Ivy Ivy komentáře u knih

Probuzení Probuzení Lisa Jane Smith

Do série Upíří deníky jsem se pustila jen kvůli televiznímu seriálu a knihy mi prostě nesedly, nedokázala jsem se začít, co stránku jsem kontrolovala jestli vím o čem čtu. Styl psaní jakým je kniha napsána mi prostě nesedí. Možná jsem taky byla hodně ovlivněna televizní podobou a tahle podoba mě spíš zklamala.

21.12.2013 2 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Když je vám třínáct nebo míň berete to jinak. To, že Bella otěhotní, přežije to, Jacob je souzen jejímu dítěti, Bella je upírka nezávislá na lidské krvi... je to taková pohádka. První díly byly fantasy, ale poslední snad napsán jenom proto aby to všechno dobře dopadlo.

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Asi nejméně oblíbený díl série, Jacob tam moc zacláněl :D.

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Četla jsem ji už dávno, několikrát a vracet se k ní zřejmě nebudu i když, co vzpomínám tak nenacházím co bych vytkla. Jo, pamatuji si. V té části, co Bellu Edward opustil jsem řvala. Umění knih rozbrečet a rozesmát si cením :).

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Díkybohu kratší jedna z těch zábavnějších knížek k maturitě.

21.12.2013 4 z 5

Všechna jeho přání Všechna jeho přání C.C. Gibbs (p)

Odpočinkové příjemné čtení. Sice ke knize mám pár výhrad, ale to bude zřejmě kvůli mým přehnaným očekáváním po prvním díle, který se mi líbil víc.

20.12.2013 4 z 5

Všechno, nebo nic Všechno, nebo nic Raine Miller

Je to příjemné čtení, které vás tak nějak pohladí po duši, protože vztah, který si mezi sebou vytvořili hlavní hrdinové nad ním se dá jen usmívat.

Nespoutaná Nespoutaná Kathryn Taylor

Trošku to unavuje. Stejný příběh pořád dokola. Někdy se podaří ho něčím oživit. Jindy bohužel ne. Super-boháč potká dívku (pokud možno ještě pannu) a nemůže jí nechat být, přestože by to bylo lepší pro její dobro. Navíc tady se ani nemusel snažit. Skočila mu do postele a roztáhla nohy raz dva ani nezaváhala. Taky mě hlavní postavy a jejich vlastnosti neupoutala natolik jako v jiných případech knih na tohle téma. Jsem ale ráda, že jsem se prokousala k druhému dílu, který byl o mnoho lepší.

Obnažená Obnažená Kathryn Taylor

Pokračování předčilo moje očekávání. Poněkud rozpoluplné pocity z prvního dílu, kdy jsem váhala zda se neušetřit dalšího ne až tolik zábavného pokračování, byly zahnány a opět se mi druhý díl líbil víc. Plus je, že spisovatelka to zbytečně neprotahovala, i když jisté části z téhle knihy bych víc rozvedla a nahradila jimi ty z prvního dílu na kterými jsem přemýšlela zda-li by nebylo lepší knihu odložit a zapomenout na ni.

15.12.2013 4 z 5

Hrana pokušení Hrana pokušení Eve Berlin

Nejdřívě jsem četla Hranu touhy a tak mi tenhle příběh v hlavních rysech téměř stejný moc neučaroval. Do třetí knihy se zřejmě pustím jen až bude opravdu velká nouze, protože sice jsme knihu ještě neotevřela ale vím, co čekat což je prostě nudné.

Jen jedno jablko denně Jen jedno jablko denně Emma Woolf

Konečně příběh, který dokazuje, že anorexie není je poblouznění mladých nespokojených holek.

Oči dokořán Oči dokořán Raine Miller

Opět se mi poslední díl série líbil nejvíce, nevím asi to nebylo zlepšení spisovatelky ve psaní, ale spíš, že příběh Bryne a Ethana konečně vrcholil - dítě, umrtní otce, svatba, únos - jo konečně se něco dělo.

15.12.2013 5 z 5

Cena za rozkoš Cena za rozkoš Nika Peas (p)

Celé mi to přijde tak nějak přitáhnuté za vlasy. Jejich příběh by mě bavil víc nebýt drastických chvil, kdy mi přišlo až neuvěřitelné, že si tohle někdo může vybájit a považovat to za důvěryhodné. Vážně? Sebrat jí dítě v zástupu právníka, téměř uhořet, dočasná ztráta zraku, ošetřování ošetřovatelem, který ve skutečnosti byl Stephan jež se snaží ospravedlnit svoje činy tím, že nic nevěděl. Ne, díky tohle má být román a né pohádka. I přes te celkový dojem absurdního děje jsem se místy bavila, což bohužel nepřevážilo nad nudnými, neuvěřitelnými pasážemi. Bohužel, sklamání po prvním díle.

15.12.2013 3 z 5

Tohle bude bolet Tohle bude bolet Nikki Sixx (p)

Knihu jsem četla v angličtině a je to prostý deník z cest doprovázený spoustou fotek, které jsou asi nejzajímavější. Po Heroinových denících jsem čekala víc.

15.12.2013 4 z 5

Dobrý v posteli Dobrý v posteli Jennifer Weiner

Ač tohle je sice román určený pro ženy, kterým holduju tak to ze začátku nebyl příběh od kterého bych čekala, že ho přečtu jedním dechem. V žádné části knihy jsme se nenudila. Cannie je výborná hlavní hrdinka. Nad jejími vtipy jsem se někdy smála nahlas až jsme pro okolí vypadala jako blbec. Spisovatelka si hezky pohrála s jejím osudem a že všechno dopadlo hezky? Nezbytná třešinka na dortu (od toho je to román určený jisté cílové skupině :)).

10.12.2013 5 z 5

Zcela bez tíže: Miriam trpí anorexií Zcela bez tíže: Miriam trpí anorexií Marliese Arold

Co se týče knihy o ppp je tohle kniha opravdu jednoduchá, a kdejaký jiný spisovatelský počin zabývající se anorexií by tuhle knihu předčil. Ale na tomhle příběhu se mi líbí, že Miriam potom, co zhubne nepadne ani na minutku svět k nohám, jak to většinou v knihách s touhle tématikou bývá.

08.12.2013 5 z 5

Lásku neutajíš Lásku neutajíš Irena Brandejsová

Když jsem byla mladší hodnotila jsem knihu jinak naž dnes. Tehdy jsem z ní byla unešená. Nyní, když jsem se k ní pokoušela vrátit nevím, co mě na ní tak bralo, ale tak to je asi u všech knih typu dívčího románu :).

08.12.2013 3 z 5

Marta v roce vetřelce Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

Jedinečný styl psaní mě u knihu udržel, příběh ani v jedné části nenudil, snad jen konec byl jiný než jsem čekala... aspoň překvapil :).

08.12.2013 4 z 5

Pro mě nejlepší kniha série. Příběh je poutavý, čtivý, nemám, co vytknout.

08.12.2013 5 z 5

Vítejte na onom světě Vítejte na onom světě Tonya Hurley

Kniha mě upoutala svým grafickým spracováním. Příběh byl taky hezký. Jen tomu, cosi chybělo. Řekla bych, že spisovatelka by vytvořila velkolepějšího díla, pustila by se tohohle tématu. Styl jakým knihu napsala byl lepší než to samotné, co napsala.

08.12.2013 3 z 5