IvusP IvusP komentáře u knih

Vím, co mi chceš říct Vím, co mi chceš říct Stephanie Lang von Laugen

Knížka je pěkně napsaná, dobře se čte.. Pro mně však obsahově úplně nesplnila to, co jsem od ní a jejího názvu očekávala.. Čekala jsem, že se dozvím něco více o "psí řeči".. Místo toho se jednalo o zkušenosti autorky z jejího života, práce, výcviku psů a psí psychologie...

15.07.2020 4 z 5

Láska je vše, co potřebuješ Láska je vše, co potřebuješ neznámý - neuveden

Pěkná, milá knížečka plná citátů o lásce..

15.04.2020 5 z 5

Život je cesta, nikoliv cíl Život je cesta, nikoliv cíl kolektiv autorů

Pěkná knížečka plná milých citátů..Vhodna jako dárek :-)

15.04.2020 5 z 5

Malá kniha života - Moudrá slova pro dnešní dobu Malá kniha života - Moudrá slova pro dnešní dobu kolektiv autorů

Pěkná knížečka s citáty a milými radami do života.

15.04.2020 4 z 5

Malá kniha pozitivního myšlení Malá kniha pozitivního myšlení Lucy Lane

Pěkná, milá knížečka s citáty a radami pro pozitivnější naladění našeho života.

15.04.2020 5 z 5

Berte život z té lepší stránky Berte život z té lepší stránky neznámý - neuveden

Pozitivní knížečka plná milých citátů :-)

Běh života s úsměvem Běh života s úsměvem Zuzana Součková

Bohužel nemůžu sdílet všeobecné nadšení, které tu panuje.. Ač bych si knížku sama nekoupila, dostala jsem ji od kamarádky, a nakonec poctivě dočetla.. Musím ale říct, že "mi to dalo".. Ikdyž se knížka nečte špatně, bohužel mě nebavila.. Je to jednoduchá oddychovka v podstatě ideální do tohoto složitého období, kdy potřebujeme vypustit vše okolo a ponořit se do zábavné, optimistické knížky. Bohužel to pro mně tato knížka nebyla.. Pokusy o humor za každou cenu mi občas přišly spíš trapné. Nemůžu říct, že bych se nějak pobavila, zasmála, nebo mi knížka zlepšila den.. Jedná se ale pouze o můj názor, knížka si určitě své nenáročné čtenáře najde.

13.04.2020 2 z 5

Moc pěkná, milá knížka. Krásně se čte, je plná hezkých fotek a obrázků, mile a srozumitelně napsáno. Během i po čtení se nevědomky usmíváte - a přesně takové knihy mám nejraději. Pro mně zajímavé informace o Dánsku a možná i inspirace se tam někdy podívat.

13.04.2020 4 z 5

Jak si správně přát Jak si správně přát Pierre Franckh

Knížku bych zařadila do sekce "dobře nakopávací" :-) Čte se sama, a umocňuje naději na plnění snů.. Měl by mít v knihovně asi každý, a když přijde těžší, nebo skeptičtější období - automaticky přečíst.

04.01.2020 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Přečteno tzv. "na jeden zátah". Skvěle napsané, jako by opravdu vyprávěl sám Gump. Knížka pro mně emotivně velmi silná, většinu jsem probrečela... Určitě doporučuji přečíst každému, nejenom milovníkům psů..

04.01.2020 5 z 5

Jeden kopeček šmoulový Jeden kopeček šmoulový Marie Doležalová

Knížka je milou připomínkou našeho dětství - dětí 90tek.. Místy jsem nostalgicky zavzpomínala, slza ukápla, ale možná jsem očekávala více. Převážně se jedná o "historii" Maruščiny rodiny.. Co ale hodnotím velice kladně je obrazové zpracování knihy..!

13.02.2019 3 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Po dlouhé době se mi dostal do ruky velmi kvalitní, napínavý a originální thriller. Kniha vás nutí číst, nepustíte ji z ruky dokud není dotčeno. Hodně sympatické je, že hned od začátku se nesetkáme s žádnou zbytečnou omáčkou nebo nudnějšími pasážemi, které by knihu zbytečně natahovaly. Určitě doporučuji. Za mě o 1* méně kvůli závěru.

04.09.2018 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Knížku jsem měla přečtenou za 2 večery, četla se sama. 3* za to, že od půlky knížky je vám jasné, odkud vítr vane.. Nejedná se zrovna o strhující dílo, ale v podstatě o fajn oddychovku.

31.08.2018 3 z 5

Někdo tě vidí Někdo tě vidí Clare Mackintosh

Já bohužel nemůžu souhlasit s většinovým hodnocením.. Po dlouhé době se jedná o knihu, kterou jsem musela v půlce odložit a už jsem se k ní nevrátila. Za mě naprosto nudná kniha, která vás nenutí číst dál, bez jakéhokoliv spádu. Asi jsem zvyklá na thrillery naprosto jiného rázu..

29.08.2018 1 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Od knihy jsem bohužel nejspíš očekávala víc, než mohla nabídnout. Nemůžu říct, že by se jednalo o špatné čtení, ale pravdou je, že děj se občas táhne, je zbytečně zdlouhavý. Postavy jsou ale hezky vykresleny a je zde reálně zobrazen smutný obrázek dnešní společnosti, ale děj by mohl být víc napínavý a rychleji odsýpat.

11.07.2018 3 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Podle zdejších hodnocení jsem byla v podstatě mile překvapena a knížku jsem přelouskala za 2 večery. Dobře se čte a jedná se o fajn oddechové čtení.

07.06.2018 3 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Za mně se jedná o nejslabší knihu autorky.. I když námět je zajímavý, kniha se může zdát zbytečně zdlouhavá, děj neodsýpá a bohužel ani na konci se žádného překvapení nedočkáme.

05.06.2018 3 z 5

Reportér Reportér Sandra Brown

Moje první přečtená knížka od autorky a určitě ne poslední. Čtivé, napínavé, překvapivé a jako bonus se šťastným koncem.

02.05.2018 4 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Kniha je (ostatně jako všechny díla od Jodi) výborně, čtivě napsaná. Děj vás vtáhne a nepustí, dokud nemáte přečteno. Skvěle charakterizovaný Jacob s Aspergerovým syndromem, ale i Emma a Theo, které si zamilujete. U knížky se v jednu chvíli musíte usmívat, za chvíli se držet, abyste neplakali. Krásně, citlivě napsaná knížka. 4* dávám za konec, který se dá předpokládala téměř od začátku.

18.04.2018 4 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Daleko lepší než Dívka v ledu. Dobře se čte, žádný krvák, takže jako oddychové čtení ideální :-)

06.04.2018 4 z 5