Učitele nesmíš milovat

Učitele nesmíš milovat https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30802/ucitele-nesmis-milovat-30802.jpg 3 44 7

Studentka Julie se zamiluje do svého učitele němčiny. Po delší době mezi nimi vznikne vztah, který se snaží držet v tajnosti. Vše se dozví Štěpánova bytná, největší drbna v okolí, která se zná s ředitelem školy. Štěpán se rozhodne raději vztah ukončit, problémům a komplikacím ani jeden neuniknou.

Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Egmont (ČR)

Einen Lehrer liebt man nicht

dooky
24.07.2023 3 z 5

Knížku jsem četla kdysi dávno jako školou povinná holka. Tenkrát mě oslovilo to zakázané téma a když jsem na ní nyní po nějakých necelých 20 letech znovu narazila, musela jsem si nostalgicky zavzpomínat. Je to malá knížečka na dvě hodinky, ale i po těch letech to mělo pro mě své kouzlo.

bibi 24
25.08.2015

Neznáte prosím někdo knihu s podobným námětem?

Ivy
28.11.2014 2 z 5

Rozhodně nejsem cílová skupina pro kterou kniha byla napsána. Chtěla jsem dát průměrné tři hvězdičky, ale nějak se mi nelíbil ten konec. Trochu jsem v průběhu čtení pomýšlela na to, že se vyplní ten sen, který se jí zdál a umře. Ne, že bych jí to přála. Ale bylo by to originální*. Celkový dojem je takový, že kdybych to četla když mi bylo 11 let asi by se mi to líbilo (i když si matně vzpomínám, že v té době jsem o knihy ani nezvadila). Teď knihu prostě neocením. Škoda, protože bych si ráda přečetla nějakou dobrou romantiku na téma vztah učitel-studentka.
*jistou originalitu ten příběh měl, a to, že neskončil a žily šťastně až do smrti, což je neobvyklé a vzácné tudíž i originální, ale i přesto to nestačilo

1v8na
07.08.2014 3 z 5

námět to byl celkem dobrý, ale nějak mi v té knize něco chybělo

evans100
21.03.2013 4 z 5

Pěkná knížka, přečetla jsem jí za jeden večer. Trochu smutný konec ale kniha se mi líbila

Katee
23.08.2011 5 z 5

Je to fakt zajímavé, a taky smutné

fransi
21.04.2011 4 z 5

Dobře se četla

Brigitte Blobel
německá, 1942
1997  65%Učitele nesmíš milovat
1994  65%Tanec za jedna, matika za pět
1999  79%Ty máš ale odvahu!
1995  72%Moje krásná sestra
1997  76%Sářin sen

Kniha Učitele nesmíš milovat je v