Ivy - Příspěvky

Ukryté cityUkryté cityD. Palmer

První jsem četla 2. příbeh a pak až první. Oba příběhy byly úplně totožné, proto musím hodnotit o dost hůř. Hlavní hrdinka, když přišlo na jejího vyvoleného byla ufnukana, nesebevedomova (az to uveritelny nebylo) a furt omylala jedno a to samé. Příběh na odreagování ano, ale ne v kratším intervalu po přečtení něčeho jiného od stejné spisovatelky - zvláště když české vydání je dva v jednom tak to prostě svádí k tomu, ze jeden nebo druhy příběh (v závislosti na tom do kterého se pustite jako první) bude prostě nic moc.

22.03.2016

NávrhNávrhE. Kennedy

Tuhle knihu jse prostě potřebovala. Po dlouhé době jsem u čtení vydržela 6 hodin v kuse, nevnímala jsem okolní svět, jednoduše se bavila.
Jediným zklamaním je, že druhý díl není o Hanně a Garrettovi, protože ty dva jsou kouzelní a horkotěžko se mi s nimi loučí (i když je pravda, že si moc nedokážu představit o čem by to bylo).

15.03.2016

BouřlivákBouřlivákS. Towle

Pamatuji si, že z knihy Trable od stejně spisovatelky jsem měla stejne divný dojem. Líbilo se mi to, ne že ne, jaké každá romantika, ale je tam to něco, co mi jaksi nesedí. I tak si druhy díl přečtu.
3.65 *

Priznanie tohto mužaPriznanie tohto mužaJ. E. Malpas

Nejlepší díl série. Ava a Jesse byly tentokrát k zulibani. K tomu trochu záhady a napětí a hned to mělo jiný spád než předchozí díly. Navíc konečně odhalení ohledně Jesseho minulosti... a tak mi konečně seplo, proč se v předchozích dílech událo všechno tak jak se událo. A možná i trochu přehodnocuji svoje recenze na předešlé dva díly.
Tahle kniha si zaslouží bez konkurenčních 5* a jedno aaaach nad Jessem :).

Pod týmto mužomPod týmto mužomJ. E. Malpas

OK, pamatuju si na dojem který ve me zanechal první díl. I když je to, dávno co jsem ho četla tak silnou averzi no... na tu se nezapomíná, proto když chci hodnotit tenhle díl musím říct, ze byl o mnoho lepší. Stále si myslím , že by Ava i Jesse měly začít navštěvovat psychiatra a brát pravidelně nějakou medikaci. Ale byly společně tak nějak kouzelne šílení a v některých částech knihy jednoznačně na zabití, ze se mi z nich chtělo proskocit zdí. Ale do téhle knihy jsem se pustila hlavně proto, ze jsem mela náladu na pořádnou romantiku, kterou jsem i dostala. Navíc už jsem se konečně dozvěděli kolik Jessemu let a ted už mužů umřít v poklidu a šťastná.

PřiznáníPřiznáníA. Todd

Mám takový pocit, ze se za celých šest set stránek nic nevyřešilo. Na začátku teto knihy byly od sebe, na konci tenhle knihy spolu nejsou zas tak úplně. A je mi jasný co mě čeká v dalším díle - zas a znova k sobě a od sebe a pro jistotu třikrát do kolečka. Navíc ten důvod proč se rozešli když se konečně daly dohromady mi přišel opravdu stupidní. Všechno to, co se mi vyloženě nelíbilo se ale odehrálo az okolo 400. stránky a tak musím říct, že tři čtvrtě knihy se mi četlo velice hezky.
3,75*

PolibekPolibekA. Todd

Tessa by měla mít aspoň trochu úcty sama k sobě. Takový věci, co si nechala líbit... panebože!
Z Hardina mi bylo občas na zvracení. Nechápu jak se někdo takhle dokáže chovat k někomu, koho miluje. Snad jen malou část knihy, to byl hrdina romantické knihy, který se dal jakžtakž unést a pochopit.
Druhou knihy v pořadí si asi přečtu, abych věděla jak to bude dál. Hlavně mě zajímá, jak se vrátí k sobě, protože po tomhle si nedokážu představit za jakých okolností by bylo přijatelné aby ho Tessa vzala na milost.
3,3*

