Záhrobie

Bethany sa pomaly spamätáva z vyčíňania mocného démona Jaka Thorna. Život v mestečku Venus Cove sa vracia do starých koľají. Nikto netuší, že Jake pripravuje pomstu štýle – na Dušičky, v deň, keď sa stretáva svet mŕtvych so svetom živých, využije príležitosť a Bethany unesie do záhrobia. Milosrdný anjel však vo svete číreho zla nemôže žiť večne a je iba otázkou času, kedy dôjde k rozhodujúcemu stretnutiu medzi pekelnými a nebeskými mocnosťami. Svet stojí na pokraji apokalypsy. Ktorá strana prejaví viac odvahy v rozhodujúcich okamihoch? Nepohltia pekelné plamene nakoniec aj tú najčistejšiu lásku? Xavier, Gabriel a Ivy sú rozhodnutí nájsť Bethany, no pekelné brány sa neotvoria pred hocikým. Pomocnú ruku musí podať aj najmocnejší archanjel Michal....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/123820/zasveti-CYS-123820.jpg 4199

Zář (2.)

Hades (2011)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Ikar (SK)

wildXchos

Stejně jako předchozí díl, byl i tenhle hodně zdlouhavý, kniha by stačila zkrátit tak na polovinu, hlavní akce je na začátku a na konci. Nápad je moc hezký, ale je poznat, že je autorka hodně mladá.

Poeta.kno

Tento druhý díl mi přišel lepší než první, má trochu méně předvídatelný vývoj, ikdyž je hlavní dějová linie dopředu jasná. Jsem zvědav, jak celý příběh vyústí ve třetím díle

ivedoo

Naprosto skvělé zakončení série. Celou dobu jsem tušila, že to tak dopadne :) Prostě skvělý happy end, ikdyž se Beth musela něčeho vzdát, ale za lásku stojí bojovat :)

TerezaMondeková
16.11.2017

Stejné jako u prvního dílu. Líbilo se mi to, ale nepřišlo mi to moc originální. Prostě oddychovka. Dočetla jsem to, ale znova bych to nečetla.

Lee7
25.05.2017

Druhý díl byl pro mne lepší než první. Hezky se začali všichni vybarvovat a ucelovat :) Opravdu moc hezky sepsané a těším se na poslední díl.. co všechno se stane a jak to dopadne.

Shinju
06.10.2016

Pokračování knihy se mi líbilo stejně jako předchozí díl. Určitě stojí za přečtení. :)

Viviana-Mori
17.09.2016

Musím s potěšením říct, že druhý díl byl značně lepší. Pojetí pekla se mi líbilo, zajímavě vymyšlené. :) Ačkoliv jsem první díl vcelku odsoudila a nechtělo se mi moc pokračovat, tady už se fakt něco dělo a chvilkami mi kniha přišla i depresivní. Takže jsem ráda, že jsem pokračovala a jdu zvědavě na poslední díl.

Madlenkačte
20.05.2016

Nebavila mě tolik jako první díl, ale stálo to opět za přečtení. Jen ten Gabriel mi pořád vrtá hlavou - jestli to někdy rozjede s děvčetem :)

TheMelorry
11.05.2016

Už je to nějakou dobu, co jsem četla první díl a ten se mi moc nelíbil. Proto jsem od druhého dílu nic moc nečekala. A bylo jsem vážně překvapená. Tenhle díl byl zajímavý od začátku do konce a nemohla jsem se od něj odtrhnout. Bavilo mě sledovat osud Beth a postavy, které mi přišly v jedničce nudné a nezajímavé mě mile překvapili. Prostě skvělé.

