Jedinečná dovolená Franka Derricka, 82 let

Jedinečná dovolená Franka Derricka, 82 let obálka knihy
Mé hodnocení:

Svérázný stařík Frank Derrick je zpět. Přestože oslavil už 82. narozeniny, je stále plný elánu. Jeho dcera v Los Angeles prožívá špatné období, a tak Frank neváhá a opouští rodnou Anglii. Co na tom, že ještě nikdy neletěl letadlem… Autor je mistrným pozorovatelem a skvělým vypravěčem lidských příběhů, do nichž tak akorát dávkuje moudrost míšenou s břitkým anglickým humorem. Lehce úsměvné, optimistické i sladkobolné… takové je stáří v podání J. B. Morrisona....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321731/jedinecna-dovolena-franka-derricka--fgd-321731.jpg 3.823

Frank Derrick 2.

Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Frank Derrick's Holiday of A Lifetime, 2015

Kniha Jedinečná dovolená Franka Derricka, 82 let

lynxir

Všeho je tam tak nějak málo: málo vtipu (žádný třeskutě ironický britský humor nečekejte), málo citu, málo sentimentu, málo smutku, málo Billa (který jediný stál za to). Jediné, čeho je přehršel, je vcelku otravné putování po hollywoodských památkách. Celkově nuda, nuda, nuda…

druzickaster
07.01.2020

Frank je prostě salámista a jen tak ho něco nerozhodí. Bavila mě jeho ztřeštěná dovolená a nakonec mi ani nevadil onen dojemný konec, sice jsem mu přál aby mohl zůstat, ale i tak, však on se tam určitě ještě podívá.

karolina0346
17.06.2019

O vážných a smutných věcech vtipně a s nadsázkou. Pěkná knížka. Líbila se mi více než první díl.

Tyrkysová
19.05.2018

Jimu Morrisonovi se opět podařilo napsat příběh, který vás současně pobaví i pohladí na duši. Tak, jak byl první díl protkán problematikou stáří a smíření se se samotou, v díle druhém naopak najdeme pocit sounáležitosti a rodinných vazeb. Frank navíc zavzpomíná i na svou minulost a nečekaně se otevře. Nechybí ani hromada dobrodružství, úsměvných situací, sebereflexe a filmových narážek. A to určitě stojí za to si přečíst!

Ťapulka
14.03.2018

Nádherná a tuze dojemná knížka! Zasmála jsem se u ní, někdy se i zasnila, a dost často jsem byla dojatá a myslela na své rodiče... Doufám, že vyjdou další příběhy Franka Derricka a já po nich pak okamžitě sáhnu a užiju si je

Iwíček
20.05.2017

Skvělé, vtipné a mohu říci, že určitě zkrátí dlouhou chvíli. Kniha se mi četla téměř sama a skoro každá její stránka mě neskutečně pobavila. Mohu vřele doporučit.

Makropulos
26.04.2017

Franka Derricka jsem si oblíbila již v první knize a teď mohu říct, že jsem si ho zamilovala. Dvaaosmdesátiletý stařík s dlouhými bílými vlasy, v havajské košili a maskáčových kalhotách vymění svoje bydlení v Anglii za to, aby mohl navštívit svou dceru, kterou potkala složitá životní situace, v Americe. Příběh je laskavý, je o rodinných vztazích, ale i o filmech, o kocourovi, je okořeněný anglickým humorem a moc dobře se čte.

Lukyy
05.04.2017

Smutně kráásná, kráásně smutná zároveň. Samozřejmě to není žádná velká literatura, ale když se vám to strefí do nálady jako mně, bude vám dobře na duši. K tomu spousta odkazů na klasické Hollywoodské filmy. Snad bude další pokračování!