Ivy Ivy komentáře u knih

Easy? Easy? Tammara Webber

Opravdu pěkný emotivní příběh. Reálné okolnosti, které se tam odehrávají, normální vlastnosti postav přidávají jen plusy příběhu, který mě okouzlil. Při čtení jsem se nemohla odtrhnout a ráda se ke knize vracím :).

27.12.2013 5 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Když je vám třínáct nebo míň berete to jinak. To, že Bella otěhotní, přežije to, Jacob je souzen jejímu dítěti, Bella je upírka nezávislá na lidské krvi... je to taková pohádka. První díly byly fantasy, ale poslední snad napsán jenom proto aby to všechno dobře dopadlo.

21.12.2013 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Tuhle knihu mohu číst dokola a dokola a zřejmě mě nikdy neomrzí. Což je, co říct vezmu-li v potaz můj vztah k povinné četbě k maturitě :D. Podle mě nejpovedenější příběh od Austenové. Zkoušela jsem i její další díla, ale žádný mě neupoutal abych ho dočetla nebo se k němu vrátila.

01.12.2013 5 z 5

Gabrielovo Inferno Gabrielovo Inferno Sylvain Reynard

Přečteno během pár dnů takže si dokážete představit jak mě kniha bavila. Líbilo se mi jak se jejich vztah vyvýjel. Nejdřív po ní štěkal a choval se jak osel a pak jí na rukou nosil - pro duši jako je ta moje to byl blahodárný balzám. Teším se na další díl :).

28.11.2013 5 z 5

Bouřlivák Bouřlivák Samantha Towle

Pamatuji si, že z knihy Trable od stejně spisovatelky jsem měla stejne divný dojem. Líbilo se mi to, ne že ne, jaké každá romantika, ale je tam to něco, co mi jaksi nesedí. I tak si druhy díl přečtu.
3.65 *

Pod týmto mužom Pod týmto mužom Jodi Ellen Malpas

OK, pamatuju si na dojem který ve me zanechal první díl. I když je to, dávno co jsem ho četla tak silnou averzi no... na tu se nezapomíná, proto když chci hodnotit tenhle díl musím říct, ze byl o mnoho lepší. Stále si myslím , že by Ava i Jesse měly začít navštěvovat psychiatra a brát pravidelně nějakou medikaci. Ale byly společně tak nějak kouzelne šílení a v některých částech knihy jednoznačně na zabití, ze se mi z nich chtělo proskocit zdí. Ale do téhle knihy jsem se pustila hlavně proto, ze jsem mela náladu na pořádnou romantiku, kterou jsem i dostala. Navíc už jsem se konečně dozvěděli kolik Jessemu let a ted už mužů umřít v poklidu a šťastná.

Přiznání Přiznání Anna Todd

Mám takový pocit, ze se za celých šest set stránek nic nevyřešilo. Na začátku teto knihy byly od sebe, na konci tenhle knihy spolu nejsou zas tak úplně. A je mi jasný co mě čeká v dalším díle - zas a znova k sobě a od sebe a pro jistotu třikrát do kolečka. Navíc ten důvod proč se rozešli když se konečně daly dohromady mi přišel opravdu stupidní. Všechno to, co se mi vyloženě nelíbilo se ale odehrálo az okolo 400. stránky a tak musím říct, že tři čtvrtě knihy se mi četlo velice hezky.
3,75*

Umět milovat Umět milovat Katie Cotugno

Mám neuvěřitelně ráda knihy o dětské lásce. Co si budeme namlouvat mám ráda jakékoliv knihy o lásce, natož pak ty dobré, jako je tahle.

25.10.2015 5 z 5

Zaslíbení Zaslíbení Alexandra Adornetto

Musím říct, že celá série je něco opravdu originálního. Jistě, je spousta knih o andělech, ale ne o takových jako jsou v této série. Ze začátku mi přišlo, že zapojit do toho všeho Boha není zas tak zdařilé, ale ke konci jsem musela změnit názor a zdá se, že přesto tohle dělá knihu tak výjmečnou.
Poslední díl, byl napínavý a hlavně místy smutný. Trošičku mě štvalo jak tam muselo umřít a trpět tolik lidí pro lásku dvou jiných, ale je pravda že i Xavier a Beth si v sérii lecčím prošly a jsem jedině ráda, že to spisovatelka neměla nutkání protahovat a ukončila příběh (a co je hlavní) štastně. Trochu mi nakonec chybělo shledání Gabriela, Ivy a Beth.
Stejně jako dvě knihy předtím i teď je Gabriel můj nejoblíbenější archanděl a je jen škoda, že se v příběhu neobjevuje zásadněji a víc, příběh o něm by mě taky rozhodně zajímal.

