Moje krásná sestra

Dana je tlustá, ošklivá a nespolečenská dívka – alespoň si to o sobě myslí. Je pravým opakem své starší sestry Beáty, která je naopak naprosto dokonalá – krásná, štíhlá, chytrá a vtipná. Dana je díky své sestře zbytečně zakomplexovaná a všechny své nevyřčené problémy řeší jídlem. Nejednou se setkala s opravdu skoro dokonalým klukem, ale většinou se s ní bavil jen kvůli její sestře, ke které se chtěl vetřít přes Danu. V tomto ale kluci většinou dost podstatně chybovali, protože obě sestry spolu moc dobře nevycházely a panovalo mezi nimi velké napětí. Propast mezi nimi ještě prohlubovali jejich rodiče, kteří Beátku ve všem upředňostňovali a byla pro ně téměř modlou, zatímco Dana byla přítěží. I jejich vinou se Dana cítila bezcenná a zbytečná. Jednoho dne se ale zčistajasna rozhodla, že změní svůj život a začne hubnout. Pečlivě prostuduje kalorické tabulky a všelijaké příručky na hubnutí a pustí se do toho. Všechny metody jí ale připadají příliš zdlouhavé, nedbá svého zdraví a téměř přestane jíst. Její jedinou stravou zůstanou suchary. Každý den si v zrcadle prohlíží své tělo a s překvapením sleduje rychlý úbytek kilogramů. Za několik týdnů je sice štíhlá a může si dovolit nosit úplé oblečení, ale její zdravotní stav je velmi vážný. Většinou se cítí hodně slabá, má bílou až průsvitnou kůži a často omdlévá. Jednou omdlí ve škole a učitel k ní zavolá lékaře. Ten je šokován jejím rychlým úbytkem kilogramů a stanoví jí diagnózu – chorobné nechutenství. Ještě více je šokován přístupem rodičů, kteří si nepříznivých změn na své dceři ani nevšimli. Dana je umístěna do nemocnice na léčení. Tam pozná spoustu případů opravdu nemocných lidí a je jí trapné, že ona, která byla vždy fyzicky zdravá, se sama o své pevné zdraví tak drasticky připravila. Utrpení z léčebné kůry jí zpříjemňuje její nový přítel Tomáš, který kdysi chodil s Beátou a Danu si zamiloval ještě když byla tlustá a ošklivá, ale ona byla tehdy tak zabrána do svých komplexů, že neměla náladu si ho všímat....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/98_/98566/moje-krasna-sestra-oGG-98566.jpg 3.537
Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, Albatros (ČR)

Meine schöne Schwester, 1989

Kniha Moje krásná sestra

Sixtinka144
09.06.2016

Když jsem si tuto knihu kupovala neslibovala jsem si od ní nic velkého. Obyčejná kniha, nic moc zajímavý obal, né moc slavná autorka, příběh tuctový. Ale když jsem jí začala číst začínala jsem se s Danou soucítit. Příběh mě velice zaujal a proto jí dávám pět hvězd.

Luccy78
05.07.2015

Hodně dobře zpracovaná knížka, která odhaluje problematiku Anorexie. Problém, o kterém se moc nemluvilo, ale je hodně aktuální a hodně nebezpečný, zvláště u mladých holek, na které v módních časopisech vykukují modelky s "dokonalým" tělem. Jak rychle tato nemoc dokáže člověka pohltit a je jen velmi těžké se z jejího sevření osvobodit. A to se povede pouze 30% nemocným s tím, že je to doživotní boj. Doopravdy kniha k zamyšlení..

Necromortis
05.05.2015

A přesně tohle se děje dnes a denně ve spoustě rodinách, někdy je to ještě horší.

Evča98
16.11.2014

Zajímavá kniha. Čekala jsem že to bude o ničem, ale kniha se mi nakonec líbila :)

Athena
09.03.2012

Úžasné, zezačátku jsem si říkala jak se mohli takové upjaté věci stát a jak můžou mít postavy tak zarážející povahu, ale asi od poloviny celý příběh nabral zajímavější a reálnější směr. Ze začátku jsem si říkala: "To bude nízké hodnocení taková slátanina." ale ten konec mě přesvědčil a nakonec dávám o dvě hvězdičky víc, než jsem měla v plánu.

Brigitte Blobel
německá, 1942