18.11.2015

Hledání vytouženého dneHledání vytouženého dneJ. Probst

Romantika jak má být. Od této spisovatelky jsem četla jen první díl Manželské smlouvy (kterou jsem naprosto milovala) a tak si mlhavě vzpomínám na jisté společné rysy, kterých se spisovatelka rozhodla držet a udělala jen dobře - dokonce mě to přivedlo na myšlenku, že bych si měla napsat taky svůj seznam požadovaných vlastností (joo, prober se, je to jen knížka -.-" :D).
Nejlepší postava knihy - jak jinak než pes :D.

11.11.2015

Adamův pádAdamův pádS. Brown

Opravdu jednoduchá oddechovka. Ničím nepřekvapila avšak přesně sedla náladě a tomu, co jsem si přečíst chtěla.
3,75*

25.10.2015

Umět milovatUmět milovatK. Cotugno

Mám neuvěřitelně ráda knihy o dětské lásce. Co si budeme namlouvat mám ráda jakékoliv knihy o lásce, natož pak ty dobré, jako je tahle.

25.10.2015

NepoučitelnáNepoučitelnáL. Raeder

Kniha je naprosto kouzelná - od začátku přes každé písmenko až do konce.
Spisovatelka se mi naprosto trefila do noty.
A pochválit musím (pro jednou) i českou obálku.

20.10.2015

Archerův hlasArcherův hlasM. Sheridan

Knihu jsem začala číst s velkým očekáváním, které sice naplněno nebylo, sem tam mi něco nesedělo, ale přesto to byla úžasná kniha.
Archera si prostě nejde nezamilovat. Příběh je krásný čtivý, dotkne se na správné místě.
4,99* :)

17.10.2015

Příliš mnoho KateřinPříliš mnoho KateřinJ. Green

Ze začátku bylo težké se naladit na intelektuální vlnu vypravěče.
Častokrát jsem četla knihu na cestách, a jak už to u knih od J. Greena bývá, musela jsem se trochu kontrolovat, abych se nesmála nahlas a udržela svoje emoce jen při přihlouplém úšklebku pobavení.
Hodně mě bavily poznámky po čarou (konečně někdo, kdo se jich nebojí).
S Colinem bych se v reálném životě velice ráda setkala, vést konverzaci s někým takovým by stálo určitě za to. Takže... je tu někdo, kdo je ne-génius ale zázračné dítě, mluví 6 (pamatuji si to dobře?) jazyky a přečte průměrně 400 stran za den?
*pětvysmátýchhvězdiček:)* 5

15.10.2015

Nečekané setkáníNečekané setkáníG. McHugh

Hned od začátku mi bylo jasné, že spisovatelka vsadila na jistotu.
Super-sexy milionář - ano, krásná-super-kost kvůli které by se kluci pobili - ano, idiot s kterým ta super-kost chodí - ano, podvádí jí - ano, je debil - ano, přejete si už od začátku aby se konečně rozešli - ano...
Rozejdou se? Hahaha - ano, na poslední stránce, jak jinak samozřejmě.
Cítím mírné zklamání, zvláště, když jsem si knihu koupila a teď jí budu mít doma, ale tuším, že v dalších dílech to spisovatelka teprve pořádně rozjede.
Mírně lepší 4* :)

07.10.2015

Rubínový kruhRubínový kruhR. Mead

Bylo to hezké zakončení.
SPOJLER,
Ale stejně... u mě bude tahle série bude vždycky až v závěsu za VA. Pokaždé, když se v knize vyskytly Rose a Dimitrij mi tak trochu poskočilo srdce a brala bych pokračování, kde budou mít svatbu a děti a domek s bílým plotem (protože je nespravedlivý, že Sydney a Adrian to všechno měly... :D).