Lenishka
29.01.2016

Kniha se mi dobře četla a byla to pěkná série, líbila se mi jména postav, dále pěkné obaly knih. Nakonec jsem si myslela, že se stane člověkem a taky že se to stalo, bylo mi jasné hned od začátku, že tato série skončí tím, že Beth a Xavier zůstanou spolu. Celkově to je jiný šálek kafe než čtu, ale zařadila bych si jí do své domácí knihovny. Musím autorku pochválit, že je celkem mladá a napsala povedené knížky, a jsem zvědavá, co od ní vyjde příště. Celkové hodnocení je Dobré++++

viki.jp
21.01.2016

Druhý díl jsem začala číst s ohromným nadšením a očekáváním. Některé pasáže mi však přišly zdlouhavé a děj v Zásvětí se chvílemi tak nějak motal pořád dokola. Příjemným spestřením bylo "sledování" dění na zemi. Knížka je čtivá a stránky ubíhají hodně rychle. Jsem zvědavá jak to všechno dopadne :)

15.12.2015

Velmi se mi to líbilo. A sem ráda, že se nakonec Bethany dostala ke Xavierovi. Za mě velmi dobrý.

ivzu77
07.11.2015

Druhý díl se mi opět četl velice dobře. Popoháněla mě zvědavost, jak se Beth ze Zásvětí dostane. Její projekce nám umožnily sledovat děj stále z jejího pohledu vypravěčky. Jake Thor jako temný kníže podsvětí se mi líbil , ale Xavierovi fandím. A pohled na archanděly v plném kráse si představuji úchvatně.
Jdu na třetí díl.

Natyyy4444
15.08.2015

Páni,tak tohle jsem opravdu nečekala.Děj byl úžasný! Vážně smekám před spisovatelkou,protože tahle série se mi hrozně líbí.
V prvé řadě mi bylo Jaka líto,protože to vypadalo,že jí má opravdu rád,ale potom co udělal,co jí slíbil a potom řekl,že jí lhal,tak to mě přesvědčilo,že jí rád neměl.:D Ale stejně mi ho bylo líto.No,ale na konci mě úplně dostalo,jak Xavier požádal Beth o ruku.:o Vrhám se na další díl! Jsem zvědavá,jak to celé dopadne!:)

DarkAnn
27.03.2015

Všechni díly totálně miluju :D Četla jsem to, už dávno, ale pořád si pamatuju, jak jsem čekala, kdy vyjde další díl :D :D

TheB
02.03.2015

No, podle recenzí jsem myslela, že se mi druhý díl bude líbit víc než ten první. Ale ani ne. Jo, určitě se tam toho dělo víc než v prvním dílu, ale prostě mě to nějak nebavilo a přišlo mi to takový zdlouhavý.
Trochu mě štvalo, že je Xavier až moc dokonalej. Nevadí mi, že se chová jak se chová, spíš mě štvalo jak všechno umí a ve všem je nejlepší. No nic.. je to knížka no :)
A já myslela že v prvním díle Bethany nejedla maso? No ve druhym díle na to nějak zapomněla..
Ale tak.. špatný to nebylo, aspoň se pořád něco dělo.

Verína01
22.01.2015

Není Co sidst. Kniha prostě úžasná!!:3
Někdo sem píše že nechápe proč byla v zásvětí, proč vyvolávaly duchy že jsou pitomé, proč tam Hanna a Tuck zůstali a že ro bylo o ničem když nebyla Bethany s Xavierem.
Takže:
1) Byla v Zásvětí porto ro, aby ta knížka o něčem Byla
2) Vyvolávaly duchy protože jsou pitomé, a nějak ta knížka začít musela
3) Autorka se rozhodla tån Hannu a Tucka nechat nejspíš protože věděla že tak šťastné konce nejsou a vknize mmusí být i smutek a zklamání
4) Jake chtěl Bethany protože ona ho odmítla a on jí chtěl dokázat že Démoni se neodmítají a že stejně dosáhne svého.
5) Bethany s Xavierem spolu nebyli aby to o něčem bylo. V prvnín díle jste si stěžovali, že kniha není nov než o vzatu Beth s Xavierem, tak je druhý díl ostřejší. Kdybi byli spolu tak by jste si zase stěžovali-_-
Celkoví dojem je BOŽÍ!!:'3 Kniha je napínavá, romantická, dramatycká atd.. Prostě doporučuji. I oval je supr:)

Laurel
31.12.2014

Musím říct, že jsem knížku po několika kapitolách odložila asi na měsíc. Ale když jsem si jí pak zase vzala, a blížila se ke konci, bylo to čím dál tím lepší. Je to asi divný, ale v několika případech se mi Jake zamlouval. Ale kam se hrabe na Xaviera. Jsem zvědavá na poslední díl, jelikož tenhle skončil tak, jak skončil. :)

kacaaba
21.09.2014

Začátek mě docela nudil, ale pak se to rozjelo. Jsem zvědavá na poslední díl.

