ivusse ivusse komentáře u knih

Dobrodružství milovníka knih Dobrodružství milovníka knih Charlie Lovett

Mně se knížka líbila a mile mě překvapila navzdory prvotním obavám - zejména po přečtení zdejšího hodnocení. Líbilo se mi prolínání tří období i lehce napínavá zápletka, která mě nutila číst dál, abych se dozvěděla kdo a jak... Jako malé mínus pro mě bylo pár jmen v historii, kdy ne vždy jsem jasně věděla, k jaké postavě patří. Bezva kniha pro milovníky knih :-)

20.12.2015 4 z 5

Ve stínu černých ptáků Ve stínu černých ptáků Cat Winters

Celkem pěkná, nesložitá kniha s historickými prvky, která sice nepatří mezi moje top, ale na druhou stranu jsem ji pro její napínavý děj nemohla odložit.

06.12.2015 4 z 5

Na knihu jsem velmi těšila, ohlasy byly veskrze pozitivní. Trochu jsem se toho bála, ne vždy jdu s většinou. Ale tady se potvrdila úspěšnost knížky. Knížka je super, super, super. Už dlouho jsem se při čtení takhle nepobavila. Hltala jsem jednu stránku za druhou, těšila jsem se, kam se Alan zase dostane, co "vyvede", s kým se setká. Byla jsem taky zvědavá, jak se z té současné šlamastiky dostane. Ale to by nebyl Alan, aby "to nedal". A závěr taktéž super, měla jsem obavy vzhledem k staříkově věku, ale konec mile překvapil. Výborná knížka.

09.11.2015 5 z 5

Rozhodnutí porodní báby Rozhodnutí porodní báby Sabine Ebert

Opět napínavé pokračování života Marty, Christiana a všech již známých postav. Je to čtivé, fajn.

03.10.2015 4 z 5

Dopisy Malých žen Dopisy Malých žen Gabrielle Donnelly

Pěkná kniha, milý obsah. Jen jsem ji "nehltala", spíše jsem si ji vychutnávala po doušcích. Chyběla tomu trochu energie - dle mého soudu. Ale jinak milá kniha.

26.07.2015 3 z 5

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Zpočátku mi to přišlo jako pohádka, pak se děj okořenil Jackovým zraněním a pak jsem knize úplně podlehla. Pěkné čtení. Jen konec by mohl být jiný... mno, ale to už by byla ta pohádka :-)

03.07.2015 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Není to kniha, od které bych se nemohla odtrhnout. Na druhou stranu jsem se vždy těšila, až knížku vezmu do ruky a dozvím se, jak si rodina vedla, kam je osud zavál... byl to pro mě zajímavý, poučný příběh. Ráda bych se do vily někdy podívala...

27.06.2015 4 z 5

Přechod Přechod Justin Cronin

Trošku pomalejší rozjezd, pak to začalo mít grády no a konec jsem jednoduše hltala. Zajímavé téma, moc hezky propracované. Ale ten konec, ten konec!!! Doufám, že pokračování nezklame...

21.05.2015 5 z 5

Osudy porodní báby Osudy porodní báby Sabine Ebert

Pěkné pokračování prvního dílu. Přestože některé pasáže pro mě byly příliš zdlouhavé, byla kniha čtivá, děj měl spád. Ráda jsem se dozvěděla něco nového z historie.

26.04.2015 4 z 5

Žluté oči krokodýlů Žluté oči krokodýlů Katherine Pancol

Příjemné čtení, trochu zdlouhavé ale jinak fajn.

28.03.2015 4 z 5

V lesích V lesích Tana French

Celkem slušná detektivka, ale očekávala jsem víc. Některé pasáže pro mě byly příliš rozvleklé, zdlouhavé.

22.02.2015 3 z 5

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

Díky knížce jsem zabloudila do dávné historie a utvrdila se v tom, že v téhle době bych opravdu žít nechtěla :-) Děj knihy je poutavý, čte se lehce, je napínavý. Je fakt, že postavy jsou kladné nebo záporné, nic namíchaného mezi tím, ale mně to nevadilo, fandila jsem těm dvěma zamilovaným. Těším se na další osudy a další knihu o porodní bábě...

10.02.2015 5 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Pro mě moc krásná knížka. Zpočátku pohodová, ale pak donutí člověka pořádně se zamyslet nejen nad svým životem. Kniha byla čtivá, poutavá. Ze začátku byl Ed takovým floutkem, ke konci měl oči dokořán. Překvapil mě osud jeho kamarádů. Musím připustit, že jsem měla chvílemi slzy na krajíčku. Řadím mezi mé oblíbené knihy.

11.01.2015 5 z 5

Chutná těla Chutná těla Isaac Marion

Kniha je lehce a čtivě napsaná, není potřeba u toho moc přemýšlet :-) "R" je sympaťák a pravda, Julie je v knize vykreslená jako velká podivínka, proto mě pak ty vřelé vztahy k "R" překvapily. Ale bylo to zřejmě v důsledku toho "rajského" života na stadionu. Film jsem záhy taky zhlédla a musím říct, že filmový konec je pro mě lepší, nadějnější.

31.12.2014 3 z 5

Fenomén Fenomén Marie Lu

Kniha se četla velmi dobře, děj byl svižný, napínavý. Docela Andenovi a June fandím :-) Ale zrovna tak fandím Dayovi a jsem zvědavá, jak to s ním bude pokračovat. Jdu číst Šampiona...

05.12.2014 4 z 5

Oběť v pasti Oběť v pasti John Sandford (p)

Kniha se četla dobře, děj byl svižný, zákulisí vyšetřování mě bavilo.

01.12.2014 4 z 5

Zápisník jednej lásky Zápisník jednej lásky Nicholas Sparks

Kniha se četla dobře, bylo to fajn, bylo to dojemné. Ale pro mě místy červená knihovna. Hlavně poslední stránka byla přitažená za vlasy. Závěr: milá oddechovka.

28.10.2014

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Mám z knihy rozporuplné pocity. Ano, bylo zajímavé sledovat vše z pohledu vykonávajícího, nakouknout do jeho nitra, částečně se snažit pochopit jeho chování. Bylo zajímavé sledovat jeho vývoj... Nicméně možná tématika způsobila až trochu odtažitý přístup ke knize... Nicméně jsem ráda, že jsem ji četla.

24.10.2014 4 z 5

Legenda Legenda Marie Lu

Fajn počtení. Přistupovala jsem ke knize s mírným skeptismem, ale o to víc jsem byla mile překavapená. Od začátku do konce mě kniha bavila, fandila jsem oběma hrdinům. Taky mě bavilo střídání kapitol. Už se těšim na Fenomén.

11.10.2014 4 z 5

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

Pěkná kniha, jen pro mě občas trochu rozvleklá, chyběl mi větší spád. I přes to mě chvílemi mrazilo a na konci jsem i tu slzu uronila... mrazivá představa...

03.10.2014 3 z 5