Ty máš ale odvahu!

od:


KoupitKoupit eknihu

Už jste někdy přemýšleli o tom, k čemu je třeba největší odvahy? K přemožení přesily, překonání nebezpečí, nebo vlastního strachu? Desetiletý Niko strach má. A čím dál tím větší. Pokazil písemku z matematiky, a tak může zapomenout na oslavu svých narozenin. Proto se tajně vypraví do kabinetu a výsledky příkladů v písemce opraví. Z okna kabinetu vidí, jak starší kluci bijí jeho spolužačku Julku. Jenže jeden z nich uviděl i Nika. A tak netrvá dlouho, a začnou vyhrožovat i jemu. Nejradši by se se vším svěřil, ale to by zároveň musel říct, co dělal v kabinetu. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26234/ty-mas-ale-odvahu-26234.jpg 3.816
Orig. název:

Du hast aber Mut!

Žánr:
Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Amulet
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Přidat komentář
stetty
27.06.2015

Tato kniha byla taky má povinná četba ve škole. Tato knížka není moc pro děti, ale starší děti by ji měli přečíst, protože je plná ponaučení.

kulihrasek
09.03.2014

Knížku jsme četli ve škole při čtení celá třída. Kniha mě ze začátku moc nevzala, ale dala jsem jí šanci a četla si ji napřed. Udělala jsem dobře :) Knížku jsem přečetla v jedné hodině, moc mě bavila. Je hodně reálná, což se mi moc líbilo - není to žádná smyšlená pohádka o princeznách, Nikovi se dějí věci, bez kterých by se rád obešel, což s ním máme asi všichni stejné. Je to hodný, docela prostý kluk až na ten podvod s písemkou - to nemusel. 5 hvězdiček ale nedávám, protože mě neuchvátily obrázky. Doporučuji si přečíst, knížka zaujme a je velmi poučná - já osobně jsem se od ní nemohla odtrhnout.

smisek171
17.04.2012

Mě se kniha líbila. Příjemná změna. Nevím jestli já bych měla odvahu promluvit takže Niko má můj velký obdiv. No a k tahákům: kdo je nepoužil je vážně skvělej (já jsem je použila). Neseděl mi Nikův věk, protože tam slavil 10 narozeniny, ale ty příklady bych nespočítala a to mi je 12...

Mel

Knihu jsem četla už hodně dávno, ale pamatuji si ji dodnes. V té době na mě působila velmi poučně, ale zároveň jsem z ní byla trochu vyděšená.

Štítky

šikana

Autor a jeho další knihy

Brigitte Blobel

Brigitte Blobel
německá, 1942

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Přečtených33x
v Doporučených1x
v Knihotéce5x
v Chystám se číst2x
v Chci si koupit1x