04.06.2015

PannaPannaR. Sanghani

Kniha obsahuje téměř všechny trapasy, co si představím, že se mohou stát populaci holek od puberty do 21 let. Což bylo místy neuvěřitelný, trapný ale taky zatraceně k popukání.

Bez ohledu na to zda máte ty nejhorší časy puberty a přechodu do dospělosti ještě před sebou nebo na ně jen s červenými tvářemi a protáčením očí vzpomínáte určitě se v knize najdete. Minimálně jednou mě to donutilo si oddechnout a setřit z čela pomyslný pot s pomyšlením na to, že v tom (velké ufffff....) nejsem sama.

Rozhodně připisuju body za odvážnost se kterou se spisovatelka pouštěla do popisování i těch sebetrapnějších chvíly na které normální člověk chce jen zapomenout.

Jsem ráda, že hlavní hrdinka Ellie rozhodně patřila do mojí věkové kategorie a facebookové generace, protože ano kniha by se dala přirovnat k Bridget Jonessové, ale tohle je rozhodně přijatelnější a aktuálnější pro někoho komu bohužel táhne na dvacet jako mě.

Rozhodně bych si přečetla pokračování, protože vtipných a odvážných knih jako je tahle se mi pod ruku dostalo pomálu.

05.04.2015

Čísla – Na útěkuČísla – Na útěkuR. Ward

Příběh je to strašně ponurý a smutný. Celou dobu jsem doufala, že se Jem o Pavoukově smrti mýlí... ale bohužel. Závěr knihy byl zajímavý, a rozhodně dokázal vzbudit mojí zvědavost... takže si další díl přečíst musím :)...

DeliriumDeliriumL. Oliver

V průběhu čtení jsem si říkala, že je to až moc zdlouhavé, ale naprosto detailně vám to popíše antiutopický svět, z kterého opravdu mrazí v zádech. Byla jsem téměř rozhodnutá, že si další díl nepřečtu, nebo přečtu až za hodně dlouho... ale... ten konec? Už jen proto abych se dozvěděla jak to bude dál si pokračování musím přečíst... zvláště pak proto, že si musím potvrdit, že anotace na druhý díl je určitě špatná a Alex neumře! (že ne prosíííím)

PrincPrincS. Reynard

Tak jako mi celá Gabrielova trologie učarovala, tak tohle dílko mi k srdci nepřilnulo ale vůbec. Kdyby se tam místy neobjevily Gabriel a Julie a nemělo to jen okolo sto stránek, zřejmě bych to ani nedočetla, protože mě ta kniha nevtáhla do děje a postava Prince mě rozhodně nezaujala.
Ze zvědavosti si ale asi další díl přečtu (nebo se o to aspoň pokusím).

ZaslíbeníZaslíbeníA. Adornetto

Musím říct, že celá série je něco opravdu originálního. Jistě, je spousta knih o andělech, ale ne o takových jako jsou v této série. Ze začátku mi přišlo, že zapojit do toho všeho Boha není zas tak zdařilé, ale ke konci jsem musela změnit názor a zdá se, že přesto tohle dělá knihu tak výjmečnou.
Poslední díl, byl napínavý a hlavně místy smutný. Trošičku mě štvalo jak tam muselo umřít a trpět tolik lidí pro lásku dvou jiných, ale je pravda že i Xavier a Beth si v sérii lecčím prošly a jsem jedině ráda, že to spisovatelka neměla nutkání protahovat a ukončila příběh (a co je hlavní) štastně. Trochu mi nakonec chybělo shledání Gabriela, Ivy a Beth.
Stejně jako dvě knihy předtím i teď je Gabriel můj nejoblíbenější archanděl a je jen škoda, že se v příběhu neobjevuje zásadněji a víc, příběh o něm by mě taky rozhodně zajímal.