Ivy
20.08.2014

Po přečtení prvního dílu jsem se nadšeně pustila do druhého a no... nadšení mě postupem čtení pomalu ale jistě opouštělo. Změna prostředí, kde se děj odehrává se mi nezdál jako úplně zdařilý krok. Po téměř nesmysluplném důvodu, proč Jack Beth unese jsme se ocitly v Zásvětí. Celé Zásvětí bylo pro mě těžké si představit. A navíc všichni ti záporňáci na jednom místě, nic pro mě. Na druhou stranu tam bylo spoustu momentů, kdy jsem se při čtení bavila i když v určité části knihy jsem byla rozhodnutá, že si třetí a poslední díl rozhodně nepřečtu, ale konec mi zase přidal na zvědavosti takže ano, až se mi dostane další díl pod ruku pustím se do něj.

Roselunda 1928
04.08.2014

Takže.
a) Obálka není tak zdařilá.
b) Bethiny kámošky jsou pitomé. Zahrávat si s duchy? To bych neudělala ani já, a mě hrabe dost :P.
c) Jake je hnusák, podvodník, lhář, a já nevim co ještě. No, taky co se dá od démona očekávat, že...
d) Xavier je ještě víc super než v jedničce. Mít takového kluka ve třídě, tak jsem s kámoškama věčně rozhádaná :DDDDD
e) Taky nesmím vynechat to, že je Xavier opravdu šílenej. Do Bethany:) Ale to jenom posiluje moje sympatie k němu.
f) Je mi hrozně líto Hanny a Tuckera.
f2) Nechápu oslovení Lucifera "Tatíčku"!
g) Nesmím zapomenout pochválit Beth, i když ani nevím za co. Prostě se mi její chování líbilo.
h) Zápletka dobrá, nenudila jsem se.
ch) Dokonce jsem se u toho i pobavila, zvláště u epilogu ;)

Shrnutí? SUPER!!!!!!!!!

Scharks
16.07.2014

Milé pokračování hezké série. Místy trošku zdlouhavé a lehce nudné (občasná natvrdlost Beth mě doslova ubíjí), ale v závěru je více akcí a celkové čtení bylo velice příjemné. Jsem zvědavá, jak třetí díl tuto sérii zakončí :o)

Anne Leyyd
11.07.2014

Spíše 4 slabší hvězdy. Po nepříliš zdařilém začátku (a TOTÁLNĚ NELOGICKÉMU sednutí Beth na motorku) se příběh začal odvíjet mnohem lépe a v celku si skóre polepšil. Bylo to tedy povedené pokračování série Zář, která určitě není k zahození a za pozornost stojí.

Sérii bych doporučila všem, kteří máte rádi knihy s andělskou tématikou a též vám, kteří jste četli 1. díl a líbil se vám. Začátek se snažte nějak přežít a věřte, že pak už je to lepší. Mnohem ;-)

trynitrix
13.05.2014

Ja nevím nejak mě to nenadchlo začátek jsem četla zdonucení :-D ale pak už docela konec chytl , tak jsem zvědavá jak bude vypadat poslední díl tak snad se to zlepší.

Perla
26.03.2014

Ja si myslím že je to skvelá kniha a nie je tak nudná ako som počula.

14.03.2014

Jedním slovem NUDA , strašně zdlouhavý děj, hlouho se nic moc neděje a až posledních pár kapitol má nějaký spád. Tahle část se moc nepovedla, nevím jestli sáhnu po posledním díle.

bzdenca
09.01.2014

Pěkný druhý díl, ale lépe se mi četla jednička. Jsem zvědavá na trojku :)

Majafa
23.11.2013

Krásné pokračování příběhu, knížka se mi četla lehce, měla jsem ji přečtenou během jednoho dne a už se nemůžu dočkat až si přečtu, jak to nakonec dopadne.

Alena_S
08.11.2013

Je znát, že už to není pohádka, že už jde do tuhého.
A je to pekelně (doslova) strhující čtení!

Kačíí01
02.10.2013

Nic moc knížka, víc se mi líbila jednička :)