01.04.2015 5 z 5

Trable Trable Samantha Towle

Prvních asi sto stránek jsem doslova hltala, jenže pak se příběh začal ubírat směrem, který bych zhodnotila ne jako úplně vydařený, protože jsem čekala úplně něco jiného. Asi zůstanu někde na půli cesty a nedokážu se rozhodnout jestli se mi kniha líbí nebo ne. Navíc byl příběh tolik plný okatých klišé, na druhou stranu je to silné téma, které se každého určitě dotkne. Už jen to abych se dozvěděla jak to nakonec dopadne mě donutilo knihu dočíst.

26.01.2015 4 z 5

Bezhlavě Bezhlavě S. C. Stephens

Nevěra nikdy nebude populární téma... hlavně pro mě ne. Knihu jsem četla nezvykle dlouho. A bude rozhodně tím, že mě prostřední část příběhu zas tak nebrala. A to hlavně díky Kieře. Ano, po dlouho době mi hlavní hrdinka moc nesedla, párkrát by si opravdu zasloužila cihlou mezi oči. Nemám ráda nevěru a když už na nevěru dojde ještě víc nemám ráda lhaní. Proto, ve větší části knihy jsem měla přímo osypky z toho jak se Kiera chovala, jak zatloukala a podobně. Celou dobu co byla Kiera na půl cesty mezi Dannym a Kellanem jsem se pořád nemohla rozhodnout s kým by (podle mě) měla zůstat.
U hodnocení jsem trochu váhala, přeci jenom mě téměř polovina knihy nudila. Ale konec, Kellan a Denny to vylepšily takže proto čtyři hvězdičky. Spisovatelka si mě získala jak z toho dokázala vybruslit a taky tím, že knihu ukončila a i když napsala pokračování první díl může stát sám o sobě (a stejně tak i další díl).

22.01.2015 4 z 5

Podlehni Podlehni Maya Banks

První kniha z téhle série a stejně tak i druhá je spíše o rozmlouvání a pocitech. Na nějakou větší zápletku není místo. Všechny ty rozhovory, jak se pořád museli o všem několikrát ujišťovat, opakovat jednu věc dokola... to mě po chvilce začalo nudit i když i tak to bylo v různých částech příběhu zajímavé.

04.01.2015 3 z 5

Život sira Alexandra Fleminga Život sira Alexandra Fleminga André Maurois

Knihu jsem nepřečetla celou, pouze mi posloužila jako zdroj při zpracování zápočtové práce. Normálně bych se k ni jistojistě nedostala ale určitě ji doporučuju. Je dost obsáhlá a najdete tam kdejakou maličkost o A. Flemingovi - ke zpracování nějaké práce naprosto perfektní.

02.12.2014 5 z 5

Učitele nesmíš milovat Učitele nesmíš milovat Brigitte Blobel

Rozhodně nejsem cílová skupina pro kterou kniha byla napsána. Chtěla jsem dát průměrné tři hvězdičky, ale nějak se mi nelíbil ten konec. Trochu jsem v průběhu čtení pomýšlela na to, že se vyplní ten sen, který se jí zdál a umře. Ne, že bych jí to přála. Ale bylo by to originální*. Celkový dojem je takový, že kdybych to četla když mi bylo 11 let asi by se mi to líbilo (i když si matně vzpomínám, že v té době jsem o knihy ani nezvadila). Teď knihu prostě neocením. Škoda, protože bych si ráda přečetla nějakou dobrou romantiku na téma vztah učitel-studentka.
*jistou originalitu ten příběh měl, a to, že neskončil a žily šťastně až do smrti, což je neobvyklé a vzácné tudíž i originální, ale i přesto to nestačilo