Na hraně věčnostiNa hraně věčnostiJ. A. Redmerski

Miluju road-trip knihy. První díl byl opravdu něco, v tomhle mi trochu vadilo, že se ve vyprávění spisovatelka s hlavními postavami nezdržela na některých místech déle. I když je jasné, že jenom o cestování to nemělo být. V tomhle díle se toho udála hodně, možná že na jednu knihu až moc... Každopádně všechny události tak nějak zapadly na své místo. Hodně se mi líbil epilog. Nemám moc ráda natahování sérií, ale možná by mi nevadil další road-trip v podání Lily a Gavina. Navíc Camryn a Andrew jsou naprosto kouzelní, hezky četlo o jejich pohádkovém vztahu navzdory všemu, co se stalo.

18.03.2015

Esej o tragédiiEsej o tragédiiE. LaBan

Ve svém konci tenhle příběh byl opravdová tragédie. A možná i zbytečná. Pořád jsem si říkala, že je Tim až moc posedlej a otrvanej se svýma očima, měl nosit slunečný brýle ne...? A ono to dopadne takhle... Kniha to byla úžasná, i s tím otevřeným koncem (které nemusím), ale stejně bych brala pokračování, kde by Daisy a Duncan byly spolu a měly svoje 1,4 dítětě, Timovi se vrátí zrak a s Vanessou odejdou za západu slunce žít šťastně až do smrti...

17.03.2015

Trhni si!Trhni si!A. Kabeláčová

3,25*
Ze začátku mě kniha bavila. Mia je zajímavá, ztřeštěná, má výborný slovník (na to je poznat, že je to český originál - tak květnaté nadávky a jízlivosti, to umí málokterý jazyk :D). Jen mě mrzí, že se tam na to, že to má téměř čtyři sta stránek nic neděje, nějaká ostřejší zápletka nebo něco... prostě nic. Menší pokusy o jakési oživení - hádka s Bradem a Miina matka - vyšly vniveč. Bohužel to ke konci už začalo nudit a posledních sto stránek jsem prolítla v rychlosti.

18.02.2015

Ohnivé srdceOhnivé srdceR. Mead

Hned ze začátku jsem si pomyslela áá pohled Adriana, něco mi říká, že tahle kniha se mi bude líbit. Líbila se mi, zatím asi nejlepší ze série (ještě jsem nečetla zbylé díly), ale ten konec? Sydney jsem koncem předchozího dílu konečně vzala na milost, a tenhle díl mě donutil si ji jako hlavní hrdinku oblíbit ještě víc, ale ta její alchymistická banda... Hrůza děs, opravdu jsem zvědavá na další díl.
Eddie a Jill se konečně dočkali své chvilky, a byli naprosto roztomilý. Všechno to bádání, povstalci, kouzla a vztah Adriana a Sydney vytvořili nádherný příběh, jen ten konec... Nemůžu se dočkat až se mi dostane pod ruku další díl (což bude na můj vkus až za příliš dlouhou dobu).
I když vím, že to všechno dopadne dobře (anotace na poslední díl tvrdí, že jsou A. a S. manželé :3) jsem opravdu zvědavá čím mě R. Mead překvapí, protože vždycky přijde s něčím novým.

14.02.2015

Jednou ano, dvakrát neJednou ano, dvakrát neC. Busby

Určitě jedna z nejlepších knih, co jsem tenhle rok četla (vím, je únor, ale jsem si jistá, že tuhle knihu jen máloco tento rok překoná). Kniha se mi líbila od první věty až po tu poslední. První půlka kniha byla zajímavá, druhá naprosto neočekávatelná a nepředvídatelná. Když jsem knihu četla, myslela jsem si jak vím jak to všechno dopadne (ne, nevíš nic -.-"). Miluju šťastné konce, a strašně bych si přála aby tohle dopadlo líp, ale myslím, že kdyby to opravdu dopadlo líp už by ten příběh ztratil to něco, kvůli čemu se mi tak líbil.
Škoda, že nemůžu dát víc hvězdiček.

