Děj ale minimální a nezajímavý.
Knihu jsem vybrala do Čtenářské výzvy o Praze, ale popis Prahy ani detektivní zápletka svůj účel nesplnila.

georginaa
georginaa
17.04.2017 3 z 5

Zajímavé číst o místech které možná znáte. I když příběh je smyšlený, krásné prostředí Prahy je nezaměnitelné. A jak to v detektivkách bývá, plno napětí, dohadů a rozuzlení.

české krimi české detektivky

Petr Bým
česká, 1954
2017  54%Vražda v secesní vile
2019  69%Vražda na svatbě
2018  45%Vražda v dívčí garsoniéře
2020  70%Vražda v nemocnici
2016  0%Barvy úspěchu

Kniha Vražda v secesní vile je v