28.11.2014 2 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Už spoustu lidí mě na tuto knihu odkazovaly. Jak je dobrá, příběh je fajn a tak. Je to jedna z knih k jejíchž přečtení jsem potřebovala vidět film. Proč ne. Zkusím film, třeba se utvrdím v tom, že je dobře, že jsem se vyhýbala knize tak dlouho.
V době kdy kniha byla na pultech čerstvě si dobře vzpomínám jak jsem jí viděla v knihovně (ještě na dětském oddělení - což je čtyři roky zpět) a v té době jsem byla moc zakoukaná do upírů tak jak jsem vykreslila S. Meyer, že jsem knihu degradovala (aniž bych ji četla) jako pouhou napodobeninu, nebo jak už bývá zvykem, že vyšla jen kvůli tomu, že bylo tohle téma v kurzu. Jak jsem se pletla.
Kniha se mi líbila víc než film. Z důvodu že tam bylo víc scén, kdy to mezi Rose a Dimitrijem jiskřilo. Rose je taková správná, jde proti proudu, je zapálená, oddaná, zábavná a vždycky v akci. Je fajn číst o hlavní hrdince holce, která je ta co utočí, je drzá vždycky ve středu akce. A Dimitrij? Stačilo k téhle postavě připsat hercovu tvář, a získal si mě.
Jasných pět hvězdiček (ani jsem nezaváhala). Už se nemůžu dočkat až si přečtu další díl, a pak další a další :).

19.09.2014 5 z 5

Remy Remy Katy Evans

Kdo by od knihy čekal trochu víc pokračování příběhu Brook a Remyho, bude jistojistě zklamán. Spíš jsem si od knihy slibovala, že se dozvím jak to bylo dál. Takže z části zklamaná jsem, nicméňe bylo i zajímavé číst příběh z pohledu Remyho.

23.08.2014 4 z 5

Záhrobie Záhrobie Alexandra Adornetto

Po přečtení prvního dílu jsem se nadšeně pustila do druhého a no... nadšení mě postupem čtení pomalu ale jistě opouštělo. Změna prostředí, kde se děj odehrává se mi nezdál jako úplně zdařilý krok. Po téměř nesmysluplném důvodu, proč Jack Beth unese jsme se ocitly v Zásvětí. Celé Zásvětí bylo pro mě těžké si představit. A navíc všichni ti záporňáci na jednom místě, nic pro mě. Na druhou stranu tam bylo spoustu momentů, kdy jsem se při čtení bavila i když v určité části knihy jsem byla rozhodnutá, že si třetí a poslední díl rozhodně nepřečtu, ale konec mi zase přidal na zvědavosti takže ano, až se mi dostane další díl pod ruku pustím se do něj.

20.08.2014 3 z 5

Pýcha a rozkoš Pýcha a rozkoš Sylvia Day

Naopak přestože nejsem vůbec žádnou příznivkyní historických románů tenhle se mi vcelku líbil. Se začátkem jsem musela trochu bojovat, protože to nebylo téma o kterém bych dvakrát chtěla číst, ale přišla mi pod ruku v knihovně tak proč ne, že. Asi po kolem padesáté stránky mě to opravdu chytlo a celý zbytek knihy jsem četla rychleji než těch prvních padesát stránek. A nakonec nebylo to jen nudné shledání dvou spříznených duší, ale byla tam i zápletka, která to celé zpestřila :).

10.08.2014 4 z 5

Gabrielův Ráj Gabrielův Ráj Sylvain Reynard

Nemám co vytknout. Výborný konec. Nakonci mi sice chyběli stránky, které číst dál, ale to tak bývá u krásných příběhů.

29.07.2014 5 z 5

Za facku Za facku Eva Urbaníková

Celou dobu, co čtete čekáte, kdy už ji konečně uhodí a jak to bude dál. V tomhle ohledu jsem byla vcelku zklamaná, že se všechno odehrálo až ke konci knihy a na víc nezbyly stránky. Taky jsem to čekla o kapánek víc dramatičtější - přijde mi, že se to tam všechno řešilo tak nějak v poklidu. Ale i tak má kniha něco do sebe. Je to takové sáhodlouhé vyprávění. Pochopíte na tom situaci žen, které se dostávají do podobných situací.

25.07.2014 3 z 5