12.02.2015

VytouženýVytouženýJ. Kenner

Hned z kraje knihy mě hodněkrát napadlo se čtením seknout. Takže se musím plácat po rameni, že jsem to vydržela (protože to není moje parketa číst něco, co mě nebaví) a nakonec jsem za to celkem ráda. Ne, že by to byl příběh, který by si nikdo neměl něchat ujít. Ale hezký příběh to byl. Když jsem se přehoupla přes tu míň zábavnou část, příběh mě pohltil a nakonec i bavil. Určitě by to bylo zajímavější kdyby spisovatelka víc rozvedla tu jejich zločineckou akcičku, protože je opravdu škoda, že to všechno proběhlo tak rychle a jednoduše, ale co... kniha je romantikou, s tím učel splnila a nějakou detektivně akční zápletku čert vem i když mi tam trochu chyběla.

10.02.2015

Zlatá lilieZlatá lilieR. Mead

Začátek knihy měl trochu pomalejší rozjezd. Ne, že by byl napsaný hůř nebo méně zajímavěji než zbytek, ale chybělo tam trochu té akce. Když jsem se přehoupla přes polovinu všechno to nabralo jiné rozměry a druhou polovinu knihy jsem přečetla během pár hodin, kdežto tu první jsem četla několik dní. Než jsem se pusitla do knihy Sydney jsem moc k srdci (tak jako Rose a Dimitrije) přirostlou neměla. To se po dokončení knihy změnilo. Vážně, jsem zvědavá kam se bude ubírat další díl. Zdá se, že spisovatelkou toho umí mnoho ale jedno, co svede jistojistě nejlíp je vzbudit zvědavost na posledních stránkách knihy.
P.S. Na můj vkus tam bylo málo Dimitrije :( :D.

31.01.2015

Eleanor & ParkEleanor & ParkR. Rowell

Knihu jsem dostala pod stromeček a čekala jsem od ní úplně něco jiného než jsem dostala. A jsem s tím naprosto spokojená. Kniha je označena jako dívčí román jen z důvodu, že se tam nedějou žádné ostřejší scény, ale myslím, že by si jí měl přečíst i člené kategorie romány pro ženy aby si znovu připomněli jak krásná, roztomilá, nevinná a dechberoucí umí být láska.
Věta: "...že když se poprvé vezmou za ruce, připraví to o dech i čtenáře." je naprosto pravdivá. Konečně anotace, která splnila to, co slibovala a obstarala parádní čtenářský zážitek :).
Na jednu stranu nenávidím ten otevřený konec, protože mi nikdo nemůže s jistotou říct jak to s nimi dopravdy dopadlo. (A ano vyvádím tu kolem imaginárních postav z knihy.) Na druhou stranu se mi líbí to, že konec je opravdu otevřený a není to kvůli tomu aby si čtenáři přečetli další díl série. Holt si pustím mysl na procházku a fantazii vezmu do party :).

28.01.2015

TrableTrableS. Towle

Prvních asi sto stránek jsem doslova hltala, jenže pak se příběh začal ubírat směrem, který bych zhodnotila ne jako úplně vydařený, protože jsem čekala úplně něco jiného. Asi zůstanu někde na půli cesty a nedokážu se rozhodnout jestli se mi kniha líbí nebo ne. Navíc byl příběh tolik plný okatých klišé, na druhou stranu je to silné téma, které se každého určitě dotkne. Už jen to abych se dozvěděla jak to nakonec dopadne mě donutilo knihu dočíst.

26.01.2015

SvedenáSvedenáK. Taylor

Ani nevím, proč se mi předchozí díl tak nelíbil, když si tak čtu svůj komentář k předchozímu dílu asi jsem musela mít hodně blbou náladu :D. Celá série je fajn, jsem ráda, že spisovatelka neměla potřebu ji ještě víc natahovat. Jistě není to nic převratného, ale kniha mě číst bavila, příběh by zajímavý, roztomilý a skvěle jsem si u toho oddychla.

24.01.2015

1 2 3 4 5 6