Ivuska97 Ivuska97 komentáře u knih

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Od autorky už jsem četla lepší knihy, ale nezklamala :)
Četlo se to samo :) 4*

31.01.2021 4 z 5

Hra s láskou Hra s láskou R. L. Mathewson

Super čtení na dovču.. :)
Už vím, co je můj problém - Soudím knihy podle obalu, a pak to vypadá tak, že čtu ty nejlepší knihy až když nemám co číst :D :)
5* A plně doufám, že druhý díl bude taky tak skvělej!

30.08.2017 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Kniha je vážně čtivá, ale ten konec..? Co to má být? Doufám, že bude pokračování :) 4*

21.08.2017 4 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Všechno je neskutečně promyšlené :) super :) 5*

06.06.2017 5 z 5

Psí cesta Psí cesta W. Bruce Cameron

Dokonalá kniha, stejně jako první díl :)
Vůbec nemám slov, ještě utírám slzy :D :)

03.04.2019 5 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Tak tohle je neskutečně silná knížka. Nejdřív jsem viděla film ale jako tohle? Snad někdy přestanu brečet, protože tohle nezvládám :( :D
Annu a Kate budu mít v hlavě ještě hodně dlouho.

24.01.2019 5 z 5

Cesta kolem světa za osmdesát dní Cesta kolem světa za osmdesát dní Jules Verne

Kniha je moc zajímavá, dozvěděla jsem se spoustu věcí o místech, o kterých jsem neměla ani tušení :)
3* přece jenom jsem jí četla jen kvůli čtenářské výzvě.
Ještě ke všemu se mi stává málo kdy, že se mi víc líbí film než knížka :) chyběl mi tam ten humor co je ve filmu, ale to už máme každý jinak.

20.01.2019 3 z 5

Den co den Den co den David Levithan

Skvělý nápad, opravdu! :)
Hned letím do knihkupectví pro druhý díl.
4* a těším se na pokračování :)

28.12.2018 4 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Kniha je krásná jako celek, vážně se mi začala líbit až když jsem jí dočetla a trochu se nad ní zamyslela.
Škoda, že už není a nejspíš ani nebude filmové zpracování. Ráda po přečtení porovnávám s filmem. :)

28.09.2018 3 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Paganiniho smlouva mi příjde po Hypnotizérovi jako hodně slabý odvar. Lepší sado maso, než okecávky o politice :) za mě 3* se zavřenýma očima :)

29.07.2018 3 z 5

Jak vyléčit zlomené srdce Jak vyléčit zlomené srdce Anna Bell

Předvídatelné, ale přesto krásné. Jsem spoko :) 4*

11.06.2018 4 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

První polovinu knihy jsem se vážně nemohla začíst a bylo to dost dost dost depresivní ALE druhá polovina knihy mě tak sebrala, že jsem knihu nemohla odložit.. A PAK ten konec.. Achjo -to vážně? Co to prokletí na které jsem čekala, že se vysvětlí? A jak by Hanka reagovala na smrt milence její mámy?
Mám snad milion otázek, které budou bez odpovědí.. To mě mrzí 3*

11.09.2017 3 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Tak jo, fakt se stydím, že jsem tuhle knížku louskala celý týden.. Díky tomu, že jsem to měla v maturitní četbě a v podstatě jsem byla jediná ze všech, co maturitní četbu četli, tak jsem vůbec neměla elán a chuť to dočítat. Nebavilo mě to, ALE myslím si, že kdybych to neměla povinné, tak bych se začetla mnohem radši :) 2*

01.09.2017 2 z 5

Čmeláci v srdci Čmeláci v srdci Petra Hülsmann

Jsem moc ráda, že jsem narazila na tuto knihu. Vážně se hodí na dovolenkové čtení.. Kniha je čtivá a skvěle zábavná :) 5* a doporučuji!

28.08.2017 5 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Podle mě je druhý díl o dost slabší než první, děj se hrozně táhne a vlastně se nic extra nového neděje.. ALE ten konec mě donutil sehnat si i třetí díl, takže čtu dál :) 4*

13.08.2017 4 z 5

Bestiář Harryho Pottera Bestiář Harryho Pottera Jody Revenson

V této knize je vážně mnoho zajímavých informací a doplňujících fotek a obrázků. Trochu mě mrzí, že je to zaměřené víc na film, než na obohacení fantazie čtenáře celé série. Filmy se mi nikdy moc nelíbily, vzhledem k tomu jak moc se nepodobaly knihám. 3*

02.08.2017 3 z 5

Tak jo, pro mě tohle byl absolutní chaos. Všichni mě varovali, abych se nejdřív podívala na film, že to pak budu líp chápat. Jenže já se nikdy nedívám na film dřív než si čtu knížku, takže zmatek jak blázen. :D Teď si pustím film a pak si to přečtu znova. :) 4*

31.07.2017 4 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Kniha byla ze začátku nezáživná a musela jsem se nutit, abych jí přečetla. Jakmile jsem přešla na druhou půlku knihy, nemohla jsem se odpoutat. Trochu mi přišlo, že byla kniha spíš o přírodě, Austrálii a moři než o příběhu, který se odehrával mezi matkou , dcerou a nevítaným hostem. Ale jinak na oddychové čtení se kniha perfektně hodí! :)
Dala jsem pouze 3*, protože jsem u Jojo zvyklá na trochu jinou kávu. :)

21.02.2017 3 z 5

Sedm rozchodů Amy a Craiga Sedm rozchodů Amy a Craiga Don Zolidis

Hned od začátku je jasné, jak kniha dopadne a kam bude celou dobu směřovat. Neurazí a docela pobaví. :)
Craig je srdcař a moc jsem si ho oblíbila :)

28.02.2021 3 z 5

Dámská volenka Dámská volenka Larissa Zageris

Na tuhle knihu jsem se tak moc těšila :) hrozně se mi líbilo, že to bude něco jiného a budu si děj tvořit sama :)
Ale to byla taková nuda, že jsem přečetla jen jeden příběh a s klidem knihu odložila. Vůbec nemám výčitky jako u jiných knih, když je nedočtu :)

16.01.2021 2 z 5